Harry Potter RPG znova ožilo. Podľa všetkého ponesie názov Hogwarts: A Dark Legacy

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Vývoj zabudnutej hry opäť ožíva

V roku 2018 sme sa prostredníctvom niekoľkých leakov dozvedeli o pripravovanom RPG zo sveta najznámejšieho knižného, vlastne i filmového, čarodejníka. Hoci sa všetkých osem filmov o Harry Potterovi dočkalo hernej adaptácie, po ukončení dlhoročnej ságy sa o túto tematiku vývojári a štúdia prestali úplne zaujímať.

Zlom prišiel práve v spomínanom roku, kedy sme videli niekoľko gameplay záberov a obrázkov z pripravovanej a dovtedy nepredstavenej hry. Tá sa konečne rozhodla využiť plný potenciál sveta mágie a kúziel, nakoľko nemalo ísť o ďalšiu nekreatívnu adaptáciu.

Podľa všetkého sme sa mali dočkať plnohodnotného RPG, v ktorom si zvolíme vlastného čarodejníka a zúčastníme sa študijného ročníka v Rokforte (v origináli Hogwarts). Žiaľ, odvtedy sme o originálne vyzerajúcom RPG nič nepočuli. Samozrejme, až doposiaľ.

Čo nového sme sa dozvedeli o Harry Potter RPG?

Treba podotknúť, že správy opätovne nie sú oficiálne. Zasa raz ide o únik, tentokrát údajného marketingového zamestnanca v štúdiu Warner Bros. Ten prezradil, čo všetko videl, pričom jeho príspevok na Reddite je pomerne obsiahly. Súčasne ale treba doplniť, že ide o informácie, ktoré sa dajú vydedukovať a s trochou fabulácie i vymyslieť. Preto k nim pristupujte s určitou opatrnosťou.

Správa začína očakávanou informáciou, že v pracovne nazvanom Harry Potter RPG sa nezhostíme úlohy detského idolu mnohých z nás. Udalosti sa odohrávajú po filmových a knižných príbehoch, dokonca po tom, čo školu vychodia deti hlavných protagonistov.

K dispozícii bude možnosť výberu ženského, prípadne mužského charakteru, ktorému vytvoríme takzvaný „story background“. Ten bude určitým spôsobom ovplyvňovať dialógové možnosti a niektoré rozhodnutia. Výber mena bude zrejme ľubovoľný, avšak priezvisko je pevne nastavené. Ním vás budú okolité charaktery oslovovať (niečo podobné bolo využité napríklad v Mass Effect: Andromeda).

Harry Potter RPG 2
Zdroj: kotaku.co.uk

Zaujímavé je, že jednotlivé rozhodnutia, ktoré si pri vytváraní zvolíte, sa stanú kľúčovými k zaradeniu do jednej z fakúlt. Tým pádom umelá inteligencia na základe vášho charakteru vyberie ideálnu možnosť. V tomto ohľade sa teda nemôžete slobodne rozhodnúť, čo ctí ducha predlohy.

Vývojári údajne išli tak ďaleko, že si pre každú fakultu pripravili unikátnu líniu questov. Niektoré postavy budú na základe vašich neskorších rozhodnutí umierať, avšak treba zdôrazniť, že sa nikdy nenaskytne možnosť definitívneho pridania sa k temnej strane. Tá je reprezentovaná bližšie nešpecifikovaným bývalým Smrťožrútom. Podľa všetkého sa v rozsiahlej dejovej línii objavia i ďalšie dobre známe postavy.

Hogwarts - A Dark Legacy
Zdroj: archyde.com

Honosný strom vylepšení a intenzívne kúzelnícke strety

Pochopiteľne, dôjde aj na súboje mocných čarodejníkov. Postupom času by ste sa mali prepracovať až k funkcii Aurora. To znamená, že neustále narastáte na sile a získavate mocnejšie prostriedky k porazeniu nebezpečných sokov. Máte očakávať dynamické boje, ktoré sa sústredia na taktiku a svižnosť hráčových prstov. Údajne nejde vyhrať prízemným stláčaním jedného, či dvoch tlačidiel.

S vylepšovaním súvisí i strom piatich rôznych odvetví. Každé z nich má vylepšiť určitý aspekt vytvoreného hrdinu. Každopádne, priblížená je iba schopnosť spomaliť na pár momentov čas, čo vám má pomôcť pri tuhých bojoch. V tomto ohľade váš príklon k temnejšej, či naopak tej svetlej strane rozhoduje o niektorých vylepšeniach. Tým pádom nemožno získať všetky v priebehu jediného priechodu, čo pomôže znovuhrateľnosti.

Pamätáte si ešte na Nemesis systém z dvoch kvalitných Middle-earth hier? V Shadow of Mordor sa jednalo o revolučnú mechaniku, ktorá vytvorila z každého protivníka naozajstný charakter. Ak ste proti konkrétnemu oponentovi veľakrát prehrali, on narastal na sile. Súčasne si pamätal vaše predošlé súboje a taktiež k sebe pridružoval ďalších kapitánov, ktorí ho ochraňovali.

V možnej Harry Potter RPG hre by sa malo objaviť niečo podobné. Nepôjde o identicky komplexný systém, avšak budete si môcť vytvoriť vlastných čarodejníckych rivalov a následne ich vziať pod svoje krídla, poraziť alebo rovno zabiť.

Harry Potter hra
Zdroj: notebookcheck.net

L.A. Noire, The Witcher a Harry Potter v jednom?

Ku koncu príspevku nás čaká ešte niekoľko bodov, ktoré znejú zaujímavo, avšak nie sú nijak konkrétne priblížené. Misie za Aurora údajne oplývajú investigatívnym charakterom, ktorý je veľmi podobný tomu v originálnej detektívke L.A. Noire, ktorá vyšla pod hlavičkou Rockstar Games.

Nebudú chýbať ani romance, ktoré sú už zaužívanou súčasťou väčšiny RPG hier. Áno, v niektorých častiach si s najväčšou pravdepodobnosťou zahráte metlobal. Taktiež budete disponovať možnosťou súťažiť v kartovej hre v štýle Gwentu z tretieho Zaklínača. Rovnako má byť titul omnoho temnejší a nepôjde o záležitosť určenú všetkým vekovým kategóriám.

Čo vás taktiež nepochybne zaujíma – hra by mala niesť názov Hogwarts: A Dark Legacy. Znie to všetko pútavo, no nie? Možno až príliš pútavo, keďže vzhľadom k tomu, že sme o tomto projekte nič oficiálne nepočuli, vyzerá značne komplexne. A to má vyjsť už budúci rok.

Posledná informácia, s ktorou Reddit používateľ prichádza, je tá, že hru máme očakávať v júni 2021. Čo je ešte lepšie, gameplay ukážka a prvý trailer má byť vypustený do sveta pred nadchádzajúcim augustom. Nemá preto zmysel sa aktuálne púšťať do akýchkoľvek rozborov a analyzovania. Musíme počkať do spomínaného orientačného dátumu, kedy zistíme, či bol leak pravdivý, alebo naopak nie.

Myslíte, že sa skutočne pracuje na tomto nepochybne atraktívnom a veľkolepom RPG? Dajte nám vedieť svoje postoje a názory prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -