Seriály

Zaujíma vás, koľko dielov nás čaká v piatej sérii Gothamu? Sklameme vás!

Iste spomínate na to, ako sme boli všetci na vážkach, keď do seriálového sveta prišlo ročné zúčtovanie. Rozhodovalo sa o osudoch mnohých seriálov a aj napriek tomu, že niektorým sa podarilo túto “čistku” prežiť, iné toto šťastie nemali. Čo sa Gothamu týka, v jeho prípade sme si mohli vydýchnuť, keďže seriál bol predĺžený o ďalšiu sériu. Ale… Už dobre vieme, že piata séria bude pre show zároveň tou finálnou. Na začiatku sa rozprávalo o tom, že piata sezóna by mala dostať 13 posledných epizód, ktoré by nám mali priniesť akýsi reset a zameriavať sa už len čisto na príbeh mladého Temného rytiera Gothamu – Brucea Waynea. Každému je však jasné, že chabých 13 epizód je v porovnaní so zvyčajnými 22 epizódami naozaj veľkým sklamaním. Vyzerá to ale tak, že prichádzajú ešte horšie novinky…

Koľko dielov nás čaká v piatej sérii Gothamu?

Herečka Camren Bincondova, ktorú všetci zo seriálu poznáme ako mladú, nebojácnu Selinu Kyle alias Catwoman poznačila počas nedávneho instagramového živého vysielania, že piata, finálna sezóna by sa mala skladať nie z 13, no len z 10 epizód. To, či sa jedná o pravdivé informácie zostáva záhadou. FOX zatiaľ nevydal žiadne oficiálne potvrdenie, ktoré by nejakým spôsobom napomáhalo alebo utvrdzovalo jej výrok. No, ak sa jedná o skutočnú informáciu, tak je to naozaj veľmi smutná novina, ktorá sklame nejedného fanúšika.

koľko dielov nás čaká v piatej sérii Gothamu

Selina Kyle alias Catwoman | Zdroj: gotham.wikia.com

Počas toho, ako sa rozhodovalo o osude a budúcnosti seriálu, Warner Bros. Television sa vraj snažili dostať Gotham cez 100 epizódový míľnik. V prípade, že by seriál dostal 13 epizód, o ktorých sa už na začiatku rozprávalo, dosiahol by tak 101 dielov. No, v prípade, že slová Bicondovej slová nie sú vymyslené a jedná sa o skutočnosť, tak seriál by skončil na 98 epizódach, čo by bola pre Warner Bros. neuveriteľná škoda. Totižto, v prípade, že má seriál 100 dielov a viac, môže sa tak zabezpečiť takzvaná “syndication deal“. Tá umožňuje spoločnostiam vysielať svoje seriáli na viacerých televíznych staniciach bez toho, aby museli byť súčasťou vysielacej siete.

Veľký pokles hodnotení zarazí…

Z perspektívy hodnotení Gothamu to tiež nevyzerá zrovna najlepšie. Prvá séria tejto komiksovej DC adaptácie si v číslach získala pekné hodnotenie 2.2, ktoré zahŕňalo dospelých divákov vo veku 18-49 rokov a priemerný počet divákov na diel sa pohyboval okolo 6 miliónov. Avšak, štvrtá séria, ktorá len nedávno skončila sa momentálne drží na oveľa menšom hodnotení, 0.8 a priemerný počet divákov na epizódu sa pohybuje “len” okolo 2,5 milióna. Našťastie zdá sa, že v dnešnej dobe sa to v prípade dlho fungujúcich seriálov ukazuje, ako pomerne bežný jav. Treba však poznačiť sklamanie, že štvrtá séria Gothamu prepadla v porovnaní s treťou sériou až o takmer 30%, čo predstavuje naozaj veľké číslo.

koľko dielov nás čaká v piatej sérii Gothamu

mladý Bruce Wayne | Zdroj: tvguide.com

Podarí sa seriál ukončiť úspešne?

Mimo všetkých problémov, ktoré sa týkajú hodnotení a spomínanej “syndication deal“, seriál to bude mať naozaj ťažké a kvalita môže naozaj padnúť. Ak mám byť konkrétnejší, najťažšie to budú mať scenáristi. Predsa len, ich úlohou bude ukončiť niečo, čo bežalo na našich televíznych obrazovkách 4 roky. Skúste sa vžiť do ich role, predstavte si, že ste zvyknutý vyrozprávať príbeh vo viac než 20 dieloch, no zrazu nemáte ani polovicu z tohto priestoru.

Gotham je seriál plný rôznych postáv, no predovšetkým je plný nevyriešených zápletok. Podľa producentov by mala piata séria dokonca ešte predstaviť ďalšie postavy. Scenáristi teda budú mať čo robiť. My sa len musíme modliť, aby sme sa dočkali toho správneho konca. Takého konca, ktorý nás uspokojí a prinesie akési rozuzlenie a nenechá nás tu s nevysvetlenými udalosťami a nezodpovedanými otázkami.

Myslíte si, že sa jedná o skutočné informácie alebo si to herečka len vymyslela? Ovplyvní podľa vás dĺžka piatej série taktiež príbeh celej show? Napíšte nám vaše názory do komentárov!

About author

my life is a meme
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  Pridaj komentár