Toto sú herci, ktorí na konkurzoch pohoreli zo skutočne bizarných dôvodov!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

O tie najlepšie filmové úlohy sa v Hollywoode vždy strhne boj. Herci či herečky sa musia snažiť, aby na konkurzoch uspeli, nie vždy sa to však podarí. Pri rôznych rozhovoroch potom tieto osobnosti odhaľujú, kvôli čomu si ich vlastne tvorcovia daných projektov nevybrali. Toto sú totiž herci, ktorí na konkurzoch pohoreli a dôvody, prečo to tak bolo, vás naozaj prekvapia.

Herci, ktorí na konkurzoch pohoreli

1. Michelle Pfeiffer nemohla získať rolu vo filme Batman (1989) kvôli svojmu bývalému priateľovi

herci, ktorí pohoreli na konkurzoch
Zdroj: adme.media

Film Batman (1989) bol pre všetkých hercov obrovskou výzvou a každý sa chcel na tomto projekte podieľať. Hlavnú úlohu vtedy získal herec Michael Keaton (Spider-Man: Návrat domov) a rolu Vicky Vale, teda jeho partnerky si mala zahrať Michelle Pfeiffer. Keaton však presvedčil tvorcov, aby ju nevzali, pretože nechcel hrať po boku svojej bývalej priateľky.

Tvorcovia okolo režiséra Tima Burtona tak obsadili herečku Kim Basinger. Napokon sa Michelle dočkala a v druhom pokračovaní komiksového hrdinu získala rolu Catwoman, ktorú stvárnila naozaj bravúrne. A to aj napriek tomu, že si Keaton opäť zopakovalu rolu Brucea Waynea.

2. Catherine Zeta-Jones bola príliš stará a zároveň príliš pekná

herci, ktorí pohoreli na konkurzoch
Zdroj: popbuzz.com

Catherine Zeta-Jones mala veľký záujem o rolu v populárnom divadelnom muzikáli Aspects of Love. Režisér jej však povedal, že na daný muzikál je „príliš stará a príliš pekná.“ Na tento bizarný komentár herečka ironicky poznamenala, že sa môže reinkarnovať, aby vyhovela režisérovým požiadavkám.

3. Chris Pine nedostal rolu len preto, že mal akné

herci, ktorí pohoreli na konkurzoch
Zdroj: pinkvilla.com

Chris Pine sa uchádzal o roku Ryana v populárnom tínedžerskom seriáli O. C. California (2003 až 2007). Napriek tomu, že bol na konkurze úspešný, rolu napokon nedostal, a to kvôli svojej pleti. V tom čase mal Chris problémy s akné a aj samotnému režisérovi to bolo ľúto, ale musel ho odmietnuť. Rolu Ryana Atwooda si napokon zahral Benjamin McKenzie (Gotham).

4. Andrew Garfield sa nedočkal ďalšieho Spider-Mana, pretože zmeškal tlačovú konferenciu

Andrew Garfield
Zdroj: teenvogue.com

Andrew Garfield si zahrala Spider-Mana vo filmoch The Amazing Spider-Man (2012) a The Amazing Spider-Man 2 (2014).

Mohol sa objaviť aj v treťom pokračovaní, avšak napokon nedorazil na tlačovú konferenciu, na ktorej chcel vtedajší riaditeľ SONY oznámiť, že Andrew bude v tejto úlohe aj naďalej pokračovať. Napokon všetci vieme, ako to dopadlo. Garfield si však zopakoval túto rolu aj po tretíkrát, a to v megahite Spider-Man: Bez domova (2021).

5. James McAvoy bol vraj na Hollywood príliš nízky

James McAvoy, Jessica Chastain
Zdroj: people.com

James McAvoy to spočiatku takisto nemal ľahké. Na konkurzoch mu prevažne vyčítali jeho výšku. Pritom má herec 170 cm, teda je rovnako vysoký ako napríklad taký Tom Cruise. Dokonca mu vraj jeho kolegyňa raz na nakrúcaní povedala, že nikto neuverí tomu, že by oňho mala záujem. To McAvoya zamrzelo a na to jej odvetil: „Super, teraz musím niekoľko týždňov predstierať, že ťa mám rád.“.

6. Elizabeth Banks sa nestala priateľkou Spider-Mana, pretože bola o 16 mesiacov staršia ako Tobey Maguire

Elizabeth Banks, Tobey Maguire
Zdroj: theplaylist.com

Elizabeth Banks si mohla zahrať Mary Jane Watson vo filme Spider-Man (2002), režiséra Sama Raimiho. Napokon ale túto rolu nezískala, pretože bola o 16 mesiacov staršia ako jej herecký kolega Tobey Maguire. Tvorcovia tak obsadili Kirsten Dunst, ktorá bola o 7 rokov mladšia ako predstaviteľ Petera Parkera.

7. Henry Cavill bol vraj príliš tučný na to, aby si zahral Jamesa Bonda

Henry Cavill
Zdroj: instagram.com

Henry Cavill bol bacuľaté dieťa. Keď sa však uchádzal o rolu agenta 007, mal už 20 rokov a určite nepatril medzi tučných ľudí. Maximálne mal pár kíl navyše. Lenže to producentom kultovej akčnej série nestačilo.

Predstaviteľ Zaklínača to však vôbec nebral ako výsmech jeho vzhľadu. „Bol to skrátka spôsob, ako mi povedať: človeče, si na konkurze na Jamesa Bonda, nabudúce si daj na sebe viac záležať,“ povedal. A presne to aj Cavill urobil a dnes patrí medzi fyzicky najzdatnejších hercov v Hollywoode.

Pri ktorom hercovi alebo herečke spravili podľa vás na konkurze chybu a nechápete, prečo ich odmietli? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -