5 úžasných hercov zo seriálu Dva a pol chlapa, ktorí už bohužiaľ nie sú medzi nami!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Herci z Dva a pol chlapa, ktorí už nie sú medzi nami

Seriál Dva a pol chlapa patrí medzi tie najobľúbenejšie sitkomy v histórii. Takmer celý svet si obľúbil hereckú trojicu teda Charlieho Sheena, Jona Cryera a Angusa T. Jonesa. Tí stvárnili postavy Charlieho – majiteľa domu, Alana, ktorý sa priživoval na svojom bratovi a býval v jeho dome a nesmieme zabudnúť na Jakea. Prostorekého, miestami drzého a hlavne hlúpeho syna Alana Harpera.

Okrem nich sa však v seriáli objavilo aj množstvo skvelých hercov, ktorí stvárnili vedľajšie postavy. Ako napríklad Holland Taylor, ktorá si zahrala Charlieho a Alanovu narcistickú matku. Alebo Rose, šialená stalkerka, na ktorú Charlie napokon doplatil. Nie všetci herci sú však v súčasnosti nažive. Ich čas už skrátka vypršal a sú v hereckom nebi.

Herci z Dva a pol chlapa vždy predviedli skvelé výkony. Niektorí z nich už bohužiaľ nie sú medzi nami. Na ich skvelé herecké výkony v tomto seriáli však už nikdy nezabudneme.

5. Cloris Leachman (Norma)

Herci z Dva a pol chlapa
Zdroj: imdb.com

Určite si spomínate na epizódu, v ktorej sa Charlie vysmieval z Alana kvôli tomu, že randil so staršou ženou. Na niektoré hlášky z tejto epizódy sa skrátka nedá zabudnúť. Normu v tejto epizóde stvárnila dlhoročná stálica Hollywoodu, herečka Cloris Leachman. Vo filmovom priemysle sa pohybovala už od 50. rokov minulého storočia. Zahrala si vo filmoch ako Posledné filmové predstavenie, Železný obor alebo v kultovom hite Butch Cassidy a Sundance Kid. Pre fanúšikov seriálu Dva a pol chlapa bude však navždy známa ako Norma. Dožila sa úctyhodného veku a zomrela, keď mala 94. rokov.

4. Georgia Engel (Jean McElroy)

Herci z Dva a pol chlapa
Zdroj: 4.fusionmovies.to

Georgia Engel si v seriáli zahrala matku Lyndsey McElroyovej, Jean McElroyovú. Lyndsey si všetci pamätáme ako sexi priateľku Alana Harpera a matku Eldrigea, Jakeovho kamoša. Bizarné na tom je to, že keď sa Jean prvýkrát stretla s Evelyn, tak si padli do oka, že z nich dokonca stali milenky. Zrejme tvorcovia reflektovali to, že herečka Holland Taylor (Evelyn) je v skutočnom živote lesbička. Georgia nemá za sebou taký pestrý repertoár ako napríklad Cloris Leachman, no napriek tomu si zahrala napríklad vo filmoch ako Dr. Dolittle či Lovecká sezóna. Geogia zomrela v Princetone v štáte New Jersey, keď mala 70. rokov.

3. Michael Clarke Duncan (Jerome Burnett)

Herci z Dva a pol chlapa
Zdroj: imdb.com

Michael Clarke Duncan sa preslávil vďaka fenomenálnemu filmu Zelená Míľa, podľa románu Stephena Kinga. Réžie sa chopil Frank Darabont. Ten nasmeroval Duncana k nominácii na Oscara a otvoril mu dvere do Hollywoodu. Zahral si s Bruceom Willisom vo filmoch Armageddon a Môj sused zabijak. S Benom Affleckom vo filme Daredevil, s Dwayneom Johnsonom vo filme Kráľ Škorpión a v mnohých ďalších filmoch s mnohými skvelými hercami.

V sitkome Dva a pol chlapa si zahral postavu bývalého amerického futbalistu Jeromea Burnetta. Objavil sa nielen v jednej ale vo viacerých epizódach a jeho postava bola úžasná. Michael Clarke Duncan zomrel, keď mal len 54. rokov a to v Los Angeles. Niektorí herci z Dva a pol chlapa prešli týmto seriálom bez povšimnutia. On do tejto kategórie určite nepatrí.

2. Carl Reiner (Marty Pepper)

Carl Reiner
Zdroj: al.com

Carl Reiner si v seriáli zahral hollywoodského producenta Martyho Peppera. Ten bol správne nechutný a hlavne nechutne bohatý. Preto si ho Evelyn napokon vzala. Carl Reiner má za sebou dlhoročnú kariéru, no pre slovenských divákov bude zrejme známy hlavne zo série Dannyho 11. V nej si totiž zahral postavu Saula a popri hereckých hviezdach ako sú George Clooney, Matt Damon či Brad Pitt sa vôbec nestratil. Dožil sa úctyhodného veku 98. rokov a zomrel v Beverly Hills v Kalifornii.

1. Conchata Ferrell (Berta)

Conchata Ferrell
Zdroj: news18.com/

Kto by mohol zabudnúť na jednu z najlepších sikomových postáv v histórii kinematografie. Berta sa najprv mala objaviť len v pár epizódach v prvej sérii. Diváci si ju však tak zamilovali, že tvorcom nezostalo nič iné, len z nej spraviť pravidelne sa objavujúcu postavu. Berta si kradla takmer každú scénku, v ktorej sa objavila, pre seba. A to popri takých komikoch ako sú Charlie Sheen či Jon Cryer. Vždy drsná a sarkastická Berta sa navždy vryla do pamäte všetkých fanúšikov slávneho seriálu. Conchata Ferrell zomrela, keď mala 77. rokov, v Sherman Oaks v Kalifornii. Na jej neskutočné hlášky budeme spomínať navždy.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -