Takto sa po 10 rokoch zmenili herci z kultovej komédie Fakjú pán profesor!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Komédií z prostredia škôl je pomerne dosť. Počínajúc tínedžerskými hitmi ako sú Prci, prci, prcičky a mnohými ďalšími. Lenže v Nemecku sa rozhodli pre trochu iný príbeh, v ktorom  bude mať hlavné slovo práve učiteľ.

Ten sa snaží akosi vychovávať, ale hlavne upokojiť triedu plnú mladistvých delikventov a keďže sám medzi nich patril, ide mu to veľmi dobre. A ešte jeden detail, nie je to ani učiteľ, ale zlodej, ktorý na škole len hľadá svoje kedysi zakopané peniaze. Len v nemeckých kinách videlo túto komédiu 7 miliónov divákov. Darilo sa jej aj u nás a celkovo v celej Európe. Určite si aj vy radi zaspomínate na tento film, preto vám v tomto článku ukážeme, ako vyzerajú herci z filmu Fakjú pan profesor po 10 rokoch od premiéry!

Herci z filmu Fakjú pán profesor

1. Elyas M’Barek – Zeki Müller

herci z filmu Fakju pán profesor
Zdroj: iprima.cz, instagram.com

Najväčšou hviezdou trojdielnej série je herec s tureckými koreňmi Elyas M’Barek. Ten si zahral vo všetkých troch častiach a jeho kariéra sa tým pádom perfektne naštartovala. Videli sme ho aj v komédii Takmer dokonalé tajomstvá (2019), Srdcoví rebeli (2017) či Na ťahu (2020). Celkovo je aktívny aj na sociálnych sieťach, na Instagrame má viac ako 3 milióny sledujúcich.

2. Karoline Herfurthová – Lisi Schnabelstedtová

herci z filmu Fakju pán profesor
Zdroj: cool.iprima.cz, instagram.com

Nemecká herečka si v tejto komédii zahrala sympatickú, avšak pomerne hanblivú učiteľku, ktorú partia mladých vydedencov takmer priviedla do šialenstva. Preto využije svojho akože kolegu, aby ju v tejto triede zastúpil. Karoline si zahrala s Elyasom v komédii Takmer dokonalé tajomstvá, ale takisto sme ju videli aj vo filmoch ako sú Malá čarodejnica (2018) či Sms pre teba (2016).

3. Jella Haase – Chantal Ackermannová

herci z filmu Fakju pán profesor
Zdroj: youtube.com, instagram.com

Odmalička nadaná Jella si v komédii Fakjú pán profesor zahrala vodkyňu mladistvých delikventov Chantal. Práve tá sa neskôr stala Zekiho obľúbenkyňou.

Ku kariére nemeckej herečky patrí neodmysliteľne aj hudba. Sama hrá na gitaru a plynule hovorí nielen nemecky, ale aj francúzsky či anglicky. Vidieť ste ju mohli taktiež v komédii Takmer dokonalé tajomstvá či vo filmoch ako sú Zúbková víla (2022), Zlaté rybky (2019) či 25km/h (2018).

4. Gizem Emre – Zeynep

Gizem Emre
Zdroj: imdb.com, instagram.com

Nemecká herečka s tureckými koreňmi si zahrala najlepšiu kamarátku Chantal Zeynep. Tá tiež nepatrila práve medzi slušných žiakov. Vďaka popularite tohto filmu sa Gizem dostala aj do kultového seriálu Kobra 11 a zahrala si vo filmoch ako sú Deň blbec (2014) či v americkom seriáli Homeland – Zradca (2011 až 2020).

5. Lena Klenke – Laura Schnabelstedtová

Lena Klenke
Zdroj: csfd.sk, instagram.com

Ešte predtým, ako získala Lena rolu nevýraznej Laury v komédii Fakjú pán profesor, zahrala si napríklad aj vo filme The Silence (2010) a okrem herectva stihla vyštudovať aj sociológiu. Samozrejme, najviac divákov ju pozná práve z kultovej školskej komédie. Vďaka účasti v tejto komédii si zahrala v dráme Tichá revolúcia (2018) či v kultovom seriáli Ako predávať drogy cez internet (2019 až 2021).

6. Max von der Groeben – Danger

Max von der Groeben
Zdroj: imdb.com, instagram.com

Max si zase zahral vodcu mužskej časti problémovej triedy Dangera. Ten sa túžil stať mafiánom, neskôr ale zistil, že to nie je také jednoduché. Nemecký herec si taktiež zahral v komédii Takmer dokonalé tajomstvá a takisto vo filmoch ako sú Únos Stelly (2019) či v sérii Bibi a Tina (2014 až 2017).

7. Aram Arami – Burak

Aram Arami
Zdroj: imdb.com, instagram.com

Posledným hercom na zozname je herec Aram Arami. Ten má rovnako ako Gizem či Elyas turecké korene. Vo filme Fakjú pán profesor si zahral Buraka, ktorý bol Dangerovým najlepším kamarátom. Ešte pred touto komédiou si zahral vo filme Cudzinka (2010). Neskôr ste ho mohli vidieť v Nočnej more (2013) či v dráme Iba žena (2019).

Zmena ktorého herca vás najviac prekvapila? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: csfd.sk

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Ondrej Surmai prosím Vás najskôr si zistite ohľadne hercov správne informacie odkiaľ pochádzajú a aké majú korene! Elyas M’Barek nieje Tureckého pôvodu ale Tuniskeho. Jeho mama pochádza s Rakúska otec je s Tunisu a bývajú v Nemecku. Takže nabudúce si to preverte a potom píšte. Tipicke médiá. S pozdravom M.Y

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -