Herci, ktorí nás tragicky opustili počas natáčania

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

N ie všetko má svoj šťastný koniec. Robiť v Hollywoode môže byť niekedy veľmi nebezpečné. Dôkazom toho bude aj tento článok. Morbídna smrť počas natáčania, ktorá zasiahne každého. Niektorí opustili tento svet z prirodzených príčin a niektorí nie. Pozrite si trochu smutnejší článok, ktorí vás zavedie do záhrobia za hercami, ktorí prišli o život priamo počas natáčania…

Jon-Erik Hexum

jon-erik-hexum

Tragédie sa dejú všade. Neúmyselná strelná rana do hlavy počas natáčania seriálu CBC Cover Up v roku 1984. Postava menom Mac Harper, ktorá sa stala modelom a začala odhaľovať záhady zo sveta plného fotografií. Písal sa 12.október a Hexum odpočíval vo svojom apartmáne, kedže natáčanie sa trochu oneskorilo. Keď sa však dozvedel, že natáčanie bude opäť stáť, zo srandy zdvihol 0,44 Magnum a priložil si ho k hlave zo slovami: ,,Môžete veriť tomuto svinstvu?“ Zbraň bola nabitá slepými, ale ani to nepomohlo. Výstrel prešiel cez jeho lebku, čo spôsobilo masívne krvácanie. Nepomohol mu ani prevoz do nemocnice. herec ležal v kóme 6 dní, no nejavil žiadne známky života. 18.októbra 1984 ho vyhlásili za mŕtveho.

Vic Morrow

twilight-zone

Počas natáčania filmu Twilight Zone, v júly 1982, bol zabitý spolu s dvomi mladými hercami (Dinh Le a Renee Chen). V scenári bolo jasné dané použiť vrtuľník a pyrotechniku. To sa mu však stalo osudným. Scénka, v ktorej bol Morrow napadnutý americkými vojakmi vo Vietname, pyrotechnika explodovala a následne oddelila chvost vrtuľníka, čo spôsobilo jeho zrútenie.

Neskôr vyšlo najavo, že mladý herci, ktorí zahynuli pracovali na čierno a nemali tam čo pohľadávať. To prešlo až k vyšetrovaniu a režisér John Landis bol obvinení z dvojnásobného neúmyselného zabitia kvôli nelegálnemu náboru detí. Nakoniec však Landis vyviazol s titulom nevinný a film dokončili. V júny 1983 bol film vypustený do sveta, ale moc sa mu nedarilo. Zárobok filmu bol veľmi nízky a dalo sa to očakávať…

John Ritter

jr-e1431433512305

Odpadol počas natáčania 8 jednoduchých pravidiel pri scénke „Ako randiť s mojou dospievajúcou dcérou“, v septembri 2003. Ritter nezvládol svoj zdravotný stav a bol prevezený do nemocnice. Podstúpil operáciu aorty srdca, ale bolo už neskoro. Ešte v ten večer nás navždy opustil.

Tyrone Power

tp

Pri natáčaní „Solomon and Sheba“, Power utrpel infarkt priamo na pľaci. Zomrel na ceste do nemocnice 15.marca 1958. Jeho popularita nevydržala dlho a herec nás predčasne opustil. Film „Solomon and Sheba“ sa nakoniec dotočil a vo svojich časoch zožal veľký úspech.

Redd Foxx

rf

A ďalšia tragická zástava srdca. Tento krát pri natáčaní „The Royal Family“ v roku 1991. Iróniou je, že jeho obľúbenou scénkou bolo vždy chytanie si hrude a vždy svojej filmovej manželke zakričal: ,,Dostanem z teba infarkt.“ Hold, asi to počul niekto z hora a v čase smrti mal 68 rokov.

Brandon Lee

crow

Lee, syn legendárneho majstra bojových umení. Presne tak, jeho otec bol Bruce Lee. Tak ako jeho otec, ani on sa nedožil dlhého života. Zomrel 31.marca 1993. Nehoda počas natáčania filmu Vrana sa mu stala osudným. Lee mal byť zasiahnutý guľkou, ktorá nemala byť skutočná. Pre jeho smolu bol projektil skutočný a tragédii sa už nedalo zabrániť. Lee prechádzal cez dvere a druhý herec na neho vypálil z 15tich metrov. Bol zasiahnutý do brucha a zomrel ešte v ten deň, vo veku 28 rokov. Filmové natáčanie sa nakoniec dokončilo a film Vrana sa stal veľmi úspešným. Kto nevidel, nech sa páči.

Martha Mansfield

martha-mansfield

Pri natáčaní filmu „The Warrens of Virginia“, sedel herečka počas pauzy v aute. Vtedy sa udiala podivná náhoda, ktorá ju stala život. Okoloidúci účastník štábu si zapálil zápalkou cigaretu a tá spadla do auta, v ktorom sedela Martha. Tá na sebe mala vysoko horľavý materiál a to sa jej stalo osudným. Martha Mansfield zomrela 30.novembra 1923, na druhý deň v nemocnici. Príčinou smrti boli ťažké popáleniny.

Steve Irwin

1129395-e1431434367831

Neexistuje nik, kto by ho nepoznal. Tento famózny austrálsky dobrodruh však zahynul tragickou smrťou. Počas natáčania sérii Lovec krokodílov, ho bodla raja a na následky poranenia zahynul. 4.septembra 2006 bol Irwin a jeho kameraman na natáčaní v blízkosti Queendlandu, v Austrálii. Dvojica narazila na veľkú raju a po natáčaní na Irwina zaútočila. ,,Začala divoko bodať svojim chvostom,“ povedal Lyons pre Los Angelos Times. ,,Stovky úderov v priebehu niekoľkých sekúnd.“ Napriek úsiliu celej posádky sa im Irwina nepodarilo zachrániť. Justin Lyons ešte prezradil, že posledné slová Irwina boli, že zomiera…

Paul Mantz

paul-mantz

Mantz bol legendárny pilot, ktorý stratil svoje miesto v US ARMY počas výcviku, kde mal dokázať svoje schopnosti. Neskôr dostal rolu vo filme „Air Mail“, kde lietal na malo lietadle, ktoré nebolo o nič väčšie ako to, na ktoré bol zvyknutý. Túto úlohu ešte zvládol, ale tú následujúcu už nie. Herec zomrel 8.júla 1965 počas natáčania filmu „The flight of the Pheonix“. Mantz letel nad Arizonou, kde jeho lietadlo zasiahlo kopec a následne sa roztrieštilo na márne kúsky. Pilot bol namieste mŕtvy. Kedže bol film už takmer hotový, vymenili scénku a pridali dodatočnú a všetci sa tvárili, že sa nič nestalo. Film sa nakoniec dostal aj na svetlo sveta, ale skrýva zo sebou aj malé tajomstvo.

Roy Kinnear

roy-kinnear

Natáčalo sa v Španielsku, v Tolede. Film s názvom Traja mušketieri sa mu stal navždy osudným. Vo veku 52 rokov spadol z koňa a zlomil si panvu. Bol prevezený do nemocnice v Madride a následujúci deň prišla obrovská tragédia. Herec zomrel 20.septembra 1988 na infarkt. Film zožal veľký úspech a dočkal sa dokonca aj pokračovania. Po ňom si režisér Richard Lester povedal, že končí. Dôvodom bola smrť Kinneara, ale svoje slovo nedodržal. Na pozícii režiséra si ho môžeme pamätať aj pri filme Super-man, pri ktorej sa taktiež stali tragédie. Sprevádzala Lestera veľká smola alebo to bola len náhoda?

Nová rubrika „Herci, ktorí…“ vás bude sprevádzať svetom kinematografie každý pondelok a nabudúce sa pozrieme na niečo veselšie. Neostáva nič iné, len všetkým hercom popriať odpočinok rozlúčiť sa v pokoji. 

 

 

 

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -