Nový Hellboy reboot a jeho režisér odhaľujú detaily ohľadom R-ratingu a vizuálnych efektov, ktoré potešia fanúšikov!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Predchádzajúce dva Hellboy filmy, ktoré mal na starosti filmár Guillermo del Toro si aj napriek hodnoteniu PG-13 dokázali vybojovať kultovú povesť medzi fanúšikmi. Del Toro chcel divákov uspokojiť aj treťou časťou, no žiaľ sa mu to nepodarilo. Štúdiá Dark Horse Entertainment a Millennium Films sa preto obrátili na režiséra Neila Marshalla. Práve on bude mať na starosti produkciu filmovej série vychádzajúcej z komiksov autora Mikea Mignolu. V hlavnej úlohe Hellboya sa po novom namiesto Rona Perlmana objaví David Harbour, ktorého môžete poznať zo seriálu Stranger Things. Takže pozor, drsný démonický superhrdina s dobrým úmyslom a červenou pokožkou sa blíži!

hellboy reboot
Hellboy, ktorého sa nedá nemilovať!; zdroj: bleedingcool.com

Hellboy reboot nám odhaľuje zopár detailov!

V rozhovore pri príležitosti podcastu Post Mortem Micka Garrisa sa režisér rozrozprával ohľadom budúcnosti filmu. Prevažne sa vyjadril ku rozhodnutiu nahradiť počítačovo generované efekty tými praktickými. O znovuzrodení Hellboya povedal Marshall toto:

Bezpochyby budú efekty reálne do najvyššej miery, ako je to možné. Rád sa hrám s kamerou a CGI považujem za nesmierne užitočnú pomôcku na rozšírenie sveta, no nerád používam počítačové efekty s cieľom nahradenia reality. Obzvlášť ak existuje cesta, ako to spraviť naozaj – pomocou praktických efektov.

hellboy reboot
Zdroj: wallsdesk.com

Marshall sa ďalej vyjadril ohľadom procesu získania povolenia na natočenie R-rated Hellboya. Ako to ovplyvní budúcnosť série opísal v nasledujúcom segmente:

Dostali sme povolenie natočiť to s R-ratingom, čo pre mňa znamená odstránenie pút. Teraz môžeme ten film spraviť taký, ako chceme. Nebude to tak, že sa budem snažiť R-rating využiť najviac, ako sa len dá. Ak to však skončí veľmi krvavo, tak to vadiť nebude. Nikto nás už nezastaví – v tom je hlavný rozdiel. A samozrejme nám pomôže aj fakt, že filmy ako Deadpool či Logan sa dočkali nesmierneho úspechu. Keď sa pozriete na komiksovú predlohu Hellboya, tak vidíte, že je celkom brutálna. Ja sa toho teda chopím a povznesiem to.

Aj keď sa fanúšikovia zamilovali do pôvodných filmov, treba uznať, že Marshall vie, čo robí. Na svet Hellboy reboot má vlastný pohľad a názor, pričom využije takzvanú renesanciu komiksových filmov a dá si záležať, aby jeho snímka bola naozaj krvavá a dôveryhodná. Veterán v oblasti hororových filmov si pre nás určite pripraví naozaj skvelé praktické efekty.

Čo si o Marshallovom pohľade na pripravovaný Hellboy reboot myslíte vy? Veríte, že nám režisér prinesie skvelú R-rated komiksovku, ktorá pre fanúšikov verne adaptuje skvelé príbehy? Alebo nedokážete uveriť, že niekto prekoná pôvodné filmy?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -