Hans Zimmer na jednom z najväčších hudobných festivalov sveta? Na Coachella prekvapil playlistom z Počiatku!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hudba a film k sebe patria už od začiatku kinematografie. Asi len ťažko by ste si dnes dokázali predstaviť filmy bez soundtrackov. Nemalo by to šťavu, nemalo by to život, proste nič. Našťastie tu máme umelcov, ktorí nám počas filmu dokážu hudbou vyčarovať zimomriavky aj tam, kde sme netušili, že môžu byť. Legendy ako Ennio Morricone, John Williams alebo stále slávnejší Michael Giacchino. Avšak medzi najlepších z najlepších sa radí aj Hollywoodska hviezda, Hans Zimmer. Človek, ktorý stojí za hudbou z Gladiátora, Trilógie Temného Rytiera alebo Interstellaru. Tento rok ho budeme mať možnosť počuť v novom Nolanovom filme, Dunkirk.

hans zimmer bratislava 2017
Zdroj: qz.com

Hans Zimmer na Coachella?

Avšak, filmové soundtracky sú len jedným z miliónov hudobných štýlov. Pokiaľ si zájdete na nejaký hudobný festival, môžete počuť hip hop, rock, metal alebo pop. Taktiež by nebol nikto rád, keby si zašiel na koncert Ennia Morriconeho a začne hrať hip hop. Niečo podobné sa stalo, avšak naopak. Na jednom z najväčších hudobných festivalov sveta na objavil sám Hans Zimmer, a potvrdil, že sa dá tancovať aj na filmovú hudbu. Coachella je slávny hudobný festival, ktorý je známy vďaka indie rocku, hip hopu a popu. Bolo naozaj prekvapením, že ľudia sa nezačali búriť, a dokázali tancovať aj na Hansovu hudbu. DJ Khaled alebo Kendrick Lamar teda niesu jediní, ktorí dokázali na Coachella predviesť výbornú show.

Hans taktiež prekvapil výberom toho, čo hral. V Kalifornií predviedol úžasný 10-minútový koncert plný hudby z filmu Počiatok. Už 7 rokov je teda soundtrack z tohto filmu skoro tým najlepším, čo dokázal Hans vyprodukovať. V takzvanom „Inception Medley“ sme mali možnosť počuť skvosty ako Time alebo Mombasa. Toto bolo prvý krát, čo si tento skladateľ zahral na hudobnom festivale, a to úplne live. Dokonca sa miesto klavíru predviedol aj na gitare. Celý tento 10-minútový skvost si môžete vypočuť na vlastnej koži! Mimo videa však zahral oveľa viac soundtrackov, a dokonca si zahral aj s Pharrellom Williamsom!

Chcete si aj vy vypočuť Hana Zimmera naživo?

K tomu, aby ste si užili vystúpenie Hansa Zimmera na vlastnej koži nemusíte ísť na Coachellu. Už 2. júna sa totižto vracia do Bratislavy, aby nám znova zahral jeho najväčšie hity. Soundtracky z filmov ako Gladiátor, Piráti Karibiku, Interstellar a samozrejme Počiatok, a ešte omnoho viac. V Bratislave sa ukáže počas jeho turné, Hans Zimmer – Live on Tour. Predstaví sa nám s jeho kompletným orchestrom a skupinou. Nezmeškajte teda šancu užiť si jeho vystúpenie, pretože viac krát ju už možno nedostanete. Pokiaľ chcete vedieť všetky informácie a podrobnosti, miesto konania, alebo si kúpiť lístky, klikajte TU. Vidíme sa ;)

PS: Celý set, ktorý zahral Hans na Coachelle si môžete vypočuť tu!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -