Tvorca filmu Cesta do fantázie Hayao Miyazaki si pre nás tento rok pripravil dva animované filmy

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Štúdio Ghibli začalo nový rok veľmi pozitívnymi správami. Ich posolstvo totižto odhaľuje, že nám tento rok prinesú dva filmové celky. Legendárne japonské štúdio, ktorého zakladateľom je Hayao Miyazaki, si pre nás totižto pripravilo film Kimi-tachi wa Dō Ikiru ka (How Do You Live?). Pôvodne mala premiéra prebehnúť už počas Olympijských hier v Tokiu, ale dátum premiéry sa bude pravdepodobne posúvať.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Uspejú štúdio Ghibli a Hayao Miyazaki aj tentokrát?

Ak bližšie nazrieme do druhého filmu, tvorcovia nám zatiaľ všetky podrobnosti utajujú. Vieme len to, že sa na projekte bude podieľať Miyazakiho syn Gorō. Pre toho to nebude žiadna režisérske premiéra, pretože už v minulosti stihol zrežírovať filmy ako Tales From Earthsea a From Up on Poppy Hill. Aj preto sa niet čoho obávať a táto dvojica to podľa všetkého zvládne na výbornú.

Kniha How Do You Live?
Kniha How Do You Live?, Zdroj: nippon.com

Na záver tejto správy sme sa ešte dozvedeli, že sa vo svete bude otvárať prvý Ghibli Park. V ňom budeme môcť vidieť všetky naše obľúbené anime postavičky, ktoré určite poznáte. Park by sa mal otvoriť v priebehu roku 2022 v meste Nagakute. Aj keď do otvorenia stále ostávajú dva roky, už koncom tohto roku si budeme môcť zakúpiť kompletnú mapu so všetkými možnými atrakciami. A podľa slov štúdia sa máme na čo tešiť, pretože nič také sme tu ešte nikdy nemali.

Ak stále neviete o aké filmové štúdio sa jedná, veľmi radi vám oprášime pamäť. Za najznámejší film sa dá bezpochyby považovať Cesta do fantázie, za ktorý dostal režisér Hayao Miyazaki v roku 2003 ocenenie Akadémie za najlepší animovaný film. Netreba však zabúdať ani na kultovú Princeznú Mononoke, ktorá prvýkrát uzrela svetlo sveta ešte v roku 1997. Už si spomínate? Tento režisér si potrpí na kvalitu a to by sa nemalo zmeniť ani pri dvoch nadchádzajúcich filmoch.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ste fanúšikmi anime? Vaše názory na túto tvorbu nám nezabudnite napísať do komentára.

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -