Harry Potter seriál si našiel špičkových tvorcov. Nový spôsob rozprávania príbehu vás nadchne

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tvorcovia seriálu Harry Potter sú známi

Seriálové spracovanie Harry Pottera začína vyzerať ešte pôsobivejšie. Portál Deadline informoval o tom, že boli zverejnení tvorcovia. Ide o veľké mená s bohatými skúsenosťami s prácou na obľubovaných televíznych projektoch. Zároveň sa nimi potvrdzujú predošlé správy, že skutočne pôjde o projekt pre viac dospelé publikum.

Ešte počas februára sme počuli, že spoločnosť Warner Bros. aktívne pracuje, aby si získali vedúcu osobnosť pre seriál. Vtedy sa hovoril o troch menách, ktoré sa dostali do finálneho výberu. Boli nimi Tom Moran, Kathleen Jordan a Francesca Gardiner. Práve posledná menovaná sa podľa aktuálnej správy stale showrunnerkou.

Povedie ho autorka Boja o moc či trileru Killing Eve

Gardiner pôsobila ako výkonná producentka aj pri inom obľubovanom fantasy od HBOJeho temné hmoty (His Dark Materials). Predtým sa podieľala na trileri Killing Eve a má aj nejeden scenáristický úspech. Predovšetkým sa dá spomenút seriál The Rook či adaptácia knihy Muž z vysokého zámku.

Druhým menom, ktoré sa k seriálu pripojilo, je Mark Mylod ako režisér vybraných dielov, predovšekým však scenárista. S Gardiner už predtým pracoval na seriáli Boj o moc. Bol režisérom viac ako tucty epizód, dvojnásobné množstvo produkoval. Jeho herecká kolegyňa pracovala predovšetkým na tretej a štvrtej sérii.

Scenáre od tvorcu Hry o tróny alebo The Last of Us

Mylod je v poslednom čase spájaný predovšetkým s filmom Menu. Jeho predošlé práce zahŕňali seriáli Backstorm, Shamelles či Entourage, v nemalej miere prispel aj k takým hitom, akými sú The Last of Us či Hra o tróny.

S podobným portfóliom je tak jasné, že sa projekt naozaj zameria na publikum, ktoré s knihami vyrastalo a teraz už dospeli a sú pripravení na silnejšie a temnejšie príbehy. Zároveň máme v 10 sériách preskúmať aj nové generácie postáv, napríklad Záškodníkov, sestry Blackové či Weasleyovcov.

Fanúšikovia dostali novú nádej na ponorenie sa hlbšie do materiálov J.K. Rowlingovej, samotná autorka vyjadrila nadšenie z výberu. V príspevku na sociálnej sieti uvádza, že v oboch videla nefalšovanú vášeň pre knihy a keď čítali prvotné scenáre, je si istá, že seriál naplní očakávania.

Veríte, že títo tvorcovia prinesú kvalitný Harry Potter seriál? Dočkáme sa podľa vás serióznejšej a viac dospelej verzie? Ktoré z ich predošlých prác obľubujete najviac? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -