Ochrancovia vesmíru Green Lantern dostanú 10-dielny seriál na HBO Max. Čo o ňom vieme?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ak si pamätáte na film Green Lantern z roku 2011, v ktorom hlavnú úlohu stvárnil herec Ryan Reynolds, tak naň môžete rovno zabudnúť. Pozitívne je, že si z neho herec dodnes robí srandu a fanúšikovia (zo srandy) veria, že by sa do tejto úlohy ešte mohol vrátiť.

O príchode ochráncov vesmíru Green Lantern Corps do sveta DCEU sa hovorí už nejaký ten piatok, režisér Zack Snyder sa o ich návrat dokonca pokúsil v neúspešnom filme Justice League. Tam sa v jednej scéne objavil člen tejto „medzigalaktickej polície“ a uvidíme, či ich bude viac v pripravovanej režisérskej verzii Justice League Snyder Cut (2021).

Film Green Lantern Corps napíše samotný tvorca DC komiksov
Zdroj: screenrant.com

Green Lantern seriál na HBO Max

Každopádne, teraz sa tím Green Lantern vráti prostredníctvom vlastného seriálu, ktorý bude vysielaný na streamovacej službe HBO Max. Spoločnosť HBO si zatiaľ pre prvú sériu objednala 10 epizód, ktoré budú mať trvanie okolo hodiny.

O scenár a výkonnú produkciu sa postarajú Marc GuggenheimSeth Grahame-Smith, pričom Grahame-Smith bude figurovať aj ako showrunner celej série. Scenárista Marc Guggenheim je zasa známy ako spolu-tvorca seriálu Arrow. Plánovaný dátum premiéry zatiaľ nepoznáme, keďže sa seriál ešte nenachádza vo fáze produkcie. Aj napriek tomu poznáme náčrt príbehu a postavy známe zo stránok komiksov, ktoré sa v seriáli ukážu.

„Táto šou bude vykresľovať dobrodružstvá mnohých Lanternov, medzi nimi Guy Gardner, Jessica Cruz, Simon Baz a Alan Scott – prvý Green Lantern na Zemi, ktorý je podľa komiksu homosexuál – a mnoho ďalších. Séria bude obsahovať aj fanúšikmi obľúbené postavy ako Sinestro a Kilowog a predstaví tiež nových hrdinov v radoch Green Lantern Corps.“

Je zaujímavé, že synopsa príbehu vôbec nespomína postavy Hal Jordan (ktorého kedysi hral Ryan Reynolds) a John Stewart, teda dvoch najznámejších Lanternov. Štúdio Warner Bros. pre nich možno plánuje iný osud, ktorý by mohol byť súčasťou filmovej série. Fanúšikovia by v úlohe Hala Jordana radi videli herca Toma Cruisa (Mission: Impossible), zatiaľ čo Johna Stewarta by mohol stvárniť John David Washington (Tenet).

Hal Jordan a John Stewart v animovanej podobe
Zdroj: greenlantern.wikia.com

Ďalšie plány vo svete DC

Je zrejmé, že platforma HBO Max plánuje minúť veľké peniaze na nových seriáloch zo sveta DC. Prvým ohláseným bol Gotham PD, ktorý sa zameria na policajný zbor mesta Gotham City. Tým pádom bude slúžiť ako spin-off k filmu The Batman (2022). Ďalším vo výrobe je seriál Peacemaker o rovnomennej postave z filmu The Suicide Squad (2021), ktorého stvárni John Cena. Scenár napíše Taika Waiti, ktorý bude režírovať niekoľko epizód.

Budúcnosť filmového sveta DCEU je teda naozaj pestrá, aj keď pár dní dozadu čelili filmy veľkým odkladom. Nižšie nájdete aktuálny plán premiér všetkých filmov.

  • Wonder Woman 1984 – 24. december 2020
  • The Suicide Squad – 5. august 2021
  • The Flash – 3. november 2022
  • Aquaman 2 – 15. december 2022
  • Shazam! Fury of Gods – 1. jún 2023
  • Black Adam – TBA

Sólovku The Batman, ktorá nie je súčasťou DCEU, uvidíme až 3. marca 2022. Jej pôvodný dátum vydania totiž obsadil film Duna, ktorý bol taktiež presunutý.

Tešíte sa na Green Lantern seriál a veríte, že sa konečne dočkáme ich kvalitnej adaptácie? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -