Han Solo sa prepadol hlboko pod očakávania, zatiaľ čo Marvel sa ďalej raduje! | TRŽBY V KINÁCH #21

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Ďalší týždeň je za nami a kiná zaznamenali príchod opäť veľkej novinky. Diváci majú momentálne k dispozícii samé veľké tituly, čo znie ako skvelá situácia. A to aj je. Pre štúdia to ale až tak prínosné nie je, keďže to znamená, že zápasia s veľkou konkurenciou. Z tejto situácie vyplýva hneď niekoľko otázok. Bol dobrý nápad vydať ďalší Star Wars film len zopár mesiacov po premiére predošlého? Bolo múdre dátum vydania umiestniť hneď za velikánmi ako Avengers: Infinity War či Deadpool 2? Han Solo a jeho vlastný film mali potenciál… Žiaľ, nedopadlo to až tak dobre.

solo: a star wars story recenzia
Zdroj: hdqwalls.com

Han Solo nevyletel až tak vysoko

Prvé miesto v tržbách tohto týždňa logicky zaujal Solo: A Star Wars Story. To však automaticky neznamená, že veľkolepo uspel. Počas prvých dní si na domácej pôde totižto zarobil 83,3 miliónov, čo je hlboko pod očakávaniami. Skoré predpoklady totižto počítali s viac, ako o polovicu väčším debutom. Je to však ešte omnoho horšie. Film s tak veľkou značkou ako Star Wars sa prakticky zakaždým spoliehajú na nielen západný trh, ale aj zvyšok sveta, ktorý nie je o nič menej dôležitý. Celosvetovo má žiaľ Solo na konte zatiaľ len 148,3 miliónov, čo je oproti 300 miliónovému produkčnému rozpočtu nedostatočná suma.

Čomu možno pripísať toto zlyhanie? Musíme totižto myslieť, že rozpočet nezahŕňa všetky výdaje štúdia na filmový rozpočet. Celkom zreteľné sumy tvoria aj faktory ako marketing, reklamy atď., ktoré často prekonajú desiatky miliónov dolárov. Hlavné dve veci, ktoré ovplyvnili tržby filmu Solo: A Star Wars Story, sú ale konkurencia a fakt, že posledný diel tejto ságy vyšiel len zopár mesiacov dozadu.

film deadpool 2
Zdroj: dontfeedthegamers.com

Ďalšie miesto zaujala novinka minulého týždňa, akčné pokračovanie Deadpool 2 s 42,7 miliónmi. Ten je na tom momentálne omnoho lepšie ako Solo a navyše s omnoho menším rozpočtom. Ďalej nasleduje megahit Avengers: Infinity War, ktorý si počas piateho týždňa celosvetové tržby navýšil na 1,9 miliardy dolárov. Top päťku doplňujú počiny Dámsky klub (9,4 mil.) a Life of the Party (5,1 mil.).

  1. $83,325,000   Solo: A Star Wars Story
  2. $42,700,000   Deadpool 2
  3. $16,494,000   Avengers: Infinity War (Avengers: Nekonečná vojna)
  4. $9,450,000     Book Club (Dámsky klub)
  5. $5,115,000     Life of the Party
  6. $4,055,000     Breaking In
  7. $3,078,235     Show Dogs
  8. $3,000,000     Overboard
  9. $2,230,000     A Quiet Place (Tiché miesto)
  10. $1,120,000     RBG

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -