Harry Potter: Wizards Unite – Kedy si zahráme Pokémon Go zo sveta čarov a kúziel?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nie je to ešte tak dávno, čo svet ovládla nenápadná mobilná hra. Pokémon Go predstavilo ambiciózny nápad spojenia rozšírenej reality s legendárnym menom, ktoré má vo svete milióny fanúšikov. Vznikli tak situácie, kedy sa pri vyznačených miestach v hre objavili desiatky, ba aj stovky ľudí – čo si zažil aj každý Slovák, ktorý si hru vyskúšal počas jej najväčšej popularity. Všetko to bolo krásne a aj dnes je mnoho ľudí, ktorí si hru užívajú, no všetko by mohol zmeniť titul Harry Potter: Wizards Unite! O čo ide?

Zdroj: ea.com

Harry Potter: Wizards Unite – Lepšie Pokémon Go?

Na novej hre zo sveta čarov a kúziel pracuje spoločnosť Niantic Labs. Niektorí z vás už budú vedieť, že ide o rovnaké štúdio, ktoré sa postaralo aj o hit zo sveta Pokémon. Dopredu si teda môžeme byť istí, že do novej Harry Potter hry sa prenesie množstvo pozitívnych vecí z predchádzajúceho hitu. Taktiež už tým pádom vieme, že môžeme očakávať celosvetovo rozšírenú podporu – rovnako ako pri Pokémon Go.

Tentokrát sa teda ponoríme do fiktívneho sveta, ktorý je však omnoho komplikovanejší. O niečo komplexnejšia tak bude aj samotná hra. V Harry Potter: Wizards Unite máte na výber z mnohých úloh, ktoré chcete splniť, predmetov, ktoré môžete zozbierať a miesť, ktoré musíte navštíviť. A vyzerá to fantasticky.

Ešte dávnejšie spoločnosť dala možnosť novinárom vyskúšať si skorú verziu hry. Tí sa zhodli, že novinka sa navonok veľmi podobá Pokémon Go, ktoré Niantic Labs preslávilo. Máte v nej magickú mapu, ktorá sa zhoduje s reálnym svetom, pričom ju používate na hľadanie rôznych predmetov.

Harry Potter: Wizards Unite
Zdroj: hk01.com

Čo je cieľom?

Hlavným cieľom Harry Potter: Wiazrds Unite pre hráčov je zbieranie všelijakých artefaktov a zachraňovanie ikonických postáv z knižných a filmových príbehov, ktoré sa ocitnú v nebezpečných situáciách. Keď na nejakých natrafíte, vašou úlohou bude splniť krátku mini-hru, po ktorej získate daný artefakt, alebo oslobodíte svojho kamaráta. Váš novo získaný predmet sa pridá do katalógu zozbieraných itemov, získate body skúsenosti a budete ďalej pracovať na zvyšovaní svojho levelu.

Komplexnosť hry pochádza aj z väčšieho množstva aktivít a personalizácie vášho charakteru. Celkovo v nej teda ide o toto všetko: cestovanie mapou, zbieranie artefaktov, navštevovanie hostincov, levelovanie, vyberanie profesie a nových schopností či vytváranie až 5-členného tímu a útočenie na pevnosti. Miesto arkády sa teda viac podobá na RPG – čo je len dobre. Hra okrem toho ponúka aj príbeh, v ktorom ide o to, že sa snažíte utajiť svet čarov a kúziel pred muklami.

Harry Potter: Wizards Unite
Zdroj: theverge.com

Čo na hru vravíte? Zaujala vás a dáte jej šancu, alebo ostanete pri Pokémon Go? Zahrať by sme si ju mali niekedy v priebehu tohto roka!

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -