Blíži sa Halloween a režisér James Wan prezradil, ktoré filmy zo žánru hororu by sme si mali určite pozrieť!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Za necelé tri týždne tu máme Halloween a s ním prichádza aj čas na poriadnu dávku strašidelných zážitkov. 31. október už pomaly klope na dvere a s ním aj výber hororov, ktoré sa vždy oplatí vidieť. Tento žáner je plný ikonických filmov, z ktorých by sa určite dalo vyberať. No pokiaľ ide o doporučenie niektorých z nich, famózny režisér James Wan si vo svojom repertoári niektoré našiel a podelil sa o ne v najnovšom rozhovore. Avšak najčerstvejšie novinky 21. storočia by ste hľadali márne.

Klasický výber, ktorý sa nezaprie!

Black Sunday od Maria Brava. Som fanúšik jeho práce a po vizuálnej stránke je ohromujúci. Je to veľký fanúšik hororov a vo filme to je vidieť. Napätie, opäť napätie, strach a veľmi dobrá atmosféra – to sú filmy, ktoré naozaj milujem.“

Na film sa dalo pozerať aj vďaka kráse herečky v hlavnej úlohe; zdroj: cinemablend

Pokiaľ ide o vyššie menovaný film, ten zažil svoju premiéru ešte v roku 1960. Tento počin je podľa môjho názoru „záhadnou“ voľbou režiséra, ale každému chutí niečo iné. Snímka sa zameriava na čarodejnicu, ktorá sa vráti spoza hrobu, aby získala telo jedného z potomkov. Príbeh je zaujímavé sledovať a miestami je naozaj znepokojujúci. Film bol dokonca zakázaný na území Veľkej Británie. Išlo totižto o zobrazovanie násilia s veľkou dávkou krvavých scénok. Od toho momentu a nepochopeného zákazu sa tento počin stal kultovou klasikou.

Tieto filmy vám určite nemusíme predstavovať; zdroj: cinemablend

Režisér James Wan vo svojom rozhovore spomenul aj viacero iných filmov:

„Myslím, že existuje veľmi veľa úžasných hororov. Napríklad Čeľuste alebo Halloween. To sú všetky, ktoré máte radi aj vy, však? Ale tak ako som už povedal, čokoľvek od Maria Bava alebo Daria Argenta mi stačí.“

Legendárny film od Stevena Spielberga. Čeľuste aj po dlhých rokoch dokážu vo fanúšikovi vyvolať pocity, ktoré by sme pri niektorých novinkách len márne hľadali. Taktiež nezabudol spomenúť hororovú klasiku Halloween od režiséra Johna Carpentera. Čo sa týka Daria Argenta, pri ňom klasiku nehľadajte. Tieto filmy sa skôr zaradujú do kategórie thriller a jedným z najlepších od neho je film z roku 1977, Suspiria.

Našli ste medzi obľúbenými filmami režiséra Jamesa Wana aj ten svoj? Samozrejme, neuviedol žiadne horúce špeciality a na stôl naservíroval nestarnúcu klasiku. Aké filmy z tohto žánru obľubujete vy? Nezabudnite nám vaše myšlienky napísať do komentára, určite si ich radi prečítame!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah