Nádherný film ‚Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť‘ dorazil do kín a ukázal nám čistú lásku medzi zvieraťom a človekom

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Od našich českých susedov sme opäť dostali famózny filmový výtvor, na ktorý sa tak ľahko nezabudne. Nádherný príbeh o láske medzi psom a človekom, založený na rovnomennej knižnej predlohe od spisovateľa Filipa Rožku, si veľmi rýchlo získal srdcia divákov. Gump pes, ktorý naučil ľudí žiť dokáže jednoducho otvoriť oči naozaj každému a namiesto tradičných rodinných momentov so zvieratami sme dostali niečo výnimočné.

Príbeh sa zameria na opusteného psíka, ktorého sa ujme v komunite sociálne slabšie žijúcich jednoduchý človiečik Bedřich. Toho stvárnila česká herecká legenda Bolek Polívka. Osud ale nie je vždy prajný a chlpáči to nemusia mať jednoduché, a tak sledujeme nie len ich radosti, ale aj nechcené strasti.

O réžiu sa postaral F. A. Brabec, ktorý si pod svoje krídla zobral aj kameru. No a keďže s tou má už dlhoročné skúsenosti z filmov ako napríklad Obecná škola, Čas sluhov či Jazda, úspech bol v tichosti očakávaný aj tentokrát. Podarilo sa? O tom sa môžeš oddnes presvedčiť na veľkom plátne, nakoľko túto snímku plnú pozitívnej energie už nájdeš v slovenských kinách.

Gump je skutočným hrdinom, ktorý naučil ľudí žiť

Už podľa názvu je jasné, že film v sebe nesie niečo oveľa hlbšie ako len obyčajný príbeh. Tvorcovia vsadili na lásku. Lásku, ktorou dokážu títo štvornohí miláčikovia zaplniť naše srdcia. Celá kopa emócií, to je presne to, čo Gump ponúka a absolútne ich budeš prežívať spoločne s postavami.

Nechýba ani smútok z odlúčenia, keď sa dve hlavné postavy od seba oddelia. Strach, ktorý môže pociťovať zviera, keď s ním niekto nezaobchádza správne. Ľútosť, keď je s nimi zaobchádzané neprávom nesprávne. Ale aj radosť, kedykoľvek sa dve duše (zvieracia a ľudská) nájdu. K filmu dokonca vzniklo niekoľko úžasných soundtrackov a singlov, z ktorých najnovší si môžeš vychutnať nižšie.

Pútavý rodinný film, kvalitná dráma a nevídané dobrodružstvo v jednom nádhernom scenári

Gumpa netreba podceňovať. Je to síce len pes, ale dokáže zázraky. A keď k tomu celému tvorcovia napasovali perfektný knižný príbeh, z kina budeš odchádzať naplnený s krásnym pocitom šťastia. Možno sa veľa z nás začne po tomto filme pozerať na veci inak. Kto vie.

Gump pes, ktorý naučil ľudí žiť sa venuje aj vážnym témam a rozoberá problematiku vyhodených zvierať, ktoré nikto nechce. Potom ich cesty končia v útulkoch či chovných staniciach a určite sa zhodneme na tom, že zvieratá si takéto zaobchádzanie nezaslúžia.

Ako nám stihli tvorcovia prezradiť, všetci zvierací herci z filmu už našli svoj nový domov a dostali presne takú lásku, s ktorou nás Gump tešil 92 minút. Film nie je vôbec dlhý a možno aj to zapôsobí pozitívne na diváka, pretože žiadne scény nie sú vnútené, ale práve naopak. Každá jedna z nich tvorí milú skladačku pocitov, na ktorej konci ju pochopíš, zoberieš si z filmu niečo krásne a na tvojej tvári sa objaví úsmev, ktorý len tak ľahko nezmizne. Aspoň to platilo pre nás a či taktiež prekvitáš pozitívnou energiou môžeš vďaka Continental Film oddnes 22. júla 2021 zistiť v tvojom obľúbenom kine.

Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť
Zdroj: continental-film.sk

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -