Halloweenske nápady na make-up a kostýmy, s ktorými zažiarite na párty!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Najčítanejšie za 7 dní

Halloweenske nápady na make-up a kostýmy

Blíži sa nám Halloween a s ním aj najlepšie párty roka, na ktorých sa môžete predviesť v plnej kráse! Mačacie ušká a fúziky či plachta s otvormi na oči už nikoho neohúria. Preto vám prinášame halloweenske nápady na make-up a kostýmy, s ktorými zažiarite na párty a budete vyčnievať z davu! Máte predsa šancu ukázať, čo všetko sa vo vás skrýva a akí ste šikovní s výrobou masky. Ak ste sa ešte nerozhodli, za čo sa tento Halloween prestrojíte, neváhajte sa inšpirovať našimi tipmi!

Zombie

Zombie
Zdroj: toptenz.net

Začneme tými jednoduchšími. Zombie kostým je snáď nesmrteľný a nikdy neomrzí. Dá sa spraviť na veľa spôsobov. V podstate hocijaká postava či povolanie sa dá prerobiť do zombie podoby a halloweensky kostým je hotový. Môžete ísť za zombie doktora, školáka, princeznú, nevestu… Alebo jednoducho za „zombíka“. Celý kostým sa dá spraviť buď jednoducho, no aj veľmi zložito a prepracovane. Základom je ale určite zeleno-sivá pleť, prepadnuté oči, roztrhané špinavé oblečenie a umelá krv, či iba červená tempera na tvári, rukách a šatstve. Tí skúsenejší si môžu skúsiť dorobiť kúsanec alebo dať do očí biele kontaktné šošovky. Nebojte sa priniesť The Walking Dead do klubov!

Kostlivec

Sugar Skull
Zdroj: rocknrose.co.uk

Pri tomto prestrojení je len na vás, či sa rozhodnete spraviť celé telo alebo len tvár. Make-up kostlivca sa dá spraviť buď realisticky alebo umelecky a ozdobne. Pre tie druhé sa väčšinou rozhodujú dievčatá. Je to veľmi obľúbený kostým, pretože vyzerá dobre a nie je zložité ho zrealizovať. To však môže byť aj nevýhoda, keď bude mať niekto na sebe kostým podobný tomu vášmu. No keď sa aj napriek tomu rozhodnete pre tento kostým, mali by ste sa veľmi posnažiť, aby ste ho nejak ozvláštnili. Chcete byť predsa jedineční a zapamätateľní, no nie?

Čarodejnica

Čarodejnica
Zdroj: youtube.com

Druhov čarodejníc je nekonečne veľa. Môžte ísť za konkrétne z rôznych filmov a seriálov, no aj za všeobecnú čarodejnicu či černokňažníka. Základom je čierna špicatá čiapka, ktorú zoženiete hocikde – nie je veľmi drahá. Potom si môžte zaobstarať doplnky v podobe prútikov či metiel, alebo sa len namaľovať nazeleno a obliecť do čiernych šiat. Dobrý nápad je aj upraviť si oblečenie pomocou nožníc – zakončiť rukávy, sukňu či nohavice cik-cakovým vzorom, prípadne dodať nejaké umelé pavučiny. Dá sa s tým naozaj vyhrať.

Tekvica

Tekvica
Zdroj: youtube.com

U nás je to oveľa menej populárny kostým než v Amerike. Preto ak hľadáte niečo, čo na sebe nebude mať veľa ľudí, môžete siahnuť práve po tekvici. Je na vás, či chcete vzbudzovať dojem hrôzostrašnej tekvice alebo len takej malej zlatej tekvičky. Základom je však určite oranžová farba v podobe make-upu aj oblečenia. Dobré je taktiež nakresliť si čierne čiary hocikde si aplikujete oranžovú farbu. Dodá to výzor tekvice. Vyhrať sa môžete aj s trblietkami alebo si môžte doma vyrobiť tekvicovú čiapku.

Zips na tvári

Zips na tvári
Zdroj: youtube.com

Tento fenomén sa objavil pred pár rokmi a ešte stále patrí medzi obľúbené kostýmy na Halloween. Aplikovať si zips na tvár nie je úplne zložité, no aj tak je to kostým už pre pokročilejších tvorcov. Potrebujete k tomu špeciálne lepidlo, latex, umelú krv, zips a ak sa chcete k tomu aj nalíčiť, tak aj veci na to. Nie je to práve najlacnejšia možnosť kostýmu, no výsledok je dychberúci a ohúrite všetkých naokolo. Stačí sa k tomu ešte tematicky obliecť a môžte vyraziť!

Rodina Addamsovcov

Addams family
Zdroj: blog.partydelights.co.uk

Obľúbeným kostýmom skupín býva práve rodina Addamsovcov. Táto strašidelná rodinka sa na každej halloweenskej párty objaví aspoň raz. Jej prevedenie nie je najľahšie, no ani veľmi zložité. Stačí ukecať zopár kamarátov a vybrať sa do sekáčov po čierne oblečenie. Tvár a telo si natrieť nabielo a okolie očí čiernou, aby to vyzeralo ako kruhy pod očami. Potom sa už každý dotvorí podľa toho, akú postavu si zvolí. Neviem však, ako sa rozhodnete spraviť bratranca Itta.

TO a Georgie

To
Zdroj: youtube.com

Minulý rok bol kostým Klauna a Georgieho z filmu To veľmi populárny a je veľmi možné, že tento rok sa objaví ešte viac. Na klaunovi sa pravdepodobne potrápite viac, no som si istá, že s investíciou do kostýmu a trpezlivosťou zvládnete spraviť najkrajšieho klauna na párty. Potom stačí už len navliecť svojho malého kamaráta či nízku priateľku do žltého pršiplášťa a gumákov, poskladať lodičku, zohnať červené balóny a môžete vyraziť ako spoločný kostým.

Veštica

Tento kostým je veľmi podobný s tým čarodejníckym. No predsa len nesie so sebou isté odlišnosti. Ak ste uvažovali nad čarodejnicou, no zároveň ste chceli byť výnimoční, kostým veštice bude práve pre vás. K celému make-upu a kostýmu by ste si ale mali zohnať ešte tarotové karty alebo sklenenú guľu. Na rôznych večierkoch môže byť sranda, ak sa naučíte jednoduché pravidlá veštenia z kariet a skúsite to na kamarátoch. Inšpirovať sa môžete slovenskou youtuberkou Cheryl DeLarge.

Rozprávkové postavičky

Rozprávky z detstva nikdy neomrzia. Ísť však za Snehulienku či Ariel je nuda. Je predsa Halloween, prečo teda neozvláštniť kostým o umelú krv a tmavý make-up? Bude to náročnejšie a nie práve najlacnejšie, no keď vás v tom uvidia ostatní, stratia reč a pôjdu sa so svojimi odfláknutými kostýmami schovať. Inšpiráciu si môžete zobrať aj od známej slovenskej youtuberky LucyPug, ktorá sa s kostýmom Ariel popasovala ako ešte nikto!

Harley Quinn a Joker

Minulý rok snáď najpopulárnejší kostým. Určite sa bez neho neobíde ani Halloween 2018. Ideálny je pre páry, no aj pre jedincov samostatne. Čo vy viete, možno si ako Harley nájdete svojho Jokera práve na jednej z takýchto párty. Oba kostýmy sa dajú spraviť podľa filmu alebo podľa komiksu. Ak chcete vyniknúť, komiksová verzia je pre vás lepšia, pretože tú nemá toľko ľudí. Nezabudnite ale na baseballovú palicu, strašidelné úsmevy a šialenú zamilovanosť! Inšpirovať sa môžete videom od slovenskej youtuberky AndreaSaky, ktorá celý kostým ešte obzvláštnila.

Eleven zo Stranger Things

Tento kostým je čoraz populárnejší. Fanúšikov Stranger things je stále viac a viac. Preto sa aj dievčatá rozhodujú navliecť do ružových šiat, na hlavu nasadiť blond parochňu a pod nosnú dierku aplikovať umelú krv. No to nie je jediná podoba Eleven, ktorú poznáme! Môžete sa prestrojiť za drsnú Eleven z konca druhej série alebo za Eleven z úplného začiatku. Inšpiráciu určite nájdete v tomto videu youtuberky AlexaPoletti, ktorá spolupracovala s RawBeautyKristi.

Venom

Tento rok vyšiel nový film Venom. Ak je to pre vás novinka, neváhajte si prečítať našu recenziu. Toto je kostým vhodný pre tých najšikovnejších. Vyžaduje veľa práce a nápaditosti. No bez pochýb bude jedným z najlepších. Ak hľadáte výzvu, toto je to pravé pre vás. Inšpirujte sa youtuberkou Bonnie Corban SFX, avšak ak chcete byť ešte viac špeciálni, môžete zo seba spraviť postavu Anti-Venoma. S tou sa napríklad popasovala aj známa make-up umelkyňa Jody Steel.

Vybrali ste si niektorý z našich tipov, či už máte svoj kostým naplánovaný? Oslavujete vôbec Halloween? Nehanbite sa vyjadriť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -