KVÍZ – Do ktorej rokfortskej fakulty zo série Harry Potter by si patril/a?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Harry Potter kvíz

Na svete asi neexistuje človek, ktorý by nepoznal knižnú (a filmovú) sériu Harry Potter. J.K. Rowlingová veľa ľuďom zmenila vďaka tejto sérii životy. Knihy patria k najčítanejším na svete. Z tejto série potom vznikli aj rôzne predmety, hračky a napríklad aj veľké zábavné parky. My sa k tomuto Harry Potter ošiaľu pripájame a preto sme si pre vás pripravili kvíz, ktorý nájdete nižšie.

Ak ste veľkým milovníkom filmov, ale ešte ste nečítali knihy, alebo ak ešte len začínate s Harrym Potterom a neviete, v akom poradí čítať knihy, tak ich poradie vám pridávame sem:

  1. Harry Potter a Kameň mudrcov
  2. Harry Potter a Tajomná komnata
  3. Harry Potter a Väzeň z Azkabanu
  4. Harry Potter a Ohnivá čaša
  5. Harry Potter a Fénixov rád
  6. Harry Potter a Polovičný princ
  7. Harry Potter a Dary smrti
Harry Potter knihy
medium.com

Ďalšie knihy

Ak vám však tieto knihy nestačia, rozhodne môžete prečítať aj ďalšie, ktoré však nepatria úplne do chronológie, čo som písal vyššie. Sú to napríklad knihy Fantastické zvery a ich výskyt, Metlobal v priebehu vekov alebo Rozprávky barda Beedla. Knihy však nijako nesúvisia s hlavnou dejovou linkou. Ak však chcete knihu, ktorá s ňou súvisí, je to Harry Potter a Prekliate dieťa.

Kniha je síce písané v podobe scenáru, pretože bola predlohou pre divadelnú hru, no čítať sa dá aj napriek tomu. Rozpráva príbeh už staršieho Harryho, ktorý má svoju vlastnú rodinu a musí riešiť problémy nielen čarodejníckeho sveta, ale aj svojich malých detí. Je veľmi zaujímavé vidieť Harryho aj v staršej verzii, v ktorej možno koná a správa sa inak, než sme boli zvyknutí pri pôvodných siedmych knihách.

KVÍZ

Ktorá fakulta vám vyšla v kvíze? Dajte nám to vedieť do komentárov a so svojim výsledkom sa pochváľte na sociálnych sieťach!

Mohlo by sa ti páčiť

13 COMMENTS

  1. Ahoj ja som Timea ….. mám 17 v kvíze mi vyšlo že patrím do slizolinu 😃 to som rada …. milujem slizolin , Draca Malfoya a jeho rodinu ale tiež Siriusa Blacka a Hermionu i keď sú chrabromilčania …. neznášam Rona ….

  2. Ahoj ja som Sima a som strašne štastná lebo v tom kvíze mi vyšiel chrabromiľ. Ten kvíz bol super väčšinou na iných stránkach to dopadne hrozne lebo tam majú chybi tý tvorcovia. Tu som si nevšimla žiadnu. Túto stránku od teraz navštevujem furt!

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -