Kde sú herci z filmovej série Harry Potter teraz – Emma Watson

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Všetko sa to začalo ešte späť v roku 2001, kedy svetlo sveta uzrela prvá filmová adaptácia knihy od spisovateľky J.K. Rowlingovej. Filmová séria Harry Potter sa ihneď stala neuveriteľným hitom a vyrastali sme popri nej dlhých 10 rokov. Sledovali sme, ako hlavné herecké trio – Daniel Radcliffe, Emma Watson a Rupert Grint – Vyrástlo z malých detí až po dospelé hviezdy. Ako sú však na tom títo herci teraz? Pokračujú vo svojej kariére, alebo sa po nich zľahla zem? Ešte v apríli sme sa takto pozreli na hlavnú hviezdu série, Daniela Radcliffea. Dnes sa pozrieme na kariéru krásnej herečky Emmy Watson, ktorá si zahrala vždy múdru a talentovanú Hermionu Grangerovú!

Hermiona Grangerová
Zdroj: sofetchdaily.com

Herci z filmovej série Harry Potter – Ženská hrdinka Emma Watson

Emma Watson, celým menom Emma Charlotte Duerre Watson sa narodila v roku 1990 v Paríži. Po rozvode ich rodičov sa spolu s matkou a bratom presťahovali do Anglicka, preto jej prischlo slovné spojenie „britská herečka„. Jej záujem o herectvo sa prejavil už na škole, kde si zahrala v niekoľkých školských divadelných hrách. Zároveň išlo o vynikajúcu študentku, pričom celou strednou školou prešla s prospechom „A“. Konkurz na Hermionu vo filme Harry Potter jej poradil jej triedny učiteľ, no zúčastnila sa ho iba zo srandy. Konkurz však vyhrala a film Harry Potter a Kameň mudrcov bol jej prvým celovečerným projektom. Dnes už má za sebou osem Harry Potter filmov…

Hermiona Grangerová
Zdroj: playbuzz.com

Čo Emma stihla odvtedy?

Rovnako ako jej kolega Daniel Radcliffe, aj Emma mala po ukončení série Harry Potter iba osem filmových projektov. Herečka si svoje filmy vyberala veľmi pozorne, spolupracovala totižto so samými váženými a rešpektovanými filmármi a režisérmi. Jej prvým projektom hneď po sérii Harry Potter bola filmová adaptácia knihy Charlieho Malé tajomstvá (Perks of being a wallflower) v roku 2012. Išlo o naozaj podarený film, v ktorom si zahrala jednu z hlavných postáv.

Hneď rok na to hrala vo filme váženej francúzskej režisérky, scenáristky a bývalej herečky, Sofie Coppoly. Snímka niesla názov Bling Ring a zahrala si spolu so známou herečkou Taissou Farmigou. Emma si strihla hlavnú postavu Nicki, kvôli ktorej sa musela naučiť tancovať pri tyči. Síce sa s touto postavou vôbec nestotožnila a bola jej presným opakom, no celé to skôr bolo o práci so Sofiou Coppolou. Ešte v ten rok vyšla komédia This is the End, kde si Emma zahrala popri menách ako Seth Rogen, James Franco alebo Jonah Hill. Všetci herci tam stvárnili sami seba!

Emma Watson
Zdroj: digitalspy.com

Jej kariéra pokračovala v roku 2014 filmom Noe. Opäť išlo o veľmi vážený projekt, ktorý režíroval filmár Darren Aronofsky. Po boku Emmy sa objavili herecké mená ako Russell Crowe, Jennifer Connelly alebo Anthony Hopkins. Roky 2015 a 2016 pre ňu predstavovali ďalšie dva filmy. Prvým bol priemerný mysteriózny thriller Regression od režiséra Alejandra Amenábara. Spolu s hercom Ethanom Hawkeom stvárnili hlavné postavy. Rok 2016 sa niesol v znamení filmu Kolónia, v ktorom Emma stvárnila hlavnú úlohu po boku herca Daniela Brühla.

Úspešný rok 2017

Oveľa podstatnejším bol pre ňu rok 2017, kedy vyšli hneď dve jej veľmi očakávané snímky. Prvou z nich bola hraná adaptácia klasickej rozprávky od Disneyho, Kráska a zviera. Ako už určite viete, zahrala si v ňom hlavnú postavu, Belle. Film značil neuveriteľný úspech s rozpočtom 254,6 miliónov dolárov, pričom zarobil enormných 1,264 miliárd dolárov. Druhým spomínaním filmom bol The Circle, v ktorom hrala spolu s legendárnym Tomom Hanksom. Bohužiaľ, po kritickej stránke sa filmu veľmi nedarilo a dostal priemerné hodnotenia.

Emma Watson
Zdroj: najky.webnoviny.sk

Filmová kariéra však nie je to jediné, čoho Emma po sérii Harry Potter dosiahla. V jej osobnom živote sa totižto stala aj hovorkyňou kampane HeForShe, ktorá bojuje za rovnosť medzi mužmi a ženami. Dokonca sa rozhodla aj pre štúdium na niektorej z britských univerzít. Nakoniec však vyhrala americká Brownová univerzita, ktorú úspešne dokončila v roku 2014. Okrem iného sa stala aj tvárou kampane pre módnu značku Burberry.

Emma Watson v budúcnosti

Emma sama prehlásila, že má už teraz toľko peňazí, že by už nikdy v živote nemusela nič robiť. Toto však nie je cesta, po ktorej by chcela ísť. Na pláne však aktuálne nemá žiadne filmové projekty. Jedinou možnou alternatívou je filmová adaptácia knihy Queen of the Terling, na ktorej sfilmovanie získalo práva štúdio Warner Bros. Tento projekt ju veľmi zaujal a tak sa ho rozhodla ko-produkovať a zároveň aj hrať hlavnú úlohu. O filme však neexistujú žiadne novinky a nevieme, v akom štádiu sa nachádza.

Emma Watson
Zdroj: lavanguardia.com

Herečku Emmu Watson tak nemusíte poznať iba ako Hermionu z filmovej série Harry Potter!

Zdroj: Wikipedia.org

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -