Filmy

Nový Hellboy reboot a jeho režisér odhaľujú detaily ohľadom R-ratingu a vizuálnych efektov, ktoré potešia fanúšikov!

Predchádzajúce dva Hellboy filmy, ktoré mal na starosti filmár Guillermo del Toro si aj napriek hodnoteniu PG-13 dokázali vybojovať kultovú povesť medzi fanúšikmi. Del Toro chcel divákov uspokojiť aj treťou časťou, no žiaľ sa mu to nepodarilo. Štúdiá Dark Horse Entertainment a Millennium Films sa preto obrátili na režiséra Neila Marshalla. Práve on bude mať na starosti produkciu filmovej série vychádzajúcej z komiksov autora Mikea Mignolu. V hlavnej úlohe Hellboya sa po novom namiesto Rona Perlmana objaví David Harbour, ktorého môžete poznať zo seriálu Stranger Things. Takže pozor, drsný démonický superhrdina s dobrým úmyslom a červenou pokožkou sa blíži!

hellboy reboot

Hellboy, ktorého sa nedá nemilovať!; zdroj: bleedingcool.com

Hellboy reboot nám odhaľuje zopár detailov!

V rozhovore pri príležitosti podcastu Post Mortem Micka Garrisa sa režisér rozrozprával ohľadom budúcnosti filmu. Prevažne sa vyjadril ku rozhodnutiu nahradiť počítačovo generované efekty tými praktickými. O znovuzrodení Hellboya povedal Marshall toto:

Bezpochyby budú efekty reálne do najvyššej miery, ako je to možné. Rád sa hrám s kamerou a CGI považujem za nesmierne užitočnú pomôcku na rozšírenie sveta, no nerád používam počítačové efekty s cieľom nahradenia reality. Obzvlášť ak existuje cesta, ako to spraviť naozaj – pomocou praktických efektov.

hellboy reboot

Zdroj: wallsdesk.com

Marshall sa ďalej vyjadril ohľadom procesu získania povolenia na natočenie R-rated Hellboya. Ako to ovplyvní budúcnosť série opísal v nasledujúcom segmente:

Dostali sme povolenie natočiť to s R-ratingom, čo pre mňa znamená odstránenie pút. Teraz môžeme ten film spraviť taký, ako chceme. Nebude to tak, že sa budem snažiť R-rating využiť najviac, ako sa len dá. Ak to však skončí veľmi krvavo, tak to vadiť nebude. Nikto nás už nezastaví – v tom je hlavný rozdiel. A samozrejme nám pomôže aj fakt, že filmy ako Deadpool či Logan sa dočkali nesmierneho úspechu. Keď sa pozriete na komiksovú predlohu Hellboya, tak vidíte, že je celkom brutálna. Ja sa toho teda chopím a povznesiem to.

Aj keď sa fanúšikovia zamilovali do pôvodných filmov, treba uznať, že Marshall vie, čo robí. Na svet Hellboy reboot má vlastný pohľad a názor, pričom využije takzvanú renesanciu komiksových filmov a dá si záležať, aby jeho snímka bola naozaj krvavá a dôveryhodná. Veterán v oblasti hororových filmov si pre nás určite pripraví naozaj skvelé praktické efekty.

Čo si o Marshallovom pohľade na pripravovaný Hellboy reboot myslíte vy? Veríte, že nám režisér prinesie skvelú R-rated komiksovku, ktorá pre fanúšikov verne adaptuje skvelé príbehy? Alebo nedokážete uveriť, že niekto prekoná pôvodné filmy?

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Avatar a séria Avengers sa vracajú do kín. Dokážu zachrániť kiná v Číne?

  Filmy

  Prinášame vám oficiálne prvé ukážky z pokračovania hororového filmu Vlak do Pusanu

  Filmy

  TOP 6 filmov v jednom priestore. Dokáže vzniknúť skvelý film medzi štyrmi stenami?

  Filmy

  Spin-off filmu Mad Max: Zbesilá cesta má v hľadáčiku herečku Anyu Taylor-Joy do hlavnej úlohy

  Pridaj komentár