Seriál ’The Haunting of Hill House’ obsahuje skrytých duchov, ktorí vás vystrašia na smrť!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nájsť strašidelný a zároveň aj kvalitný horor je v dnešnej dobe neuveriteľne náročné. To ani nespomínam dobré hororové seriály, ktoré sú ešte väčšou raritou. Všetko sa však zmenilo iba pár dní dozadu, kedy Netflix vydal seriál The Haunting of Hill House. Dočkali sme sa desiatich epizód plných strachu a mrazivej atmosféry, ktorá vám v noci nedá spať. Seriálová adaptácia slávnej novely od Shirley Jackson sa naozaj podarila a my sme sa tak konečne dočkali výborného hororového seriálu. Dokonca vyšiel presne v čase Halloweenu, kedy si podobné filmy a seriály užívame zabalení v deke a s horúcim kakaom v ruke.

The Haunting of Hill House obsahuje skrytých duchov!

Samozrejme, celá prvá séria je prešpikovaná rôznymi duchmi a inými entitami, na čele s hrôzostrašnou Bent-Neck Lady. Aj tá je však iba slabým odvarom toho, čo sa práve dozviete. Tvorcovia série si pre vás totižto pripravili niečo, po čom už naozaj tak jednoducho nezaspíte. Celá séria, každá jedna epizóda totižto obsahuje skrytých duchov, ktorých ste si počas pozerania pravdepodobne nevšimli. Neuveríte, no za pomoci ostatných portálov sme ich napočítali až 29. Tieto záhadné postavy stoja v pozadí, zatiaľ čo sa iné postavy rozprávajú alebo sa kamera premáva po sídle rodiny Craneovcov. Do očí vám možno vyslovene nebijú, no naozaj sú tam.

„Interiér bol nadizajnovaný tak, aby sa tam dali schovať duchovia,“ hovorí otec seriálu, Mike Flanagan. „Je to jedna z tých veľkých vecí. Pokiaľ sa k tomu vrátite a pozriete si celý seriál odznova, v každej epizóde je niekde schovaných pravdepodobne okolo osem až desať duchov, na ktorých sme nepútali pozornosť, no sú tam. Teším sa na to, ako sa show začne vysielať a ľudia ich začnú nachádzať. Myslím si, že to bude veľká zábava. Bavili sme sa už na tom, ako sme ich skrývali po pľaci kedykoľvek, keď sa natáčalo. Je to naozaj cool.“

Tvorcovia dokonca potvrdili, že duchovia nie sú skrytí náhodne. Každému z nich totižto vytvorili osobnosť, miesto odkiaľ pochádzajú, ich príbeh o pôvode a taktiež ich aktuálny zámer. Práve preto niektorých duchov uvidíte viackrát na rovnakom mieste, s ktorým sú spojení. Sú to predsa obyvatelia Hill House, ktorí v sídle žili roky dozadu. Diváci si týchto skrytých duchov začali všímať a svoje nálezy uverejňujú napríklad na Twitter. Zapojil sa aj oficiálny profil seriálu, ktorý dáva divákom nápovedy, alebo rovno presné časy, kedy sa duch zobrazí na obrazovke. Poďme sa teda spolu pozrieť na niekoľko z nich!

Poďme sa pozrieť na niekoľko z nich!

Pokiaľ si chcete pozrieť všetkých, určite klikajte na tento odkaz. Tak čo, idete si seriál pozrieť znova, no tentokrát budete dávať pozor?

Zdroj: vulture.comaltpress.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -