Preskúmajte všetky kúty Rokfortu a čarodejníckeho sveta v neuveriteľnom móde do hry Minecraft

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Určite nie sme jediní, ktorí na list z Rokfortu čakali do svojich jedenástich rokov. Prechádzať sa po chodbách čarodejníckej školy je jedným z najväčších snov fanúšikov Harryho Pottera a existuje len niekoľko spôsobov, ako si ho splniť. Tým najlepším sú hry, pričom najkvalitnejší otvorený svet ponúkajú hry Harry Potter a Fénixov rád a Harry Potter a Polovičný princ.

Existujú však aj iné alternatívy, ako napríklad hry LEGO Harry Potter alebo Minecraft. Práve druhá spomenutá ponúkla kreatívnym hráčom vytvoriť čarodejnícky svet vrátane Rokfortu a jeho okolia. O tú najlepšiu podobizeň sa postaral tím Minecraft modderov menom The Floo Network.

Harry Potter
Zdroj: planetminecraft.com

Harry Potter Minecraft mód

Mód Witchcraft and Wizardry je bezpochyby tým najlepším, čo Minecraft v tomto smere ponúka. Tvorcovia na ňom pracovali viac ako päť rokov a pred pár týždňami bol konečne finálne dokončený a spustený. Ponorte sa do sveta Harry Potter RPG hry, ktorá okrem otvoreného sveta ponúka aj kompletný príbeh.

Čo sa týka mapy samotnej, tá je detailným pretvorením Rokfortskej strednej školy čarodejníckej a ďalších známych miest s ňou spojených. Poprechádzať sa tak môžete aj po Šikmej uličke, Londýne, Ministerstve Mágie či čarodejníckej dedinke Rokville. Mimo toho príbeh ponúka čarovanie, rôzne hádanky, bojový systém a dokonca aj Metlobal. Naozaj ide o splnený sen všetkých fanúšikov.

Na vlastné oči sa môžete presvedčiť v ukážke, ktorú nájdete priloženú vyššie. Pokiaľ vás tento svet ohúril, vyskúšať si ho môžete na vlastnej koži, a to úplne zadarmo. Stiahnuť si ho môžete na tomto odkaze pre verziu Java Minecraft 1.13.2. Jednoduchou inštaláciou váš prevedie samotný inštalačný program, zvládne to snáď každý s malou znalosťou angličtiny.

Osobne tento projekt sledujem už niekoľko rokov a pamätám si, že som testoval jednu z prvých verzií, vtedy ešte kompletne bez príbehu. Už vtedy sa jednalo o jeden z najvernejších modelov Rokfortu, ktorý vás dokázal pohltiť na dlhé hodiny. Tvorcovia majú dôkladný zmysel pre detail, čo ocení každý poriadny Potterhead.

Vaše pocity z módu Witchcraft and Wizardry nám môžete napísať dolu do komentárov!

Zdroj: pcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -