Kde sú herci z filmovej série Harry Potter teraz – Daniel Radcliffe

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Každý ich pozná a každý ich videl. Legendárne filmy o Harry Potterovi vám snáď nemusím predstavovať. Ikonická séria sa začala ešte v roku 2001 na námet klasických kníh spisovateľky J.K. Rowlingovej a okamžite sa z nej stal hit. Veľkolepý filmový príbeh bol ukončený o 10 rokov neskôr, poslednou časťou Harry Potter a Dary smrti – 2. Hádam je každému jasné, ako veľmi úspešné tieto filmy boli. Filmárom spravili kariéru, fanúšikovia sa do nich zamilovali a z mladých talentovaných hercov spravili medzinárodné hviezdy. Kde sú však herci z filmovej série Harry Potter teraz a ako sa ich životy navždy zmenili?

Zdroj: peopleschoice.com

Herci z filmovej série Harry Potter – titulný hrdina Daniel Radcliffe

Daniel sa narodil v roku 1989 a po vzore svojich rodičov začal v útlom veku prejavovať záujem o herectvo. Keďže jeho mama bola navyše castingovým agentom stanice BBC a už pracovala na niekoľkých filmoch, dávalo zmysel, že svojho debutu sa skôr či neskôr dočká aj malý chlapec. Na obrazovkách sa Daniel po prvýkrát objavil koncom roku 1999, kedy mal len 10 rokov, vo filme David Copperfield. Len rok nato sa o neho začal zaujímať David Heyman, ktorý chcel mladého herca obsadiť do hlavnej úlohy pripravovanej filmovej série Harry Potter. A nakoniec sa tak aj stalo. Zvyšok je, ako sa vraví, história.

Zdroj: harrypotter.wikia.com

Čo Daniel stihol odvtedy?

Jeho prvým projektom po ukončení filmovej série Harry Potter bol horor Žena v čiernom (2012) natočený podľa novely spisovateľky Susan Hill. Výsledok nebol ničím výnimočný, ale stále šlo o vcelku dobre natočený horor, ktorý sa mne osobne veľmi páčil. Najhlavnejšie je však, že natáčanie si Daniel „veľmi užil,“ ako prezradil v rozhovoroch.

V roku 2013 stvárnil amerického básnika v dráme Zbav sa svojich miláčikov režiséra Johna Krokidasa. Taktiež si stihol zahrať v írsko-kanadskej romantickej komédii The F Word od Michaela Dowseanda so scenárom od Elana Mastaia. Daniel však čas na oddych nemal a hneď nato si zahral temnom fantazijnom filme Horns režiséra Alexandre Aja. Posledné dva zmienené filmy si dokonca zaslúžili premiéru na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte (TIFF).

herci z filmovej série Harry Potter daniel radcliffe
Zdroj: hollywoodreporter.com

Po rýchlo natočených filmoch Daniel chvíľu pobudol v divadle, v ktorom získal mnoho ocenení za najlepší výkon. O niečo neskôr, v roku 2015, si zahral Igora v sci-fi filme Victor Frankenstein, ktorý vytvorili filmári Paul McGuigan a Max Landis. V tom istom roku stvárnil Sama Housea, jedného zo zakladateľov spoločnosti Rockstar Games (GTA), v životopisnej dráme The Gamechangers.

V roku 2016 sa nám predviedol ako ikonický Manny, rozprávajúca mŕtvola v nezávislom filme Swiss Army Man. V tom istom období si zahral vo vysoko-rozpočtovom pokračovaní Podfukári 2, kde ironicky stvárnil technologického nadšenca, ktorý odsudzuje mágiu. Dokonalosť. Na chvíľu sa opäť vrátil do divadla a produktívny rok zakončil rolou vo filme Imperium.

Zdroj: youtube.com

Minulý rok stvárnil postavu Yossi Ghinsberg, založenú na rovnomennej monografii zrežírovanej Gregom Mcleanom. Inak povedané si zahral v thrilleri Stratený v džungli. Tento rok si Daniel už stihol zahral pilota prevážajúceho drugy v nezávislom akčnom thrilleri Beast of Burden, o ktorý sa postaral Jesper Ganslandt. Dokopy teda perfektné pokračovanie kariéry, ktorú naštartoval práve Harry Potter.

Daniel Radcliffe v budúcnosti

Na rolách, ktoré si Daniel vyberá, sa často opakuje tá istá vec. Ide o nie veľmi tradičné filmy, taktiež ani nie extrémne veľké. Celkom často si dokonca vyberá úlohy v nezávislých filmoch, ktoré ho zaujali. Aký na to má dôvod? Nuž, ako herec je už za vodou. Meno si vo svete jednoznačne spravil a zarobené má na niekoľko pekných životov. Teraz je teda čas na to, aby si robil čo sa mu zachce. Inak povedané, Daniel má teraz k dispozícii takmer celý filmový priemysel a môže si vyberať akékoľvek projekty, ktoré k nemu prehovoria.

herci z filmovej série Harry Potter daniel radcliffe
Zdroj: jewishjournal.com

Čo teda chystá do budúcnosti? Jedným z oznámených filmov, na ktorých v súčasnosti pracuje, je Escape from Pretoria. Pôjde o thriller režírovaný a písaný pomocou knižnej predlohy Tima Jenkina, ktorý prerozpráva príbeh dvoch mužov, ktorí sa rozhodli utiecť z notorického väzenia v Južnej Afrike. Jeho druhý projekt zatiaľ nie je oficiálne potvrdený, ale je takmer isté, že Daniel si zahrá v pripravovanom filme Tokyo Vice. No a to najlepšie nakoniec, zahrá si aj v nadchádzajúcej snímke Shanea Carrutha s názvom The Modern Ocean. Tam sa k nemu pripoja mená ako Anne Hathaway, Keanu Reeves, Tom Holland, Jeff Goldblum, Chloë Grace Moretz a ďalší.

Už teraz sa nevieme dočkať na nadchádzajúce projekty úspešného herca, ktorého kariéra sa začala vďaka Harry Potterovi. Z malého chlapčeka na jednu z najznámejších hviezd – Daniel Radcliffe to dokázal!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -