Už len pár dní! Kedy si zahráme hru Harry Potter: Wizards Unite?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nie je to ešte tak dávno, čo svet ovládla nenápadná mobilná hra. Pokémon Go predstavilo ambiciózny nápad spojenia rozšírenej reality s legendárnym menom, ktoré má vo svete milióny fanúšikov. Vznikli tak situácie, kedy sa pri vyznačených miestach v hre objavili desiatky, ba aj stovky ľudí – čo si zažil aj každý Slovák, ktorý si hru vyskúšal počas jej najväčšej popularity. Všetko to bolo krásne a aj dnes je mnoho ľudí, ktorí si hru užívajú, no všetko by mohol zmeniť titul Harry Potter: Wizards Unite! Kedy si ho zahráme?

Harry Potter: Wiazrds Unite
Zdroj: opiwiki.com, topdesat.sk, pngimg.com

Harry Potter: Wizards Unite už o pár dní, ale s háčikom

Spoločnosť Niantic Labs, ktorá vyvíja novú hru, je pripravená na jej vydanie! Ide o rovnakých tvorcov, ktorí sa dávnejšie preslávili vyššie spomínaným Pokémon GO. Novinka Harry Potter: Wizards Unite bude v mnoho podobná, no už teraz je jasné, že bude komplikovanejšia a viac premyslená. A navyše zo sveta čarov a kúziel. Kto by sa doňho predsa nechcel ponoriť?!

No a práve dnes prichádzajú vzrušujúce správy pre všetkých, ktorí sa už nevedia dočkať návštevy tohto sveta. Na oficiálnom Twitteri hry sa totižto objavil Launch Trailer, ktorý oznamuje vydanie hry. Postupné spustenie Harry Potter: Wizards Unite začne už tento piatok (21. jún) v USA a Veľkej Británii. Zvyšok sveta si ešte bude musieť počkať na konkrétny dátum vydania vo svojej krajine, no ten by už nemal byť ďaleko.

Gameplay

Hlavným cieľom Harry Potter: Wizards Unite pre hráčov je zbieranie všelijakých artefaktov a zachraňovanie ikonických postáv z knižných a filmových príbehov, ktoré sa ocitnú v nebezpečných situáciách. Keď na nejakých natrafíte, vašou úlohou bude splniť krátku mini-hru, po ktorej získate daný artefakt, alebo oslobodíte svojho kamaráta. Váš novo získaný predmet sa pridá do katalógu zozbieraných itemov, získate body skúsenosti a budete ďalej pracovať na zvyšovaní svojho levelu.

Harry Potter: Wizards Unite
Zdroj: hk01.com

Komplexnosť hry pochádza aj z väčšieho množstva aktivít a personalizácie vášho charakteru. Celkovo v nej teda ide o toto všetko: cestovanie mapou, zbieranie artefaktov, navštevovanie hostincov, levelovanie, vyberanie profesie a nových schopností či vytváranie až 5-členného tímu a útočenie na pevnosti. Miesto arkády sa teda viac podobá na RPG – čo je len dobre. Hra okrem toho ponúka aj príbeh, v ktorom ide o to, že sa snažíte utajiť svet čarov a kúziel pred muklami.

Aj keď sme sklamaní, že 21. júna hra vyjde len v USA a Veľkej Británii, pre nás to znamená, že dlho už čakať nebudeme. Tak čo, dáte hre šancu, keď sa dostane na Slovensko?

Zdroj: twitter.com,

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -