Nvidia GeForce RTX 3080 bude absolútna beštia. Podarí sa jej navždy zmeniť herný priemysel?

Nenechajte si ujsť

Grafická karta Nvidia GeForce RTX 3080 bude absolútna beštia

Nvidia prichádza s novým GPU GA102. Táto pripravovaná grafická karta sa pravdepodobne bude volať Nvidia GeForce RTX 3080 Ti.

Najnovšou grafickou kartou od tejto spoločnosti je teraz RTX 2080 Ti. Nachádza sa v najlepších počítačoch pre gaming ale má jeden zásadný problém. A to ten, že to je zároveň aj najdrahšie GPU od tejto spoločnosti pri cene približne 1 400 € na webe Alza. Teda si ani zďaleka nemôže dovoliť každý.

Na druhú stranu dokáže 2080 Ti utiahnuť hry ako PUBG alebo Grand Theft Auto V pri Ultra HD rozlíšení 4K na 60 FPS, čo je úplne skvelé. Boost clock dosahuje 1600 MHz.

Nvidia GeForce RTX 3080 Ti však má byť ešte väčšie monštrum. Môže za to hlavne jeho boost clock 2200 MHz, video pamäť s prenosovou rýchlosťou 18Gbps, čo je nárast o 40 % oproti 2080 Ti a kochá sa aj tým, že bude podporovať PCI Express 4.0. O cene sa dočítate viac nižšie v článku.

nvidia geforce rtx 3080 ti
Zdroj: guru3d.com

Ďalšie grafické karty Nvidia tejto generácie

GPU-čka GA103 a GA104 možno budú na rade hneď po GA102.

Tieto dve budú ešte výkonnejšie, a to tým že, by mali dosahovať boost clock až 2,5 GHz, aj keď to ešte nie je potvrdené. Video na YouTube kanále Moore’s Law is Dead potvrdzuje, že rozlíšenie 4K na týchto grafických kartách sa stane hviezdnym štandardom.

Budú dosahovať najlepšie FPS pri tomto rozlíšení. Ďalej je vo videu uvádzané, že RTX 3080 Ti bude dosahovať až masívne zvýšenie FPS o 50 % oproti 2080 Ti.

V profesionálnych zápasoch niekedy rozhodujú naozaj krátke chvíle, kedy hráč musí zareagovať. Preto podľa nás e-sport neodolá týmto vylepšeniam a uvidíme v nadchádzajúcich turnajoch možno aj práve túto novinku.

Všetky z nových grafických kariet by mali mať podobné ventilátory ako u série RTX 2000 až na fakt, že 3000-ky ich budú používať tri namiesto dvoch. To by malo stačiť na chladenie a zároveň sa aj predpokladá, že týmto krokom sa stanú tichšími.

Cena a predstavenie

Ceny zatiaľ nepoznáme, ale na základe informácie, že sú o dosť výkonnejšie ako predchádzajúce grafické karty sa domnievame, že najlacnejšie kúsky tejto generácie mohli cenovo pohybovať okolo 1 800 €.

Všetky nové grafické karty Nvidia sú očakávané v septembri 2020. Ale môže to byť skôr alebo neskôr. Vzhľadom na terajšiu pandémiu koronavírusu by som sa prikláňal viac k druhej možnosti.

Zdroj: techradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -