Skladateľ Hans Zimmer vytvoril zvuk pre futuristický elektromobil od BMW

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Automobilka BMW zverejnila ich plán pre elektrické vozidlá, ktorý hovorí, že do roku 2023 by sme sa mali dočkať až 25 elektromobilov. Medzi nich patrí aj koncept športového auta BMW Vision M NEXT, ktorý vyzerá ako vystrihnutý zo sci-fi filmu. Spoločnosť sa dokonca rozhodla spustiť webstránku, na ktorej nájdete všetky podrobnosti o tomto futuristickom elektromobile.

Dopomohol im k tomu hudobný skladateľ Hans Zimmer, ktorý je preslávený komponovaním filmových a herných soundtrackov. Pre auto vytvoril špeciálny futuristický zvuk, ktorý nás posúva opäť o krok bližšie k budúcnosti z vedecko-fantastických filmov. Skladateľ pracoval aj na filme Blade Runner 2049, ktorý bol pri vytváraní zvuku pre toto auto určite veľkou inšpiráciou.

BMW Vision M NEXT
Zdroj: bmw.com

Elektromobil od BMW so zvukom od Hansa Zimmera

Samotný dizajn elektromobilu vyzerá ako z filmu alebo hry žánru cyberpunk. Vôbec by sme sa teda nečudovali, ak by bol o pár rokov tento model použitý ako reklama v nejakom hollywoodskom filme. Predsa len, elektromobily nevydávajú žiaden zvuk, čo sa bude musieť do roku 2021 zmeniť.

Spoločnosti teda aktuálne pracujú na tom, aby dali elektromotorom zvukový profil, ktorý môže varovať chodcov. Taktiež ide o výbornú vec pre milovníkov zvuku spaľovacieho motora. Bohužiaľ, tentokrát im bude musieť stačiť zvuk z reproduktorov. Na túto vlnu už naskočili výrobcovia ako Jaguar či Harley Davidson, ktorí dali svojim vozidlám futuristicky znejúce zvuky motora.

BMW sa prostredníctvom dizajnu a zvuku postaralo o to, aby ich koncept Vision M NEXT bol doslova sci-fi. Zvukový dizajnér automobilky BMW Renzo Vitale a skladateľ Hans Zimmer teda vytvorili niečo, čo znie ako vesmírna loď. Okrem iného nájdete na vyššie spomenutej webstránke aj model auta, ktorý si dokážete vytlačiť na 3D tlačiarni. Nezabudli ani na nádherný plagát, ktorý si môžete zavesiť nad posteľ.

Skladateľ Hans Zimmer je známy pre jeho prácu na filmoch ako Interstellar, Počiatok, trilógii Temný rytier a samozrejme aj Blade Runner 2049 (v spolupráci s Benjaminom Wallfischom).

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -