Kde sa dvaja hádajú, tretí sa rád pridá. Skvelá česká komédia Hádkovci príde do kín už o mesiac

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tvorcovia filmu na čele s režisérom Vojtěchom Moravcom a spoluautorkou scenára Sandrou Novákovou zverejnili mesiac pred premiérou oficiálny trailer a plagát k novej snímke Hádkovci. Sandra a Vojtěch sú životní partneri a k filmu spoločne napísali scenár. Po úspešnej komédii Matky ide o ich druhú celovečernú snímku.

Hádkovci sú (ako naznačuje ich priezvisko) rodina, ktorá sa stále háda. Dvaja bratia a ich manželky sa na ničom nezhodnú a teraz navyše vo vzduchu visí spor o dedičstvo. Zapojí sa doň tiež otec obidvoch bratov a napokon aj sestra, ktorá mieri na nečakané rodinné stretnutie. Do úloh bratov Hádkovcov obsadil režisér Jakuba Prachařa a Hynka Čermáka, v rolách ich manželiek, ktoré sa navzájom nenávidia, sa zase predstavia Jitka Čvančarová so Sandrou Novákovou. Otca bude hrať Ondřej Pavelka a sestru, ktorá obidvom švagrinám leží v žalúdku, Lucie Polišenská. Komédia Hádkovci príde do slovenských kín 14. júla 2022.

Postavy sa navzájom milujú a zároveň sa nemôžu vystáť. Diváci budú mať chuť väčšinu z nich uškrtiť a niektoré hneď vzápätí objať,“ prezrádza Vojtěch Moravec. „Predovšetkým by ale Hádkovci mali divákov v kinách pobaviť,“ dodáva režisér.

Plagát k filmu má dve verzie – oficiálnu a alternatívnu. Na prvej sú Hádkovci zachytení počas hádky o dedičstvo a na tej druhej v okamihu, keď sa ako rodina majú naozaj radi. Nevyhnutnou súčasťou hádok je totiž podľa tvorcov udobrovanie. „Myslím si, že každý sa niekedy háda. Dôležitejšie než samotná hádka je však udobrovanie. Napríklad ja sa už na začiatku hádky teším na udobrenie. So Sandrou nám to ide veľmi dobre,“ smeje sa Vojtěch Moravec. „Udobrovanie je na hádkach asi jediná pozitívna vec,“ dodáva Sandra Nováková.

Hádkovci mi trochu pripomínajú prvú snímku o rodine Homolkovcov, ktorá je komédiou, ale zároveň aj trochu smutným filmom. Tiež sa v nej postavy často hádajú a keď sa práve nehádajú, stále tam dochádza k nejakým rušivým momentom a pôsobí to rozčuľujúcim dojmom. Na druhej strane sú tam aj smutné a dojímavé situácie rovnako ako v tomto filme,“ opísal komédiu Hádkovci jeden z hlavných predstaviteľov Jakub Prachař.

Dialógy a slovné prestrelky postáv sa dotvárali a zdokonaľovali počas hereckých skúšok ešte pred samotným nakrúcaním. „Každý z nás sa už niekedy s niekým pohádal, takže sme všetci mohli ťažiť zo svojich vlastných zážitkov. Herci sa do svojich postáv naozaj vžili a vďaka tomu natáčanie dopadlo tak dobre, ako sme si to so Sandrou vysnívali,“ zaspomínal si na nakrúcanie Vojtěch Moravec. „Áno, počas skúšok bolo niečo na papieri, potom sa to rozvinulo a naše improvizované hádky sa zapisovali, aby sa potom v rovnakej podobe dostali do filmu a zneli prirodzene,“ potvrdil slová režiséra Jakub Prachař.

Producentmi komédie Hádkovci sú Bontonfilm StudiosV7Mlove.FRAME, koproducentom je TV JOJ. Distribútorom je BONTONFILM.

Zdroj: TS Bontonfilm

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -