Do týchto úloh sa absolútne nehodili! Tieto herecké hviezdy si nikdy nemali zahrať v týchto filmoch

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Herci, ktorí sa do týchto filmov nehodili

To, že ste skvelý herec neznamená, že sa automaticky hodíte do každého filmu. Lenže ako vieme, Hollywood presadzuje pravidlo „kým si slávny, hráš v čomkoľvek a kohokoľvek“. Preto sme Dwaynea Johnsona videli v každom filme, ktorý sa aspoň istý čas odohrával v džungli. Lenže tým trpia diváci. Tí by totiž radi uvítali to, aby sa tvorcovia snažili obsadiť do jednotlivých úloh hercov, ktorí sa na to skutočne hodia. To ale nie je prípad tvorcov týchto filmov. Toto sú totiž herci, ktorí sa do týchto filmov nehodili, no aj napriek tomu si v nich zahrali.

1. Robert Downey Jr. ako Sherlock Holmes (2009)

herci ktorí sa do týchto filmov nehodili
Zdroj: adme.media

Robert Downey Jr. si zahral slávneho detektíva vo filme Guya Ritchieho Sherlock Holmes. Aj keď kritici aj diváci boli spokojní, mnohí mali voči Downeyho obsadeniu výhrady. Najprv šlo o jeho vzhľad. Predstaviteľ Iron Mana má jemné črty tváre, pričom Arthur Conan Doyle opísal svoju slávnu postavu ako muža s dlhým nosom a výraznou bradou. Druhá vec, ktorá divákom prekážala, jeho hercova charizma. Tej bolo až priveľa. Downeyho šarm urobil zo sarkastického a panovačného detektíva skôr rockovú hviezdu.

Tým pádom sa filmová postava takmer nezhodovala s tou knižnou. Na druhej strane, seriálový Sherlock od stanice BBC fanúšikov potešil viac. Benedict Cumberbatch má tvár podobnú opisu kultovej postavy. A nejde len o výzor, ale aj o charakteristiku. Seriálový Sherlock je viac arogantný, má nesporne veľké sebavedomie, ktorým však niektoré vyhrotené situácie dokážu otriasť. Asi je pravdou to, že Sherlocka by si mal zahrať len britský herec.

2. Maria Bello ako Evelyn O’Connell vo filme Múmia: Hrob dračieho cisára (2008)

herci ktorí sa do týchto filmov nehodili
Zdroj: adme.media

Maria Bello už dávno oľutovala to, že súhlasila s tým, že nahradí Rachel Weisz v sérii Múmia. Dodnes to považuje za najväčšiu chybu svojej kariéry. Jej herectvo totiž bolo prislabé na to, aby sa vyrovnalo Oscarom ocenenej herečke. Rachel Weisz dodala svojej postave pôvab, charizmu, šarm a nevídanú krásu. Nič proti Marii Bello, ale skutočne sa na túto postavu absolútne nehodila. Rachel Weisz odmietla hrať v treťom pokračovaní kvôli tomu, že bola čerstvo po pôrode syna.

3. Robert Pattinson ako Batman (2022)

herci ktorí sa do týchto filmov nehodili
Zdroj: adme.media

V tomto roku sme sa dočkali nového spracovania slávnej komiksovej postavy od DC. Brucea Waynea si pod réžiou Matta Reevesa zahral Robert Pattinson. Ten síce predviedol snaživý výkon, no nie všetkým sa páčil. Mnoho divákov tvrdilo, že bol Batman v jeho podaní príliš pochmúrny, depresívny a bez života. Takisto bol vraj Pattinson na túto postavu príliš chudý, fyzický slabý a dokonca neatraktívny. Pravdou je, že v porovnaní s Christianom Baleom z filmu Temný Rytier, mal Pattinson na tele zreteľne menšiu svalovú hmotu.

4. Maggie Gyllenhaal ako Rachel Dawesová vo filme Temný Rytier (2008)

herci ktorí sa do týchto filmov nehodili
Zdroj: adme.media

Katie Holmes si zahrala Rachel Dawesovú v prvej časti trilógie od režiséra Christophera Nolana. V kultovom Temnom Rytierovi sa už ale neobjavila, pretože si namiesto toho vybrala iný film. Dosť priemernú komédiu Sexi špinavé prachy, o ktorej ste zrejme ani nepočuli. Každopádne, jej výkon vo filme Batman začína bol výborný. Bola krásna, šarmantná a oplývala pozitivizmom. Práve tento jej pozitivizmus zapríčinil to, že sa z Brucea Waynea stal Batman, pretože vďaka nej zistil, že za Gotham sa oplatí bojovať.

Na druhej strane diváci neboli spokojní s obsadením Maggie Gyllenhaal. Tá je podľa nich atraktívna, ale nie dosť na to, aby si zahrala neskutočnú krásku, čo je opis Rachel Dawesovej z komiksov. Takisto mala na túto postavu až príliš veľa sarkastických a cynických názorov. Nečudo, že túto postavu v poslednej časti filmu tvorcovia zabili. V pokračovaní ju nahradila Anne Hathaway ako Catwoman.

5. Andrew Garfield ako Spider-Man vo filme The Amazing Spider-Man (2012)

Spider-Man
Zdroj: adme.media

Vlnu kritiky spôsobilo štúdio Sony, keď predstavilo Andrewa Garfielda ako nového Petera Parkera. Podľa divákov bol totiž na túto rolu až príliš starý, príliš pekný a príliš cool. Peter Parker je totiž šedá myška. Iba Spider-Man je bojovník a frajer. Taký Tom Holland sa im páčil viac. Už len z prostého dôvodu, že v čase nakrúcania filmu Spider-Man: Návrat domov mal len 19 rokov.

6. Mads Mikkelsen ako Gellert Grindewald vo filme Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora (2022)

Gellert Grindelwald
Zdroj: adme.media

Kvôli medializovanému rozvodu slávneho Johnnyho Deppa s herečkou Amber Heard herca vyhodili zo série Fantastické zvery. Takisto aj preto, že značka Harry Potter patrí pod korporáciu Warner Bros. A pod tú patrí aj DC a teda aj film Aquaman, v ktorom si Amber Heard zahrala postavu Mery. Tvorcovia ho nahradili dánskym hercom Madsom Mikkelsenom. Depp sa však ako Grindelwald fanúšikom páčil viac. Jeho výkon bol akoby inšpirovaný Jackom Sparrowom a Jokerom. Bol šialencom, ale takisto mal neskutočnú charizmu. Nemusel ľudí desiť, aby sa pridali na jeho stranu, ako to robil Voldemort. Mikkelsen však hrá už „len“ prvotriedneho záporáka bez kúska citu či excentrickej zábavnosti.

7. Brie Larson ako Captain Marvel (2019)

Captain Marvel
Zdroj: adme.media

Fanúšikom Marvelu sa nepáčilo obsadenie Brie Larson do úlohy Captain Marvel. Podľa nich na to herečka skrátka nemala. Nebola dostatočne svalnatá, ani vyvinutá a dokonca ani atraktívna. Už vôbec sa im potom nepáčila vo filme Avengers: Endgame, v ktorom sa objavila s takpovediac chlapčenským účesom. Jej herectvo tiež nie je dostatok presvedčivé na to, aby si diváci túto postavu viac obľúbili.

Toto sú podľa mnohých divákov herci, ktorí sa do týchto filmov nehodili. Skutočne majú pravdu? Podeľte sa s vašimi názormi v sekcii komentárov.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. Tento kokot čo to písal že sa takýto herci nehodia do filmu si totálne mimo slepý podľa mňa by sa ti asi viacej tebe páčilo keby napríklad v Sherlockovi hrala Britney Spears

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -