Halo Infinite sa prekladá do roku 2021. Zníži sa tým dopyt po konzolách Xbox Series X?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najvýkonnejšia konzola novej generácie má problém. Konzola Xbox Series X bude na trh uvedená v priebehu novembra, avšak vysoko očakávaný herný titul Halo Infinite si v tom istom čase nezahráme.

Pôvodne sa mala novinka zo série Halo objaviť zarovno nového Xboxu, ale bohužiaľ sa tak nestane. Tvorcovia hru presunuli do roku 2021 a takýto krok môže Microsoftu spôsobiť nemalú medzeru v zárobkoch.

Halo Infinite Xbox Series X
Zdroj: polygon.com

Halo Infinite nevyjde tento rok na Xbox Series X

Šéf Microsoftu Phil Spencer niečo podobné avizoval ešte začiatkom tohto roka, ale v tom čase by nikto na presun nepomyslel. Situáciu vo svete však skomplikoval koronavírus a veľa popredných vývojárov muselo zatiahnuť za ručnú brzdu. Pôvodné preloženie oznámili štúdia ako Bungie alebo Naughty Dog a po novom sa do partie pridá aj 343 Industries.

Demo hry bolo spustené pred pár mesiacmi a najnovšie Halo sa stretlo so zmiešanými recenziami. Vývojári nás našťastie upokojili, že všetky sťažnosti na hrateľnosť odstránia a finálna verzia nebude obsahovať žiadne chyby.

Halo Infinite
Zdroj: boundingintocomics.com

Preloženie hry spôsobí menší dopyt po novom Xboxe

Zatiaľ čo Sony ťažil z popularity svojej hernej exkluzivity Spider-Man, Microsoft mal taktiež v balíku jedno eso. Najväčšiu pozornosť na odhalení hier mala jednoznačne vesmírna strieľačka Halo Infinite, ale ako to bude teraz, keď sa presunula do budúceho roku?

V momentálnej situácii je pravdepodobné, že niektorí hráči prehodnotia výber pri kúpe konzoly. To by mohlo byť pre spoločnosť Microsoft naozaj škodlivé a Sony by jednoducho prevzalo žezlo na tróne s najobľúbenejšou konzolou novej generácie.

Výrobcu už takéto niečo pravdepodobne od vydania Xboxu neodradí a spoločne s ním vyjde v novembri až 50 nových hier a 40 optimalizovaných starších hier. Čiže stále je z čoho vyberať, ale stojí to za to? Rozhodnutie už necháme na vás.

Čo hovoríte na preloženie hry Halo Infinite, ktorá mala byť vlajkovým titulom na novo-generačný Xbox Series X? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť dole v komentároch. 

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -