Aké prekážky postavil život do cesty hercom zo sitkomu Priatelia?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Herci z Priateľov

Kto by nepoznal svetoznámu šestku zo seriálu Priatelia? Ich tváre predsa rozpoznáme aj na míle ďaleko. Okrem seriálu sme ich videli aj v mnohých filmoch a máme o nich a ich životoch rôzne idealizované predstavy. Sú ale naozaj tými ľuďmi, ktorých poznáme? Čím všetkým si museli prejsť, aby boli tam, kde dnes? S čím všetkým si herci z Priateľov museli v živote poradiť?

Hercov si často spájame s ich postavami, ktoré hrajú vo filmoch a seriáloch. Vnímame ich ako hrdinov so zlatým životom. Opak je však pravdou. Aj herci sú iba ľudia a život im pod nohy nahádzal nejednu prekážku. Niektoré hravo preskočili, niektoré ich naháňajú dodnes.

Lisa Kudrow (Phoebe)

Koniec Priateľov
Zdroj: amazon.com

Tiež si myslíte, že Lisa Kudrow je pre postavu bláznivej Phoebe ako ušitá? Ak áno, tento fakt vás môže prekvapiť. Lisa si musela prejsť viacerými ťažkosťami, kým konečne dostala túto úlohu. Na začiatku jej kariéry to boli samé neúspešné a zrušené projekty.

Po čase konečne dostala šancu sa zviditeľniť v sitkome Frasier. No už po dvoch dňoch skúšania ju tvorcovia seriálu vyhodili. Režisér si uvedomil, že postava, ktorú mala hrať, sa jej vôbec nehodila a nesadli si.

Po tejto skúsenosti Lisa stratila sebadôveru a keď dostala možnosť hrať v Priateľoch, bola presvedčená, že ju vyhodia aj odtiaľ. No to sa nestalo a postupom času sa Lisa ubezpečila, že medzi partiu priateľov naozaj patrí.

David Schwimmer (Ross)

David Schwimmer - Ross
Zdroj: medium.com

Na rozdiel od Lisy, David Schwimmer sa o svoju rolu báť nemusel. Postava Rossa bola napísaná presne preňho. Nemusel sa zúčastniť ani castingu. Ale napriek tomu tam bol jeden problém. David nechcel hrať v Priateľoch! Nechcel v tom období hrať v ničom.

Zameriaval sa skôr na divadlo a chcel sa zlepšovať v tomto smere. Nakoniec ho však presvedčili a keďže sa Priatelia natáčali pred obecenstvom, pravdepodobne mu to pripomínalo aspoň z časti divadlo. Jedna vec však Davida na Priateľoch hnevala. Slávu, ktorú vďaka tomuto sitkomu získal, priam nenávidel. Trvalo mu až niekoľko rokov, kým si zvykol na život vo svetlách reflektorov.

Jennifer Aniston (Rachel)

Jennifer Aniston - Rachel
Zdroj: realitybite.com

Keď už rozprávame o svetlách reflektorov, musíme rovno prejsť na Jennifer Aniston. Jennifer bola snáď najpopulárnejšia členka Priateľov a celý svoj život prakticky strávila sledovaná bulvárnymi novinármi. V jej živote sa toho dialo tak mnoho, že najprv odmietala vrátiť sa na nakrúcanie 10. série. Pravdepodobne kvôli jej vyťaženosti a komplikovanému manželstvu s Bradom Pittom.

Nakoniec ju však tvorcovia prehovorili tým, že spravili 10. sériu kratšiu. Ešte pred touto drámou bola Jennifer obklopená veľkou kontroverziou, ktorá zahŕňala jej vzťah s jej mamou. Ich vzťah sa zhoršil po tom, ako jej mama vydala memoár – From Mother and Daughter to Friends, bez Jenniferinho dovolenia. Podľa popisu knihy mal tento memoár predstavovať návod, ako byť dobrým rodičom.

Nie len, že Jennifer nesúhlasí s pohľadom jej mamy na ich vzťah, táto kniha spôsobila mediálne šialenstvo. Jej mama nakoniec umrela bez toho, aby sa s Jennifer udobrila a dokonca ju pred smrťou odrezala z dedičstva. Napriek všetkým nezhodám sa ale Jennifer postarala o všetky nezaplatené účty a dlhy, ktoré jej mama zanechala po smrti.

Matthew Perry (Chandler)

TOP 10 najlepších Chandlerovych hlášok zo seriálu Priatelia
Zdroj: sk.pinterest.com

Počas nakrúcania Priateľov Matthew Perry bojoval s nejedným problémom. Jeho alkoholizmus a závislosť na tabletkách spôsobila dokonca to, že si nepamätá tri série natáčania. Vie, že tam bol a že tie tri série nejak vznikli, no nemá z nich žiadne spomienky. Napriek jeho závislosti sa však vždy pred publikum postavil triezvy.

To spôsobovalo, že počas celého nakrúcania trpel a odpočítaval minúty do konca, len aby sa mohol vypariť a „upokojiť“. Počas desiatich sérií bol až na dvoch liečeniach. Nakoniec tieto informácie unikli médiám a zrazu všetci vedeli o jeho závislostiach. Teraz je však čistý už pätnásť rokov a svoje skúsenosti obrátil v dobro. Pomáha takým, aký bol on, zbaviť sa závislostí.

Courteney Cox (Monica)

Courteney Cox - Monica
Zdroj: thespinoff.co.nz

Po jej svadbe s Davidom Arquettom sa pre Courteney Cox všetko skomplikovalo. Veľmi sa tešila na to, že si založí rodinu a bude mať deti. No osud jej to neprial. Počas nakrúcania prirodzene potratila až sedemkrát! Je nepredstaviteľné, ako dokázala nakrúcať Priateľov, v ktorých sa tehotenstvo objavovalo snáď v každej sérii.

Ku koncu natáčania seriálu sa jej to však konečne podarilo a po nakrúcaní porodila svoju dcéru Coco, ktorú nadovšetko miluje. V desiatej sérii ju môžete vidieť vo voľnejšom oblečení, ktorým sa snažila svoje tehotenstvo zakryť. Neskôr o svojej skúsenosti natočila aj dokument Nine Months with Courteney Cox.

Matt LeBlanc (Joey)

Matt LeBlanc - Joey
Zdroj: joe.ie

Joeyho charizma sa nedá v žiadnom pohľade poprieť. Každá žena túžila a stále túži, aby sa jej opýtal, ako sa má. Matt LeBlanc naopak až tak charizmatický a sympatický nebol. Ostatní herci sa ho dokonca zo začiatku až báli. A to hlavne kvôli správam, ktoré o ňom pred nakrúcaním počuli.

Pred jeho kariérou bol až dvakrát zatknutý kvôli šoférovaniu pod vplyvom. Taktiež bol vychovaný mechanikom, čo nebolo práve podľa ostatných hollywoodske povolanie a pozornosť na seba upriamil po tom, ako sa stal modelom. Herci z Priateľov tak netušili, čo od neho majú čakať.

Matt zo svojho detského rebelanstva vyrástol a stal sa z neho zodpovedný dospelý muž. Médiám sa nikdy nepodarilo získať jeho fotografiu po zadržaní, za čo je veľmi vďačný.

Vedeli ste tieto temné tajomstvá o populárnej šestke z Priateľov? Ktoré vás prekvapilo najviac? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -