Herci či herečky, ktorí/é získali skvelé úlohy napriek tomu, že nemali žiadne skúsenosti

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Začiatky bývajú ťažké. Herci či herečky sa musia pretĺkať rôznymi konkurzmi kým sa z nich stanú uznávané hviezdy. Niekedy sa však stane skvelá vec. Herec či herečka získa úlohy, ktorá dotyčného preslávi a začne jeho/jej kariéru. Dnes sa práve na týchto umelcov pozrieme!

5. Madeline Brewer – Orange is the new black (2013)

Zdroj: mrwillwong.com

Madeline mala práve to šťastie, o ktorom sme hovorili. Stanica Netflix spustila skvelý seriál z prostredia ženskej väznice s originálnym názvom Orange is the new black. Samozrejme sa začalo hľadať obsadenie, na ktorom celý koncept seriálu stál. Vtedy získala mladá Madeline rolu Tricie Millerovej bez toho, aby mala nejaké veľké herecké skúsenosti. Gratulujeme, Madeline!

4. Evanna Lynch – Harry Potter

Zdroj: media1.popsugar-assets.com

Túto postavu a herečku vám ani nemusśme predstavovať. Lunu Lovegood sme si obľúbili všetci a to aj vďaka sympatickej herečke Evanne Lynch, ktorá skvele napísanú postavu zahrala bravúrne, aj keď s herectvom nemala skúsenosti. Rowlingová a spol. si skrátka vedia vybrať.

3. Alexis Biedel – Ženy z rodu Gilmorovcov

variety.com

Ukecaný seriál plný skvelých postáv poznáme všetci. Rodinka Gilmorovcov je plná žien. Tak napríklad tu máme Lorelai, ktorá má dcéru Rory. Trochu divnú, ale vcelku milú dcéru Rory, ktorá je mimochodom nádherná. Práve Rory stvárnila vtedy mladá herečka Alexis Biedel, ktorú ste mohli vidieť napríklad vo filme Sin City. Mladá herečka bez skúsenosti bola správna voľba a aj vďaka nej bežal seriál celých 7 rokov. 

2. Jason Statham – Zbaľ prachy a vypadni (1998)

Zdroj: i.pinimg.com

Jason bol pred týmto filmom všetko, len nie herec. Režisér Guy Ritchie ho videl ako na ulici predáva kradnutý tovar. Videl v ňom ohromný potenciál a tak mu ponúkol rolu vo filme Zbaľ prachy a vypadni, ktorý práve pripravoval. Na tento incident nadväzuje prvá scénka filmu, kde Jason, ako inak, predáva kradnutý tovar. Z Jasona sa stal prvotriedny herec, čo potvrdil hneď v ďalšom Ritchieho filme Pod(f)uck (2000). 

1. Gabourey Sidibe – Precious (2009)

Zdroj: bt.bmcdn.dk

V roku 2009 nám režisér Lee Daniels priniesol drámu z prostredia chudobných častí strednej Ameriky. Dej sa venuje obéznej afroameričanke Claireece „precious“ Jonesovej, ktorá nemá práve ľahký život. Nevie čítať, písať a k tomu sa z jej obezity smeje dokonca aj jej matka. Takejto úlohy sa mohla chopiť len skúsená herečka, avšak Daniels dal na svoj inštinkt a obsadil dnes už známu Gabourey, ktorá sa vďaka tomuto filmu preslávila.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -