Herci a herečky, ktorí/é odmietli hrať Oscarom ocenené postavy. Ktoré hollywoodske ikony sa obrali o Oscara?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Viete ako to chodí. Najprv sa vypracuje scenár a ak je naozaj dobrý, tak sa začne produkcia. Najprv sa však hľadá herec, ktorý stvárni hlavnú postavu. Len málokedy štúdio staví všetko na jednu kartu a väčšinou osloví viacero hercov, prípadne herečiek. Potom sa už čaká na odpoveď umelca, ktorý obdržal ponuku. Samozrejme sa často stáva, že herec či herečka ponuku neprijme a tak sa s projektom rozlúči. Štúdio ponúkne rolu inému hercovi, ktorý nadšene súhlasí a vycíti, že ide o naozaj skvelú úlohu. Potom získa Oscara a svet mu leží pri nohách. Niečo podobné sa stalo týmto umelcom, ktorí sa takpovediac obrali o Oscara.

10. Gael García Bernal – Klub poslednej nádeje (2013)

Zdroj: mashable.com

Gael si mal zahrať postavu gaya, ktorý trpí aidsom. Túto postavu odmietol a nakoniec si ju zahral Jared Leto (Joker), ktorý za toto stvárnenie získal Oscara.

9. Chevy Chase – Americká krása (1999)

Zdroj: digg.com

Komik Chevy Chase získal v roku 1998 ponuku, ktorú nemal odmietnuť. Mohol si zahrať postavu Lestera Burnhama vo filme Americká krása. Túto ponuku však odmietol a dal tak príležitosť hercovi menom Kevin Spacey, ktorý vo filme predviedol bravúrny výkon.

8. Angela Bassett – Ples príšer (2001)

Zdroj: variety.com

Angela, známa napríklad zo seriálu American Horror Story si mohla v roku 2001 zahrať v dráme Ples príšer, no ponuku odmietla kvôli inému projektu a hlavne kvôli odvážnej sexuálnej scéne, ktorú vo filme naplno predviedla kráska menom Halle Berry, ktorá ponuku prijala a získala Oscara.

7. Liam Neeson – Lincoln (2012)

Zdroj: digitalspy.com

Liam Neeson, herec známy z filmov ako Star Wars: Epizóda I, 96 hodín či Schindlerov zoznam, si mohol zahrať v dráme Lincoln, kónkretne 16. prezidenta Spojených štátov amerických. Liam ponuku odmietol, pretože sa pre rolu Lincolna cítil starý. Jeho miesto zaujal Daniel Day Lewis, ktorý za skvelý herecký výkon získal svojho ďalšieho Oscara.

6. Paul Bettany – Kráľova reč (2010)

Zdroj: digitalspy.com

Paul si momentálne na nič nesťažuje. Vďaka postave Visiona má peniaze slávu aj všeobecné uznanie. Avšak mohol mať aj to najcennejšie ocenenie, teda Oscara. Mohol si zahrať postavu Bertieho, ktorý sa nečakane stane kráľom Veľkej Británie. Paul chcel tráviť viac času s rodinou a tak ponuku odmietol. Tej sa ujal známy Colin Firth, ktorý za výborný výkon získal svojho prvého Oscara. Paul svoje rozhodnutie neskôr ľutoval.

5. Richard Gere – Wall Street (1987)

Zdroj: fanpop.com

V roku 1987 nám režisér Oliver Stone priniesol drámu z prostredia Wall Street s hereckými hviezdami Charliem Sheenom a Michaelom Douglasom. Druhý menovaný sa však vo filme nemusel objaviť. Jeho miesto mal zaujať vtedy mladý Richard Gere, ktorý však ponuku odmietol a Michael tak zaslúžene získal za stvárnenie Gordona Gekka Oscara. 

4. Harrison Ford – Syriana (2005)

Zdroj: mashable.com

Aj Harrison Ford zrejme oľutoval toto rozhodnutie. Mohol si totiž zahrať vo filme Syriana no zrejme kvôli nabitému programu ponuku odmietol. Mohol si zahrať postavu Boba Barnesa, ktorého nakoniec stvárnil George Clooney, ktorý za svoj herecký výkon získal Oscara. Škoda Indy, možno nabudúce.

3. Gene Hackman – Mlčanie jahniat (1991)

Zdroj: youtube.com

Gene má na konte dvoch Oscarov, no mohol mať aj tretieho. Odmietol totiž ponuku zahrať si ikonického záporného hrdinu menom Hannibal Lecter. Toho stvárnil výborný Anthony Hopkins, ktorý ako vieme, získal Oscara.

2. Emma Watson – La La Land (2016)

Zdroj: thedevochki.com

Emma odmietla ponuku zahrať si vo filme La La Land, ktorý získal niekoľko nominácii na Oscara. Emma túto ponuku odmietla, aby si mohla zahrať v megahite Kráska a zviera (2016). Rolu Belle zvládla na výbornú, avšak ako by to dopadlo, ak by si zahrala dievča menom Mia? No Emma Stone za toto stvárnenie získala Oscara. Myslíte, že by sa to podarilo aj predstaviteľke Hermiony?

1. John Travolta – Forrest Gump (1994)

Zdroj: meristation.as.com

Johnny si mohol zahrať v megahite Forrest Gump, no odmietol kvôli filmu Pulp Fiction. V tejto snímke si zahral postavu Vicenta Vegu, gangstra, ktorý sa vrátil z Amsterdamu do Los Angeles. Zaujímavé je, že John získal za toto stvárnenie nomináciu na Oscara, no Tom Hanks, ktorý stvárnil Forresta Gumpa, ho vyhral.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -