Ostatné

Ako moc bolo Elliotove hackovanie v Mr. Robot podobné tomu skutočnému? – 1. časť

Keď sa vypravil Mr. Robot na svoju cestu na televízne obrazovky späť v roku 2015, tak hackerská komunita prežívala muky. Aké to bude? Ďalší hoax s ktorým sa snažia uživiť komunitu ľudí, ktorí sa budú chcieť do hackovania vrhnúť ľavou zadnou aj keď nevedia, aké to môže niesť konsekvencie? V druhom mali pravdu, ale v prvom sa potešili že konečne niekto natočil niečo, čo sa priblížilo k ozajstnému hackovaniu najbližšie, ako mohlo. Doteraz boli v histórii kinematografie snímky ako Hackerman, ktorý si pravdu povedzme, mal ku hackovaniu veľmi málo. Ale ako teda vyzeralo to hackovanie v Mr. Robotovi? Zahral ho Rami Malek správne? Poďme si ukázať pár príkladov.

hackovanie v Mr. Robot

Zdroj: wired.com

Social Engineering Toolkit

Prvý typ hackovania o ktorom chcem rozprávať bude tzv. Social Engineering Toolkit (SET).
Tento typ hackovania sa používa aj v realite a väčšinou pri manipulácii s ľuďmi. Väčšinou dostanete človeka do situácie, v ktorej sa on vcíti do tej vašej. A potom nerozmýšľa na aké otázky odpovedá. V hackovaní na počítači je to trochu inak, zistíte si o osobe osobné informácie, najlepšie od niekoho, koho poznáte a spustíte tzv. Word Attack. Dĺžka Word Attacku závisí od dĺžky a obtiažnosti hesla. Niekedy to môže trvať 10 minút, niekedy aj rok, závisí od úrovne hesla.

Taktiež v Social Engineering Toolkite môžeme nájsť možnosť klonovania web stránky. Tento typ hackovania sa väčšinou používa na otvorených wifinách, napríklad v reštauráciách, fastfoodoch atd. O čo ale ide? Naklonujete si web stránku, napr. Facebook, hodíte si traceback web stránky na svoju lokálnu ip na software na ktorom prevádzkujete. Väčšinou to býva Kali Linux, ktorý je na hackovanie stvorený. A vytvoríte si už len .txt súbor kde sa Vám budú hromadiť heslá. My sme mohli vidieť Elliota použiť Social Engineering na jeho priateľke Sheyle ktorý bol na 90 percent podobný realite.

Kali Linux

Zdroj: linux.softpedia.com

USB Rubber Ducky

Druhý typ hackovania je o dosť rozdielny, keďže budeme potrebovať špeciálne USB ktoré sa dá ale kúpiť na internete. Jedná sa o USB Rubber Ducky. USB Rubber Ducky využíva Angela pri hackovaní v Evil Corpe. USB Rubber Ducky sa skladá z USB kľúču, ktorý navonok vyzerá ako normálne USB na ktorom môže byt pár filmov ale v jeho srdci sa skrýva diabol. Rubber Ducky je prenosná klávesnica. Áno aj USB môže byt klávesnica, ale nie v takom význame ako ju môžete poznať v okolitom svete. Rubber Ducky sa využíva na rôzne skripty, ale zväčša na tie mimo zákonne.

Skript, ktorý používa Angela v Evil Corpe sa dá voľne stiahnuť na internete, ale nefunguje to tak presne ako v seriáli. Angela totižto v seriáli dostane USB Rubber Ducky a jej jediným účelom je ho zapojiť do počítača. V realite musíte stlačiť tlačítko ktoré USB Rubber Ducky donúti, aby sa skript zapol a “vycucal” heslá z počítača alebo ho iba zapojíte a bude sa chovať ako normálne USB ako poznáme. Tento typ hackovania sa používa väčšinou vtedy, keď máte k cudziemu počítaču na chvíľu prístup keďže je to najrýchlejšia metóda ako si zaobstarať heslá. Toto malé USB je v seriáli vysvetlené natoľko, že mu môžem dať tak 95% k realite.

Rubber Duck

Zdroj: suzguru.com

DDOS Attack

S DDOS Attackom sme sa mohli stretnúť už na streamoch na Twitchi. Alebo keď Vám váš známy posielal packety na IP adresu a jediné čo zhodil, bol jeho internet. DDOS attack nám bol prezentovaný v Mr. Robotovi hneď na začiatku série, keď AllSafe dostane DDOS attack na honeypot Evil Corpu. Skratka DDOS vychádza z anglického názvu “Denial of Service” čo v svojvoľnom preklade znamená “Odmietnutie Služby”. Ale ako taký DDOS attack funguje?

Predstavme si vašu portfólio stránku, doteraz ste mali návštevnosť tak troch ľudí za deň, a zrazu dnes ich tam príde 20 000 v ten istý čas. Čo sa stane s Web Stránkou? Web stránka spadne z dôvodu prijatia príliš veľa packetov. A takto fungujú DDOS Attacky. Zhromaždia sa IP adresy z celého sveta a ľudia majú možnosť posielať packety z IP adries na vašu IP. Stane sa to isté ako s Web stránkou, Váš internet spadne. DDOS ATTACK si zaslúži 100% podobný v realite lebo takto DDOS attacky prebiehajú.

DDOS Attack

Zdroj: spettacolo.newsgo.it

V druhej časti článku sa porozprávame o menších hackoch, ako bolo zasielanie smsiek z počítača.

About author

I love Pickles
  Related posts
  OFFOstatné

  Naozaj z Instagramu už čoskoro zmiznú lajky na príspevkoch?

  OFFOstatné

  Špeciálna októbrová akcia na PlayStation 4: Herné konzoly so zľavou 25%

  Ostatné

  Najhorší strašidelný dom v USA: získajte 20,000 dolárov za jeho prejdenie

  OFFOstatnéVýber šéfredaktora

  Ako sa chrániť pri sledovaní a sťahovaní filmov a seriálov?

  Pridaj komentár