Ich herecký arzenál má rezervy! Toto sú herci, ktorí v každom filme hrajú vždy to isté

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Kinematografia sa stále rozvíja. Neustále vidíme vo filmoch nové prvky od známych či menej známych režisérov. Takisto herci skúšajú nové úlohy, v nových filmoch a podobne. Nie všetky herecké hviezdy sú však ochotné rozšíriť si svoj herecký arzenál. A pritom nejde o žiadne béčkové hviezdy, ale o hercov, ktorí zarábajú milióny dolárov. Toto sú totiž herci, ktorí v každom filme hrajú to isté!

1. Michelle Rodriguez (Rýchlo a Zbesilo, Resident Evil)

herci, ktorí hrajú vždy to isté
Zdroj: brightside.me

Michelle Rodriguez sa už dávno zmierila s tým, že je skrátka to „cool“ dievča z akčných filmov. Preslávila sa ako partnerka Vina Diesela vo filmovej sérii Rýchlo a Zbesilo, randila s ním však aj v skutočnom živote. Či už hrá v tejto sérii alebo v kultovej hororovej franšíze Resident Evil, vždy je to drsná žena, ktorá sa vie biť, strieľať a jazdiť.

2. Jennifer Aniston (Priatelia, Skús ma rozosmiať)

herci, ktorí hrajú vždy to isté
Zdroj: brightside.me

Od sitkomu Priatelia sme Jennifer videli prevažne v romantických komédiách. V nich vždy stvárnila krásnu, ale nejak nedostupnú ženu, o ktorú sa uchádzal hlavný hrdina. Tento typ postavy stvárnila v komédiách ako sú Riskni to s Polly, Skús ma rozosmiať či Rozchod.

3. Channing Tatum (Magic Mike, 21 Jump Street)

herci, ktorí hrajú vždy to isté
Zdroj: adme.media

Channing Tatum sa dostal do povedomia divákov ako ten atraktívny, svalnatý chlapík. Tento charakter herec neopustil prakticky po celú svoju kariéru. Podobného atraktívneho fešáka totiž hral v komédii 21 Jump Street, vo filme Magic Mike či v tanečnom kinohite Let’s Dance.

4. Samuel L. Jackson (Pulp Fiction, MCU)

herci, ktorí hrajú vždy to isté
Zdroj: brightside.me

V každom filme hrá Samuel L. Jackson drsného chlapíka, ktorý je buď policajtom alebo zločincom. Výnimkou je snáď len kultový western Divoký Django. Inak totiž tento slávny herec v podstate definuje slovo „cool“. A to napríklad v komédii Zabijakov osobný strážca, v kultovom filme Pulp Fiction: Historky z podsvetia či v béčkovom horore Hady v lietadle.

5. Tom Cruise (Mission Impossible, Top Gun)

Tom Cruise
Zdroj: brightside.me

Tom Cruise si zahral v dramatických filmoch ako sú Posledný samuraj či Rain Man. Preslávil sa však ako Maverick v kultovom filme Top Gun. A takisto v nesmierne obľúbenej akčnej sérii Mission: Impossible, v ktorej stvárnil agenta Ethana Hunta. Ten je zrejme jedinou konkurenciou pre slávneho Jamesa Bonda. Či už je to námorníctvo, CIA, NSA či MI6, Tom Cruise je skrátka vždy v akcii. Hercovi to však vôbec neprekáža, pretože je veľkým milovníkom nebezpečných kaskadérskych kúskov.

6. Vin Diesel (Rýchlo a Zbesilo, Riddick)

Vin Diesel
Zdroj: brightside.me

Niet pochýb o tom, že je Vin Diesel pokračovateľom hereckej generácie Jean Claude Van Dammea, Stevena Seagala či Chucka Norrisa. Je to totiž nebojácny chlapík, ktorý sa pustí aj proti stovke protivníkov. Taktiež mu to ide skvelo za volantom, či už v Rýchlo a Zbesilo alebo ako Xander Cage v sérii XxX. Párkrát si zahral aj v dramatických filmoch či komédiách, no zistil, že to nie je jeho šálka kávy. Vin jednoznačne spadá do kategórie „herci, ktorí hrajú vždy to isté“.

7.  Dwayne Johnson (Jumanji, Cesta na tajuplný ostrov)

Dwayne Johnson
Zdroj: brightside.me

Keď už sme pri kategórii „herci, ktorí hrajú vždy to isté“, jednoznačne do nej spadá aj sympatický herec Dwayne Johnson. Ten sa preslávil ako bojovník Kráľ Škorpión vo filme Múmia sa vracia. Odvtedy hrá bojovníka stále. A to či už v sérii Rýchlo a Zbesilo, v dobrodružnej komédii Jumanji: Vitajte v džungli či akčnej komédii Centrálna inteligencia. Vždy je to buď vojak, agent alebo skrátka policajt. Keď sa Dwayne snažil trochu pozmeniť dráhu svojej kariéry, zahral si v komédiách Plán hry a Zúbková víla. Takmer ho stálo jeho kariéru.

8. Adam Sandler (Dospeláci, Veľký tato)

Adam Sandler
Zdroj: brightside.me

Obľúbený komik Adam Sandler je takmer v každom filme outsiderom, priemerným chlapom, ktorý je však svojím spôsobom vtipný a sympatický. Vždy má okolo seba svojich kamarátov, ktorí si z neho síce uťahujú, no zároveň ho podržia aj v tých najťažších chvíľach. No a samozrejme má v každom filme pri sebe krásnu ženu (Salma Hayek, Jennifer Aniston). Každopádne, Adamovi nevadí toto škatuľkovanie. Sám totiž povedal, že sa stal hercom aby ľudí pobavil a aby to bavilo samozrejme aj jeho.

9. Michael Cera (Superbad, Juno)

Michael Cera
Zdroj: brightside.me

Michael Cera je prakticky hviezdou tínedžerských filmov. Zahral si v komédii s Jonahom Hillom Superbad, v trpkej komédii s Elliotom Pageom Juno a vo fantasy komédii Scott Pilgrim proti celému svetu. Vždy hrá neurotického, nervózneho a celkovo neatraktívneho chalana, ktorému však fandíte, aby získal ženu svojich snov.

10. Mila Jovovich (Resident Evil, Piaty element)

Mila Jovovich
Zdroj: brightside.me

Akčná hrdinka Mila Jovovich je svojím spôsobom ženskou verziou Vina Diesela. Rovnako ako on, je nesmierne cool, vie sa pobiť s každým, vie strieľať z akejkoľvek zbrane, ničoho a nikoho sa nebojí. Medzi divákmi sa najviac preslávila ako Alice z hororovej série Resident Evil.

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -