Henry Cavill v škótskom kilte? Filmová séria Highlander ožíva s režisérom Johna Wicka

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pamätáte si na filmovú sériu Highlander z 80. rokov? V tom čase bola tak populárna, že originál z roku 1986 dostal ďalšie tri pokračovania. Tiež nesmieme zabudnúť na tri televízne seriály, animované adaptácie, novely, … vlastne sa ukázal vo forme každého média. Preto niet divu, že sa Hollywood rozhodol túto franšízu oživiť. Reboot série bol vo vývoji už niekoľko rokov, no konečne dostávame poriadnu aktualizáciu.

Henry Cavill je nový Highlander

Štúdio Lionsgate robí krok vpred a v hľadáčiku má veľké meno. Server Deadline informoval, že britský rodák Henry Cavill je v jednaní o jednu z hlavných úloh. Herec to už dokonca potvrdil na svojom Instagrame, kde napísal, že je fanúšikom Highlandera už odmalička. Dodal, že skúma svoje škótske dedičstvo, čo môže znamenať jediné. Uvidíme nášho Supermana a zaklínača v škótskom kilte? Zatiaľ nie je potvrdené, ktorú postavu Cavill stvárni. No malo by sa jednať o jednu z dvoch hlavných úloh.

Pokiaľ sa pozrieme na originál z 80. rokov, príbeh sledoval herca Christophera Lamberta v úlohe bojovníka Connora MacLeoda. Ten je jedným z nesmrteľných bojovníkov, ktorí môžu byť zabití len sťatím hlavy. Jeho majstrom bol šermiar Ramirez stvárnený Seanom Connerym. MacLeod žil niekoľko storočí, takže sa od Škótska okolo roku 1500 dožil až po New York minulého storočia. Tam sa opäť stretol so svojim nepriateľom na život a na smrť Kurganom (Clancy Brown), ktorý tiež patril medzi nesmrteľných.

O réžiu sa postará majster akčných choreografií Chad Stahelski. Otec série John Wick je s projektom spojený od roku 2016 a Henry Cavill sa veľmi teší na ich spoluprácu. Posledný draft scenáru pripravila Kerry Williamson (7 sestier). Produkovať budú Neal H. Moritz a Josh Davis. Na výrobe sa mal podieľať aj pôvodný producent Peter Davis, ktorý nás však opustil vo februári tohto roku.

Čo hovoríte na to, že Henry Cavill bude tvárou nového Highlander filmu? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -