Takmer ich kvôli tomu vyhodili! Títo herci stvárnili svoje kultové postavy po svojom

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Tvorcovia si už dávnejšie uvedomili, že herci nie sú len obyčajné figúrky, s ktorými sa dá ľahko manipulovať. Hlavne ak im záleží na výslednom efekte. A nemusia byť pritom ani veľké hviezdy, aby si skrátka stáli za svojim. Toto sú totiž herci, ktorých takmer vyhodili z nakrúcania slávnych filmov, pretože o svojich postavách mali trochu inú predstavu.

Herci, ktorých takmer vyhodili

1. Rocky (1976)

herci, ktorých takmer vyhodili
Zdroj: adme.media

Po tom, čo sa Sly odsťahoval s manželkou do Los Angeles, napísal príbeh o tom, ako sa z jedného outsidera stane hrdina v ringu. Sčasti sa inšpiroval svojím životom, keďže sám prekonal mnohé prekážky, aby dokázal v Hollywoode uspieť. Producentom sa príbeh páčil, lenže v žiadnom prípade nechceli do hlavnej úlohy obsadiť neznámeho herca. Stallone si však stál na svojom, dokonca odmietol 360 000 za scenár, pretože ak by to prijal, nikdy by si Rockyho nezahral. Napokon v úlohe režiséra a producenta ledva vyšiel s peniazmi. Bolo však dobré, že si stál za svojim. Rocky získal 3 Oscarov a nomináciu si odniesol aj slávny herec.

2. Dobrý Will Hunting (1997)

herci, ktorých takmer vyhodili
Zdroj: adme.media

Keď Matt Damon a Ben Affleck napísali scenár k tomuto filmu, neverili tomu, že by sa dočkal sfilmovania. Producentom chceli poslať len krátke video, ktoré by ich hádam oslovilo. Napokon sa však do projektu pustil aj slávny Robin Williams, ktorý ho finančne podporil. Film mal veľký komerčný úspech a dvaja dovtedy neznámi chalani získali Oscara za scenár.

3. Piráti z Karibiku (2003-2017)

herci, ktorých takmer vyhodili
Zdroj: adme.media

Kapitán Jack Sparrow je zrejmá tou najznámejšou postavou slávneho Johnnyho Deppa. Všetko však mohlo byť inak, pretože producentom od Walta Disneyho sa nepáčilo Deppovo stelesnenie piráta. Jeho herecké kreácie im prišli „teplé“ a takisto im vadilo, že stále hovorí svojim „opitým“ hlasom. Ukázalo sa však, že práve postava kapitána Jacka Sparrowa prilákala do kín milióny divákov po celom svete. Depp sa tak prakticky postaral o úspech nielen tohto filmu, ale prakticky celej série.

4. Harry Potter (2001-2011)

Harry Potter
Zdroj: adme.media

Podľa knižnej predlohy J. K. Rowlingovej mal mať Lucius Malfoy na sebe pruhovaný oblek a krátku čiernobielu parochňu. S týmto však britský herec nesúhlasil. Tvrdil, že nechce vyzerať ako nejaký „mukel“. Preto navrhol kostýmerom, aby mala jeho postava vždy len čierny oblek a dlhú bielu parochňu. Po tých rokoch si už nevieme predstaviť, že by mal obávaný Lucius Malfoy iný vzhľad.

5. Krstný otec (1972-1990)

Krstný otec
Zdroj: adme.media

Legendárneho Krstného otca milujú všetci, okrem tých, ktorí sa na tejto sérii podieľali. Svoje si na nakrúcaní užil aj slávny herec Al Pacino. Ten sa po celom svete preslávil Michael Corleone. Jeho postava však mohla vyzerať úplne inak. Režisér Francis Ford Coppolla totiž chcel, aby bol Michael typický „gangster“. Herec však svoju postavu videl ako tichého a rezervovaného človeka, ktorý niečo povie len vtedy, ak je to dôležité. Práve s touto víziou vyzeral Michael ako mafián, ktorý si však zaslúži úctu a rešpekt.

6. Iron Man 3 (2013)

Iron Man
Zdroj: adme.media

Tony Stark a.k.a. Iron Man je bezpochyby jednou z najobľúbenejších postáv zo série MCU. A to hlavne vďaka talentu a charizme Roberta Downeyho Jr. Ten sa neustále miešal do práce ako režisérovi Shaneovi Blackovi, tak aj scenáristom. Dokonca niekoľkokrát prerušil režiséra s tým, že treba obmeniť nejaké dialógy, ktoré mu nesedia. Shane Black, ktorý mal už s Downeym svoje skúsenosti pri tvorbe čiernej komédie Kiss Kiss Bang Bang (2005), si z jeho správania ťažkú hlavu nerobil. Vedel totiž, že všetko čo Downey chce, je totálna autenticita svojej postavy a presne to sa mu podarilo.

7. Apocalypse Now (1979)

Marlon Brando
Zdroj: adme.media

Ďalším kultovým filmom režiséra Francisa Forda Coppollu je práve tento epický vojnový film z prostredia Vietnamskej vojny. Hlavnú úlohu si aj v tomto Coppollovom filme zahral legendárny herec Marlon Brando. Ten ale počas nakrúcania dosť pribral, preto sa režisér rozhodol, že bude nosiť hlavne tmavé oblečenie, aby jeho postava nevynikala. Diváci sa tak sústredili len na hercovu tvár a o všetko ostatné sa postarali perfektné mimické schopnosti oscarového herca.

Toto sú herci, ktorých takmer vyhodili z nakrúcania tých najslávnejších filmov. Ktorý herec si podľa vás na producentov najviac dovoľoval?

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -