Seriál Halo skončil v najhoršej možnej chvíli. Ako to vyzerá s pokračovaním?

Nenechajte si ujsť

Halo nechalo otvorený záver. Bude pokračovať?

Veľkovýpravný sci-fi seriál Halo sa pred dvoma týždňami skončil svojou druhou sériou. Kto čaká ďalší diel a aspoň čiastočné uzavretie rozbehnutého príbehu, zostane sklamaný. Druhá séria sa skončila možno v najhoršej možnej chvíli a vyvoláva dojem, že na pokračovanie by sme mali čakať nanajvýš pár týždňov, nieto ešte niekoľko rokov. Ani to však nemusí byť pravda. Tretia séria totiž zatiaľ vôbec nebola potvrdená. Ako to s budúcnosťou Halo teda vyzerá?

Tvorcovia aj herci sú pripravení

Seriál Halo vznikol pod hlavičkou štúdia Paramount, ktoré mu zatiaľ tretiu sériu neodkleplo. Tvorcovia aj hlavní protagonisti s ňou rátajú a dúfajú v najlepšie, konečné slovo však bude mať práve Paramount. Showrunner seriálu David Wiener, ktorý mal na starosť druhú sériu, s novými časťami rozhodne počíta.

„Pevne verím, že dostaneme príležitosť pokračovať ďalej. Je to náš zámer už od začiatku. Neustále na to myslím, klamal by som, ak by som povedal, že nie. Rozhodne máme čo povedať aj ďalej. Ide o obrovský svet s veľkým presahom a fanúšikovskou základňou. Každé riešenie problému prináša nové výzvy, čo sme videli na konci druhej série. Určite išlo o skvelý odrazový mostík do budúcna,“ povedal pre Collider.

Halo trailer 2
Parmaount

Optimistickú víziu pre budúcnosť seriálu pre Screenrant načrtla aj nová hviezda druhej série, herec Joseph Morgan. Ten v seriáli stvárnil postavu plukovníka Jamesa Ackersona, ktorý bol jedným z nepísaných antagonistov nových dielov. Podľa Morgana bola druhá séria medzi divákmi aj kritikmi prijatá veľmi dobre a zaznamenala aj veľký divácky záujem.

Poviem to takto. Seriál bol dobre hodnotený kritikmi a viem, že mal veľkú a pozitívnu odozvu aj od fanúšikov. Rovnako viem, že z hľadiska čísel zaznamenal skvelú sledovanosť. Takže to je to, čo viem. Teraz čakám, kedy mi zazvoní telefón. Veľmi rád by som sa vrátil aj v pokračovaní, už len z titulu nového showrunnera Davida Wienera, ktorý ma do tímu pribral.

Bol zodpovedný za druhú sériu, zmenu vízie, aj celého smerovania. Dostal však do ruky karty aj z predošlej sezóny a jednoducho mu povedali, že s nimi musí hrať a musí to vyjsť. Po konci druhej série a predstavení nového nepriateľa som presvedčený o tom, že ak dostaneme zelenú aj na tretiu sériu, bude epická. Rozhodne v to dúfam.

O všetkom rozhodnú čísla

O ďalšom osude seriálu vo veľkom napovedia predovšetkým čísla sledovanosti. Tu však narážame na problém. Paramount si ich totiž necháva pre seba, čo spravidla neveští nič dobré. V prípade prvej série Halo sa napríklad spoločnosť pochválila, že seriál sa stal najsledovanejším originálnym titulom jej zámorskej služby Paramount+ (u nás je dostupná ako SkyShowtime). Pri druhej sérii ale k žiadnemu zverejneniu úspechu neprišlo.

Halo seriál druhá séria
Paramount

Keďže Paramount čísla neprezradil, spoľahnúť sa musíme na čísla ratingových agentúr, ktoré robia prieskumy sledovanosti. K najspoľahlivejším z nich patrí Nielsen, ktorý monitoruje sledovanosť medzi divákmi v USA. Xboxera informuje, že Halo bol počas februára jedným z najsledovanejších seriálov spomedzi všetkých streamovacích platforiem.

Úvodná časť za prvé štyri dni podľa meraní zaznamenala 354 miliónov sledovaných minút, čo z Halo spravilo tretí najsledovanejší seriál. V ďalšom týždni sa sledovanosť zvýšila na 458 miliónov minút (naprieč 7 dňami), čo dokazuje silný a pretrvávajúci divácky záujem.

Problémom je však cena seriálu. Halo patrí medzi najambicióznejšie a najdrahšie projekty Paramount a jedna séria príbehov Masterchiefa podľa Guardian stojí približne 200 miliónov dolárov. Každá ďalšia séria sa však predražuje a s predstavením novej rasy Flood sa náklady na špeciálne efekty ešte určite zvýšia. V štúdiu Paramount preto aktuálne prebieha živá debata o tom, ako sa s prípadným pokračovaní pohnúť vpred a udržať ho na finančnej uzde.

Zrušiť seriál v tomto momente by však bol nezmysel. Tretia séria by totiž bola doposiaľ najvernejšou adaptáciou a smeruje k udalostiam pôvodnej hry Halo: Combat Evolved. A práve na to fanúšikovia vo veľkom čakajú.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -