Pozeráme sa na grafickú kartu Nvidia GeForce RTX 3080? Najnovší únik odhalil dizajn

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Zdá sa, že pripravovaná grafická karta od spoločnosti Nvidia opäť raz unikla na internet. Najnovšie obrázky v sebe ukrývajú GeForce RTX 3080, ale či je to skutočne ona pre nás ostáva záhadou. No ak by sme sa mali riadiť podľa minulých únikov, obrázok sa zhoduje s tým predchádzajúcim a vyzerá to tak, že tieto fámy sú v poriadku.

Najnovšia snímka bola zdielaná na Reddite používateľom LeeJiangLee, ale presný zdroj nie je známy. No ak si ho prehliadnete nižšie v článku, všetky informácie sú do značnej miery úplne presné.

NVIDIA GeForce RTX 3080
Zdroj: wccftech.com

Nvidia GeForce RTX 3080 unikla na internet

V tejto súvislosti by sa zdalo, že obrázok prispieva k dôkazu, že sa skutočne pozeráme na nový dizajn pre RTX 3080.

Stále si však musíme počkať na všetky ostatné podrobnosti, aby sme túto nadchádzajúcu grafickú kartu mohli uzrieť. No kedy nám tvorcovia prezradia bližšie špecifikácie je zatiaľ otázne.

Nvidia GeForce RTX 3080
reddit.com

Dočkáme sa jej už v septembri?

Existuje veľa špekulácií, no pravda môže byť len jedna. Tou bol pôvodne scenár, vďaka ktorému by sa Nvidia GeForce RTX 3080 dostala na trh už v priebehu septembra. A ak sú uniknuté fotografie skutočné, produkt vyzerá byť už vo svojej finálnej fáze. Okrem toho, v septembri vychádza aj konkurenčná grafická karta Big Navi od AMD.

September je už za rohom a to znamená, že by si Nvidia mala poponáhľať. No dizajn karty vyzerá naozaj bravúrne a podľa všetkého bude tento kúsok spotrebovávať do 320 W. Chýbať by nemal ani chladiaci roztok zabudovaný priamo v zariadení.

Opäť platí to, že sme sa dostali len k samým zvestiam, ale ak je uvedenie produktu na tej správnej ceste, už za pár mesiacov si ju budeme môcť skúsiť sami. Do tej doby nikam neodchádzajte, pretože informácia o cene, ako aj všetko ostatné, by sa mohlo objaviť už v blízkej budúcnosti.

Čo hovoríte na únik novej Nvidia GeForce RTX 3080? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: pcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -