Hudobná skupina Gorillaz dostane animovaný film od Netflixu. Tešiť sa môžeme na abstraktný príbeh

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Russel Hobbs, Murdoc Niccals, 2-D a Noodle. Pokiaľ vám tieto mená nič nehovoria, tak ste sa pravdepodobne neponorili príliš hlboko do tvorby hudobnej skupiny Gorillaz. No ak túto virtuálnu kapelu poznáte a obľubujete, ste na správnom mieste. Vznikla v roku 1998 a jej zakladateľmi sú Damon Albarn z alternatívnej rockovej kapely Blur a Jamie Hewlett, spoluautor komiksu Tank Girl.

Už dlhé roky nám prinášajú hity alternatívnej a elektropop hudby, skladby ako „Clint Eastwood“ alebo „Feel Good Inc.“ sú známe široko-ďaleko. Táto animovaná kapela žije vo vlastnom fiktívnom svete, ktorý je prezentovaný videoklipmi, rozhovormi či krátkymi animáciami. No už čoskoro dostanú svoj vlastný film.

Animovaný film Gorillaz

Frontman kapely Damon Albarn prezradil, že sa Gorillaz dočkajú animovaného filmu. Bližšie detaily zatiaľ ostávajú zahalené rúškom tajomstva, no príbeh sa má vydať abstraktnou cestou. Kapela iba pred pár dňami vydala svoj siedmy štúdiový album Song Machine: Season One – Strange Timez, ktorý je iba počiatkom ich novej hudobnej série. Počas nedávneho rozhovoru Albarn prezradil, že animovaný film plánuju vytvoriť počas produkcie ich ďalšieho albumu Song Machine: Season Two. Prečítaje si jeho vyjadrenie:

„Film by sme mali točiť počas tvorby druhej sezónu („Song Machine“). Podpísali sme zmluvy, začali sme písať scenáre a podobne. Vytvorenie abstraktného animovaného filmu je pre filmové štúdio pomerne veľké riziko, pretože je to veľmi drahé. Ak rozprávate mierne tupý príbeh, ktorý len niekedy dáva zmysel, je to dosť ťažké. To sme zistili. Urobíme to, robíme to. V súčasnosti vidím veľa ľudí robiť animované videá, ale nemyslím si, že by sa skutočne dotýkali kvality toho nášho.“

gorillaz budú mať nový album
Zdroj: sonar.es

Pýtate sa, aké štúdio by sa mohlo chytiť podobného rizikového projektu? Nuž, aj na to máme odpoveď. V inom rozhovore Albarn potvrdil, že animák privedie k životu streamovacia služba Netflix.

„Máme dohodu, aby sme natočili film s Netflixom. Myslím si, že budeme musieť dokončiť druhú sezónu („Song Machine“) a potom bude čas, aby sme konečne mohli uviesť film Gorillaz. Držím si palce.“

Avšak toto nie je prvýkrát, čo sa kapela Gorillaz snáží preraziť v Hollywoode. Dva roky po vydaní svojho debutového albumu sa snažili vytvoriť film s názvom Celebrity Harvest. Ten bohužiaľ nikdy nevznikol kvôli kreatívnym rozdielom. Druhý pokus prišiel v roku 2017, kedy chceli produkovať animovaný seriál. Ten sa dodnes nestal skutočnosťou, no ako sa hovorí, do tretice všetko dobre. Predsa len, projekt je v dobrých rukách Netflixu.

Veríte, že sa bude animovaný film Gorillaz tešiť rovnakej obľube ako ich hudba a videoklipy? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -