Autor Cesty do Fantázie, legendárny Hayao Miyazaki sa vracia z dôchodku! Čo pripravuje?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hayao Miyazaki sa vracia z dôchodku!

Nepoznám snáď nikoho, kto by nepoznal kultové japonské animáky ako Cesta do Fantázie, Môj sused Totoro alebo Princeznú Mononoke. Všetky tieto vysoko oceňované filmy vytvoril Hayao Miyazaki. Tento autor dostal v roku 2001 Oscara za film Cesta do Fantázie, a mne sa osobne radí medzi najlepšie, aké som kedy videl. Hayao taktiež vytvoril známe japonské štúdio, Studio Ghibli. Jeho posledným dielom bol snímok The Wind Rises v roku 2013, kedy ohlásil svoj dôchodok.

Od roku 2013 sa však veľa krát šepkalo, že Hayao len tak neskončil, a stále pracuje na nejakej animovanej adventúre. Nič však nebolo potvrdené, fanúšikovia ale verili, že sa do štúdia Ghibli vráti. Magazín Kotaku však oficiálne potvrdil, že sa Hayao Miyazaki vracia z dôchodku a dokonca aj to, že pracuje na novom filme!

Cesta do fantázie
Cesta do fantázie, Zdroj: youtube.com

O čom bude jeho nový projekt?

Zatiaľ sa bohužiaľ nevie názov alebo zápletka Miyazakiho nového projektu. Šepká sa však, že sa bude jednať o celovečerný film Boro the Caterpillar. Boro bol krátky film, na ktorom Miyazaki pracoval. Bol však úplne rozdielny od jeho predošlých projektov, pretože na tomto začal pracovať s počítačom. Jeho nový film by mal byť teda vytvorený pomocou CG animácii, čo je od jeho štýlu tvorenia filmov dosť ďaleko. Veríme však, že autor vie čo robí.

Je možné, že film prvý krát ukáže Studio Ghibli na Olympijských Hrách 2020, ktoré budú v Tokyu. Pokiaľ je teda pravda, že jeho novým projektom je celovečerný Boro the Caterpillar, znamená to, že pôjde o Miyazakiho prvý CG animovaný film. Každý sa predsa potrebuje modernizovať!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -