Osobnosti

Legendárny Heath Ledger pred svojou smrťou plánoval návrat Jokera! Čo ďalšie nám o hercovi odhalila jeho sestra Kate?

Heath Ledger a jeho herecký výkon v úlohe Jokera sú niečim, na čo sa len s úctou a rešpektom spomína aj desať rokov po vydaní Temného rytiera (2008). Herec sa do postavy totižto nevídane vžil a absolútne perfektne ju ovládol. Ledgerov Joker je jedinečný a mnohí z nás tvrdia, že nikdy v histórii táto postava nebola vyobrazená lepšie. Či už je reč o predchádzajúcich alebo nasledujúcich hercoch, skrátka nikto sa mu nevyrovná. Práve preto je fascinujúce no zároveň smutné odhalenie, že sám plánoval návrat do role.

Heath Ledger ako Joker v Dark Knight

Zdroj: youtube.com

Zosnulý Heath Ledger mal plány na návrat

Kate Ledger, Heathova sestra, v nedávnom rozhovore odhalila súkromné informácie obklopujúce hercovu smrť. Podľa všetkého si Heath zo všetkého najviac užil prácu s Christopherom Nolanom, Christianom Baleom a Garym Oldmanom. Bol veľmi pyšný na to, čo v Temnom rytierovi predviedol a už sa nevedel dočkať, kedy sa do kože šialeného klauna vráti. Kate nám taktiež odhalila, ako veľmi bol jej brat z práce na filme šťastný. Nemohol sa vraj dočkať, kedy rodine povypráva historky z natáčania.

Vyjadrenie Kate znie takto:

“Bol veľmi hrdý na to, čo v Batmanovi dokázal. A ja aj viem, že už mal plány pre ďalšieho Batmana. Miloval pracovať s Chrisom Nolanom, Christianom Baleom a Garym Oldmanom. Pri natáčaní toho filmu jednoducho nemohol byť šťastnejší. Keď na Vianoce prišiel domov, nemohol sa dočkať, až nám porozpráva všetky zážitky, ktoré pri produkcii prežil. Predvádzal nám taktiež jeho Jokerovský hlas a smiech, spolu so všetkými ostatnými šialenosťami. Veľmi sme sa bavili.”

joker temný rytier

Zdroj: wallpaperdatabase.com

Ako sme už v minulosti počuli, Návrat Temného rytiera by bol veľmi odlišným filmom, ak by Heath tragicky nezomrel počas post-produkcie Temného rytiera. Herec vychytil absolútne každý detail ikonickej postavy, preto je skvelé počuť, ako bol so svojej ťažkej práce šťastný a hrdý.

Joker vo filme skončil tak, že ho Batman nechal visieť z vršku výškovej budovy na konci Temného rytiera. Je teda veľmi pravdepodobné, že po tom, ako ho zadržala polícia, by Princ zločinu prišiel s ďalším plánom ako sa zahrať s Batmanom. V tomto čase však ešte nebol napísaný scenár k záverečnej časti trilógie, takže nemôžeme s istotou povedať, ako Nolan plánoval návrat Jokera. Po hercovej smrti sa však režisér rozhodol do úlohy neobsadiť nikoho iného, takže v tretej časti sa klaun ledva spomenul. Nakoniec sme sa tak dočkali Toma Hardyho, ktorý vyobrazil záporáka menom Bane.

dokument o Heathovi Ledgerovi

Zdroj: wallpapers-web-blog.com

Heath Ledger zomrel 22. januára 2008 potom, čo sa omylom predávkoval liekmi na predpis. Neskôr sa však dočkal zaslúženej úcty a vyhral Oscara za Najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe. Mnohí ľudia už za tie roky vymysleli teórie ohľadom jeho smrti. Kate Ledger si však stojí za tým, že jej brat bol šťastným človekom a dokonca sa s nim smiala na vtipoch večer pred tým, než zomrel. 

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Osobnosti

  Herečka z MCU si chce zahrať ikonickú DC postavu. Bude svoj film aj režírovať?

  OdporúčameOsobnosti

  Robert Downey Jr. odhaľuje, či sa teší na nový Batman film s Robertom Pattinsonom

  Osobnosti

  Neuveríte, prečo zatkli hereckú hviezdu filmu Joker

  Osobnosti

  Herec Chris Hemsworth prispel Austrálii 1 milión dolárov. Aké škody napáchali zničujúce požiare?

  Pridaj komentár