HBO sa trápi a vo veľkom stráca ľudí. Nová služba, ktorá príde na Slovensko, je viac na škodu

Nenechajte si ujsť

HBO Max sa trápi a stráca predplatiteľov

Spoločnosť Warner Bros. Discovery zverejnila svoje hospodárske výsledky za tretí tohtoročný kvartál a nedá sa povedať, že by boli výrazne pozitívne. Ukazuje sa, že mediálny gigant, pod ktorý spadá aj streamovacia služba HBO Max, sa stále trápi a nevie osloviť nových predplatiteľov.

Kým Netflix a Disney+ sa vo svojich čerstvých výkazoch pochválili výrazným nárastom nových predplatiteľov, pri HBO Max sa píše výrazne iný príbeh a základňa používateľov sa prepadla o 700-tisíc. Za pokles môže predovšetkým domáci americký trh, kde bol prepad používateľov brutálny a zmenšil sa až o 1,4 milióna. Čísla streamovacej platformy tak vo veľkom zachraňovali predovšetkým Európa a Latinská Amerika, ktoré vykázali nárast o 700-tisíc nových zákazníkov.

hbo max europa
Zdroj: warnermedia.com

Celkový počet predplatiteľov HBO Max predstavuje 95,1 milióna používateľov, čo je ďaleko za hlavnými konkurentmi. Netflix celosvetovo eviduje 247 miliónov predplatiteľov, Disney+ prekročilo 150 miliónovú métu.

Warneri na svojej streamovacej službe strácajú predplatiteľov už druhý kvartál po sebe. Pred troma mesiaci hlásili odliv bezmála 2 miliónov predplatiteľov, teraz sa k nim pridalo ďalších 700-tisíc.

Burza na nové správy reagovala nemilosrdne

Ako informuje Wall Street Journal, za odlivom zákazníkov sa môže skrývať zdražovanie služby v USA, rovnako ako predstavenie novej platformy Max, ktorá v USA a Kanade nahradila HBO Max.

Nová služba v sebe zlučuje obsah HBO Max a Discovery+, ktorý pozostáva z tisícok hodín reality šou, obsahu o koníčkoch či varení. Je teda možné, že americkí používatelia v službe nevidia veľkú pridanú hodnotu a radšej prechádzajú ku konkurencii, ktorá na rozdiel od Max dokáže v počte predplatiteľov narastať.

Rod draka
Zdroj: HBO

Na zníženie používateľskej základne reagovali aj finančné trhy a podľa Barrons sa hodnota Warner Bros. Discovery krátko po zverejnení finančných výsledkov prepadla až o 16 %. Podobným problémom však minulý rok čelil aj Netflix, ktorý predstavením reklamy a razantným zákrokom proti zdieľaniu hesiel dokázal nepriaznivý stav zvrátiť.

Pripomeňme, že nová služba Max už počas nasledujúcich mesiacov dorazí aj na Slovensko, kde nahradí existujúcu platformu HBO Max. Prichádzajúca streamovacia platforma bude ponúkať obsah HBO Max, obohatený o videotéku Discovery+. Novinkou budú aj vybrané športové prenosy. Presné detaily novej služby Max predstavujeme aj v samostatnom článku.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -