Hellboy je späť v novom filme. Ľudia si ho okamžite podali

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Hellboy: The Crooked Man

Doteraz sme dostali dve spracovania známeho červeného rozporuplného hrdinu z pekla, teraz sa vkladali veľké nádeje do toho tretieho. Prichádza trailer na film Hellboy: The Crooked Man, ktorý chce postavu dostať do poriadneho hororového prostredia. Des u fanúšikov a médií však vyvoláva skôr spracovanie.

Režisér Brian Taylor zodpovedný napríklad za film Zastaň a neprežijes alebo Ghost Rider 2, sa rozhodol pozrieť na limitovanú komiksovú sériu, ktorú priniesol autor Mike Mignola ešte v roku 1993. On samotný sa podieľal na scenári a dohliadal nad vedením snímky.

Pochmúrne lesy, bosorky a desivý prízrak

Hellboya zasadzuje do 50. rokov a posiela ho do pochmúrnych lesov v Apalačských horách. Berie si zo sebou nováčičku z radov Úradu paranormálneho výskumu a obrany, ktorú hrá Adeline Rudolph. Spoločne sa majú spojiť s miestnym mužom Tomom Ferrellom, ktorý má temnú minulosť spojenú s čarodejníctvom. Takto sa vydávajú na stopu hrozivého Crooked Mana, ktorý bol bosorkami oživený a terorizuje okolie.

Hneď je jasné, že toto je úplne iné spracovanie ako sme videli doteraz. Je plné desivých obrazov, všadeprítomnej hrôzy a lesov, v ktorých sa môže skrývať čokoľvek.

hellboy the crooked man
Zdroj: Millennium Films

Komentáre si ho poriadne podávajú

Štafetu hlavnej postavy preberá po Ronovi Perlmanovi a Davidovi Harbourovi zatiaľ najmladší predstaviteľ, Jack Kesy (37 rokov). Poznať ho môžeme filmov Baybatch či druhého Deadpoola. Nebude to zrejme chybou samotného herca, práve výzor postavy je prvým tŕňom v oku pre komentujúcich. Pod trailerom sa objavili reakcie, ktoré hovoria, že vyzerá ako lacná napodobnenina z čínskeho trhoviska alebo ako paródia na samotného komiksového velikána.

Ušetrený od kritiky nezostal ani zvyšok. Ďalšie komentáre vyčítajú nedostatok špecifickej Hellboyovej charizmy a čierneho humoru, hovorí sa o nedobre prevedenom pokuse o tuctový horor a film vyzerá skôr ako fanúšikovský projekt než riadna produkcia (stojí za ním štúdio Millennium Films). Zostáva otázkou, či sa naozaj tomuto kúsku podarí oživiť sériu už predtým zrazenú k zemi.

Čo hovoríte vy na trailer na film Hellboy: The Crooked Man? Vyčítali by ste mu podobné chyby alebo ide podľa vás o zaujímavú zmenu vo vedení snímky? Patrí k postave hororová atmosféra? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: ew.com; ign.com; screenrant.com

 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Pozriem.si to urcite…Hellboy ma bavil, az potom mozem dat tomu plus ci minus, ale uz z traileru mi nepasuje herec Hellboya. No myslim si ze to bude prepadak.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -