Harrison Ford má na pláne oživenie niektorých jeho klasických filmov! Ktorý bude nasledovať po Indiana Jones 5?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

Síce už dávnejšie prekonal hranicu 70 rokov, no svoju kariéru stále nechce povesiť za klinec. V súčastnosti ho môžeme vidieť v akčnej snímke Blade Runner 2049, kde ho po viac ako 30 rokoch uvidíme opäť v úlohe Ricka Deckarda. Aj s jeho pomocou by mohol tento film priviesť k úplne novej generácii fanúšikov. Ale Harrison Ford neprestáva prekvapovať. Niečo chystá a malo by to byť veľké. V budúcnosti by chcel „oživiť“ niektoré z jeho klasík, v ktorých nám ukázal, že je naozaj veľmi talentovaný.

Aj vo vysokom veku nám stále ukazuje kvalitný výkon; variety.com

75 ročný herec sa počas víkendu objavil aj na Comic-Cone, aby prehovoril ohľadom spomínaného Blade Runnera. Jeden zo zainteresovaných mu položil otázku, či má v úmysle vrátiť sa aj k jeho ostatným najväčším a najlepším filmom z jeho minulých rokov života. A ukázalo sa, že táto otázka bola naozaj správna. Harrison Ford to povedal, síce v skratke, ale jasne a zreteľne:

„Stavím sa, že to tak bude!“

Na jednej strane sa môže zdať, že chcel Ford chcel len niečím zaujať dav ako to on vie, ale nemusí tomu tak byť. Všetko sa to predsa začalo v roku 2015, kedy sme ho mohli vidieť ako kultového Han Sola vo filme Star Wars: Sila sa prebúdza. Bez debaty, bol to určite jeden z jeho najlepších výkonov v 21. storočí. V najbližších mesiacoch sa vráti ako Rick Deckard a pri tejto méte sa to ešte nekončí. Ako je dobre známe, herec sa upísal aj do projektu Indiana Jones 5, ktorý by mal do kín doraziť v roku 2020. Ktoré z jeho ďalších filmov by sa mohli ukázať v nasledujúcich rokov? Harrison Ford patrí jednoznačne medzi najúspešnejšie hviezdy všetkých čias a jeho zoznam hereckých úloh je naozaj pestrý. Existuje veľa možností, ktorými by sa mohol vybrať a my veríme, že bude vyberať naozaj dôkladne.

Harrison Ford ako Han Solo z roku 2015; zdroj: starwars.com

Ktoré filmy sa môžu nachádzať na zozname?   

V minulosti si zahral postavu Jacka Ryana vo filmoch Jasné nebezpečenstvo (1994) a Vysoká hra patriotov (1992). V tomto prípade je však percento na úspech nízke, pretože druhé „pokračovanie“ dovŕšil Chris Pine ako novo korunovaný Jack Reacher vo filme V utajení (2014). A v momentálnej dobe túto postavu hrá herec John Krasinski v reštarte od Amazon TV. Možno by to mohol byť film Utečenec (1993)? Skloňujú sa aj Šerifovia (1998), no v tomto filme by sme Forda hľadali márne. Zahral si v ňom totižto jeho veľmi dobrý priateľ a kolega z brandže, Tommy Lee Jones. Toho sme mohli vidieť vo filme Utečenec a aj z toho dôvodu sa šeptá, že by sa títo dvaja mohli spoločne objaviť v novom projekte. Alebo sa udeje nejaký zázrak a na svetlo sveta 21. storočia príde pokračovanie/reštart filmu Svedok (1985)? Za tento počin si Harrison Ford totiž zaslúžil aj nomináciu na Oscara za najlepšieho herca v hlavnej úlohe.

Pamätáte si na tejto film? Utečenec sa stal určite hitom a dokáže zaujať aj dnes; zdroj: empire.com

Ako to teda celé dopadne? V ktorom z jeho filmov by ste si ho vedeli opäť predstaviť? Harrison Ford je jednoznačne žijúca legenda a verím, že nech si pre nás pripraví čokoľvek, bude to mať určitý nádych kvality. Na celkový priebeh si však budeme musieť počkať a veríme, že to nebude trvať pridlho. Predsa len, herec má už najlepšie roky života za sebou a nikdy neviete, čo si pre nás tento svet pripraví.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -