Legendárni herci, ktorí spojili svoj život s postavou Jokera

Nenechajte si ujsť

Prvé dojmy z posledných dvoch epizód seriálu WandaVision – Efektný záver?

Prvé dojmy zo záveru WandaVision Naratívna línia WandaVision končí a spolu s ňou i naša séria článkov, ktorá zakaždým zhrnula prvé dojmy z najaktuálnejších epizód...

KVÍZ – V ktorom období zo seriálu WandaVision by si mal/a žiť? Otestuj sa a zisti to

WandaVision kvíz Seriál WandaVision je prvý Marvel seriál, ktorý patrí aj do MCU. Tento zábavný, no taktiež tajomný projekt bol jazdou plnou emócií a teraz...

Prvý trailer na akčnú pecku Without Remorse odhaľuje Michaela B. Jordana v sérii Tom Clancy’s

Herná, filmová a literárna séria Tom Clancy's už viac ako 30 rokov prináša najznámejšie príbehy z prostredia špionáže a armády. Fanúšikom videohier určite neunikli...

Zlaté glóbusy 2021 výsledky: Posmrtné ocenenie získal Chadwick Boseman

Zlaté glóbusy 2021 boli rozdané, víťazi svoje ocenenia preberali digitálne. Najväčšími víťazmi večera sa stali filmy Krajina nomádov a Borat Subsequent Moviefilm. Oba získali...
Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Všetci herci, ktorí si zahrali Jokera

Herci, ktorí si zahrali Jokera – Určite vám nemusím predstavovať záporáka menom Joker. Všetci ho veľmi dobre poznáme a určite sa vryl do pamäti nejednému z nás. V jeho koži sa vystriedalo viacero hercov a dnes si zhrnieme, kto každý mal tu česť a skúsil si túto neľahkú úlohu. Spoznávate niektorých?

Cesar Romero film Batman (1966)

Herci, ktorí si zahrali Jokera

Romero mal nabitú kariéru, no práve táto rola mu zmenila život. V jednom rozhovore povedal, že ani sám nevie, ako to dokázal zahrať. Snažil sa len priniesť obrovské množstvo energie a vzrušenia. Podľa hodnotení sa mu to určite podarilo.

Jack Nicholson – film Batman (1989)

Herci, ktorí si zahrali Jokera

Jack Nicholson si zahral Jokera vo filme od Tim Burtona v roku 1989. Rolu prijal z dôvodu, že veril Burtonovej predstave o Batmanovi a sám o ňom prehlásil: Tim Burton je génius. Vedel, ako na to. A to je dôvod, prečo som sa k filmu pridal. Scenár sme spravili len pri vzájomnej konverzácii. Mali sme rovnaké myšlienky.

Mark Hamill – seriál Batman: The Animated Series (1992)

mark-hamill-became-the-voice-of-the-joker-for-the-dc-animated-universe-starting-in-1992

Hamill si Jokera “zahral” najdlhšiu dobu zo všetkých hercov. Jeho verzia sa dokonca dostala až na ocenenia Emmy. Daboval aj v konkurenčnom Marvel svete. Jeho najznámejší výkon v tejto úlohe predstavuje animovaný film Batman: The Killing Joke z roku 2017.

Kevin Michael Richardson – seriál Batman (2004)

kevin-michael-richardson-voiced-a-radically-restyled-joker-for-2004s-the-batmanNiet pochýb o tom, že Kevin M. Richardson je veterán v dabovaní. Zahral si aj Lex Luthora v roku 1992. Taktiež požičal svoj hlas Trigunu v seriály “Teen Titans” a počuli sme ho aj na pozícii Clevelenda Brown Jr. v “The Cleveland Show“.

Jeff Bennett – seriál Batman: The Brave and The Bold (2008)

jeff-bennett-voiced-joker-in-2008s-batman-the-brave-and-the-bold

Tento animák bol úplne odlišný ako tie ostatné. Všetky postavy dostali úplne iný vzhľad a celý dizajn bol zmenený na nespoznanie. Nebol to až taký dobrý krok, a to sa odvíjalo na hodnoteniach. Batman: The Brave and The Bold sa stal najhoršie hodnoteným a najmenej serióznym Batmanom všetkých čias.

Steve Blum – hra Lego Batman (2008)

Herci, ktorí si zahrali Jokera

Steve Blum sa za svoj život objavil vo video hrách veľa krát a od roku 1992 daboval všetko možné. Svoj hlas požičal Lex Luthorovi a Wolverinovi. Nechýbal ani na mieste Spikea z anime “Cowboy Bebop” a legendárneho Sub-Zera z hry “Mortal Kombat“.

Heath Ledger – film Temný rytier (2008)

heath-ledger-became-the-first-actor-in-almost-20-years-to-play-the-iconic-character-on-screen-in-2008s-the-dark-knight

Heath Ledger a Joker ostanú naveky v našej pamäti. Ledger je jediný herec, ktorý za svoju rolu Jokera dostal Oscara. Bohužiaľ, tesne predtým nás navždy opustil vo veku 28 rokov. Režisér Cristopher Nolan o ňom povedal, že Joker a Heath boli ako jeden a miestami mal pocit, že nič nehral.

John DiMaggio – animák Batman vs. Red Hood (2010)

john-dimaggio-best-known-as-bender-from-futurama-voiced-the-joker-in-batman-under-the-red-hood

John DiMaggio je jedným z najviac uznávaných dablérov v animovanom svete. Poznať ho môžeme ako Bendera z “Futuramy” alebo ako psa Jakea z “Adventure Time“. Počuli sme ho aj ako Waaku z “Final Fantasy X“.

Brent Spiner – seriál Young Justice (2011)

Herci, ktorí si zahrali Jokera

Brenta Spinera si môžeme pamätať hlavne z úlohy Data zo Star Treku z roku 1987. Objavil sa aj vo filme “Star Trek: Prvý kontakt” v roku 1996. Svoj hlas požičal aj Jokerovi v seriáli “Young Justice”. Ten však dlho nepochodil a po dvoch sériách bol zrušený.

Michael Emerson – animák Batman: The Dark Knight Returns (2012)

michael-emerson-played-an-older-joker-who-forced-batman-out-of-retirement-in-2012s-batman-the-dark-knight-returns

Michael Emerson je najviac známy pre svoju rolu Bena zo seriálu “Lost“. Pri dabovaní Jokera sám povedal, že musí hrať niekoho, kto nie je tak úplne človekom. “Pri scenári sa mi zdalo, že niekto musí srandovať. Ako vážne, toto? Existujú ľudia, ktorí sú nebezpeční v reálnom živote, ale určite nie tak ako Joker.”

Troy Baker – hra Arkham: Origins (2013)

troy-baker-took-the-reigns-from-mark-hamill-when-he-voiced-joker-in-the-2013-video-game-arkham-origins-hamill-had-previously-voiced-joker-in-the-arkham-series-of-games

Možno menej známy dabér, ale určite svoju úlohu zvládol na jednotku. Možno nepoznáte jeho osobu, ale určite budete poznať hry, v ktorých sa ukázal. Jednou z nich je aj “The Last of Us”. Objavil sa aj v tituloch ako “Infamous: The Second Son”, “Final Fantasy XIII” a “Bioshock Infinite”.

Jared Leto – film Suicide Squad (2016)

Herci, ktorí si zahrali Jokera

Leto svoju úlohu zobral naozaj seriózne. “Bolo tu určité obdobie, kedy som si držal mierny odstup. Potom som však padol úplne na samotné dno, kedy som to začal chápať. Vtedy som pocítil príležitosť a nemohol som si pomôcť. Bola to veľká zábava, hrať tieto psychologické hry.

Joaquin Phoenix – film Joker (2019)

Herci, ktorí si zahrali Jokera
Zdroj: express.co.uk, hypebeast.com

Joaquin Phoenix bol už 3-krát nominovaný na Oscara. Svojím hereckým talentom očaril divákov v prvom sólovom filme ikonického Jokera. Ak sa mu za stvárnenie Arthura Flecka podarí získať Cenu Akadémie, postava Princa zločinu sa stane prvým komiksovým charakterom s 2 Oscarmi na konte (prvý vyhral Heath Ledger).

Ktorá verzia ikonickej postavy Jokera sa vám páči najviac? Vaše názory nám zanechajte v komentároch pod článkom.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Prvé dojmy z posledných dvoch epizód seriálu WandaVision – Efektný záver?

Prvé dojmy zo záveru WandaVision Naratívna línia WandaVision končí a spolu s ňou i naša séria článkov, ktorá zakaždým zhrnula prvé dojmy z najaktuálnejších epizód...

Netflix spúšťa vlastnú funkciu na štýl TikToku, privítajte Fast Laughs

Žijeme v rýchlej dobe, ktorá neustále skracuje náš rozsah pozornosti. Krátke, vtipné videá sa stali obľúbeným obsahom konzumentov dnešnej generácie. Už v roku 2013...

Finálna epizóda WandaVision obsahovala dve potitulkové scény. Čo znamenajú pre budúcnosť MCU?

Tento článok obsahuje SPOILERY z deviatej epizódy seriálu WandaVision. Pokiaľ ste ju teda ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr. Potitulkové scény finálnej epizódy WandaVision Seriál WandaVision skončil....

Tiché miesto: Časť II uvidíme o niekoľko mesiacov skôr; Rýchlo a zbesilo 9 sa opäť odkladá…

Zábavný priemysel bol jedným z najviac nepriaznivo zasiahnutých odvetví globálnou pandémiou ochorenia COVID-19. Štúdiá museli pozastaviť produkcie svojich veľkofilmov a situáciu nezľahčujú ani zatvorené...

Nového Kráľa Šamanov uvidíme už čoskoro na Netflixe, potvrdil to oficiálny trailer

Je to oficiálne, moderný Kráľ Šamanov sa stane súčasťou knižnice streamovacej služby Netflix. Ide o úsmevnú správu, pretože nebudeme musieť siahať po iných alternatívach...