Filmy

HD verzia filmu Thor: Ragnarok unikla na internet o mesiac skôr! Prečo sa tak stalo a kde nastala chyba?

Rok 2017 bol pre komiksové filmy naozaj dôležitý. Skoro všetky totižto prekvapili a okrem Justice League sa všetky dočkali pozitívnych hodnotení ako od divákov, tak aj od kritikov. Ako posledný sme minulý rok mohli vidieť film Thor: Ragnarok od režiséra Taika Waititi. Trocha rozdielne poňatie Thora si však vyslúžilo výborné recenzie, zatiaľ čo na IMDb svieti hodnotenie 8,1/10 a na Rotten Tomatoes zas 92%. Keďže sme film v kinách videli ešte len v novembri, tak sa HD verzia filmu mala na digitál dostať 20. februára 2018. Po malej chybičke však HD kópia unikla na internet už teraz a nový Thor si tak voľne poletuje internetom (a torrentami).

Zdroj: wall.alphacoders.com

Ako je možné, že unikla HD verzia filmu Thor: Ragnarok?

Film unikol kvôli chybe, ktorá sa stala v aplikácii iTunes od Apple. Totižto, pokiaľ si niekto predobjednal nového Thora, záhadne k nemu dostal okamžitý prístup. Táto chyba očividne korení v nedorozumení medzi Vudu a Apple – dvoma firmami, ktoré ponúkajú filmy v digitálnej verzii pre rôzne zariadenia a aplikácie. Pokiaľ sa to však raz dostane von, už sa to nikdy nedostane späť a kvôli ilegálnym sťahovaniam sa šírenie nikdy neskončí. Sme teda naozaj zvedaví, či Marvel presunie vydanie filmu pre domácnosti. Veľa ľudí si totižto už v tejto sekunde užíva snímku Thor: Ragnarok doma.

Portál TorrentFreak potvrdil, že sa Ragnarok dostal na niekoľko torrentových stránok po tom, ako si zákazníci mohli film stiahnuť mesiac pred oficiálnym vydaním na digitál. Jeden z týchto ľudí sa rád podelil o to, ako túto technickú chybu objavil aj on:

“Včera som si predobjednal film Thor: Ragnarok na Vudu, a prepojilo sa mi to aj s mojim iTunes. Dnes ráno sa však film objavil v mojej iTunes knižnici (predobjednávky by to robiť nemali). Teraz si môžem pozrieť celý film v HD kvalite. Samozrejme, ihneď som si ho stiahol. Viem však, že mal vyjsť až 20. februára.”

Dúfame však, že si všetci poctiví diváci stihli nového Thora pozrieť v kinách! A pokiaľ nie, tak už pravdepodobne viete, kde ho máte hľadať…

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Filmy

  Neo a Trinity jazdia na motorke a skáču z budovy na nových videách z natáčania filmu Matrix 4

  Filmy

  V dielni Disney sa vraj vyvíja hraný film Na vlásku. Uvidíme princeznú Rapunzel a Flynna v novom rozprávkovom príbehu?

  Filmy

  Film zo sveta Call of Duty sa odkladá. Vývojári z Activision majú vraj nové priority

  Filmy

  Uvidíme vo filme Suicide Squad 2 záporáka menom Bane? Dôkazy hovoria jasne

  Pridaj komentár