Filmy

Gunnar “Leatherface” Hansen z Texaského masakru nás navždy opustil

anúšikovia horrorových filmov minulí víkend stratili jednu z legiend. Pôvodný film Texaský masaker motorovou pílou, kde hlavnú úlohu pod maskou stvárnil Gunnar Hansen nás opustil v sobotu vo svojom dome v Maine (USA). Herec zomrel po dlhom boji s rakovinou pankreasu, potvrdil to  jeho agent Mike Eisenstadt. Gunnar Hansen žil v Maine až 40 rokov, kde pokračoval v hraní a písaní.

Herec sa narodil v Reykjavíku na Islande v roku 1947. Pred tým, než sa presťahoval do Spojených štátov ako 5 ročný. Dovtedy z celou rodinou žil v Maine, no keď dosiahol 11 rokov, znova sa presťahovali, tento krát do Texasu. Ako mladý už perfektne ovládal anglický jazyk a matematiku. Vyštudoval Vysokú školu Škandinávskych štúdií a angličtiny. V lete 1973 sa dozvedel, že v meste sa nachádza Tobe Hooper, ktorý natáča film a rozhodol sa to skúsiť. Po rozhovore s Tobe Hooperom a Kin Henkelom mu navždy prirástla k srdcu jeho prvá filmová úloha, Leatherface v originálnom filme Texaský masaker motorovou pílou (1974).

Po natočení filmu sa rozhodol, že si začne zarábať na živobytie ako spisovateľ. Tiež, niekoľko rokov pracoval ako redaktor časopisu. Napísal niekoľko scenárov, napríklad k filmu Mosquito z roku 1995 od režiséra Garyho Jonesa. Písal aj knihy a filmové dokumenty. Gunnar si dokonca skúsil režírovanie v dokumentárnom filme o Grónsku. Taktiež, nejaký čas navrhoval webové stránky pre GTE.

Za jeho kariéru si stihol zahrať v Tv show’s a filmoch, napríklad Campfire Tales, Freakshow, Hatred of the Minute, Reykjavik Whale Watching Massacre a oveľa viac. V čase jeho smrti mal herec napísaný scenár, produkciu a taktiež aj hral v Death House. V tomto filme ďalej hrajú horrorové legendy, ako Robert Englund, Danny Trejo, Kane Hodder, Dee Wallace, Bill Moseley, Barbara Crampton a Ken Foree. Príbeh sa sústredí na vládne zariadenie, ktoré sa stane centrom jedného z najväčších útekov z väzenia v dejinách ľudstva.

Týmto by som chcel popriať odpočinok pre zosnulú legendu, Gunnara Hansena. Dajte nám určite vedieť, čo si myslíte o tejto legende vy a či sa vás jeho strata nejako dotkla. RIP…

Branislav Petrus
About author

Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár