Smrťou na Níle jeho príbeh nekončí! Štúdio 20th Century už pripravuje tretí film o Herculovi Poirotovi

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Hercule Poirot dostane tretí film

Vycibrený vkus, ikonické fúzy a najlepší detektívny úsudok. Aj takto by sa dal opísať jeden z najlepších fiktívnych detektívov Hercule Poirot. Ten prvýkrát uzrel svetlo sveta na stránkach kníh od Agathie Christie. Po príchode filmu dostal ale mnoho filmových a seriálových spracovaní. Hercule Poirot v najnovšej verzii cez herca Kennetha Branagha mal so svojimi dvoma filmami zatiaľ úspech a teraz to vyzerá tak, že dostane aj tretí film.

Belgického detektíva sme prvýkrát v Branaghovej verzii videli ešte v roku 2017, kedy vyšiel prvý film s názvom Vražda v Orient exprese. Šlo o adaptáciu azda aj najznámejšej knihy od Christie a film si získal pomerne veľký úspech. Zarobil tiež nemalé peniaze – celosvetovo 350 miliónov dolárov. A to pritom stál štúdio len zhruba 55 miliónov dolárov. Takže sa dalo očakávať, že sa čoskoro dočkáme aj pokračovania.

trailer smrť na níle
Smrť na Níle; Zdroj: geektyrant.com

A tak sa aj stalo. Smrť na Níle mala prísť dva roky po prvej časti, no kvôli celosvetovej pandémii prešla niekoľkými posuvmi premiér. Tak sme si ju mohli pozrieť až tento rok vo februári. Azda aj to sa podpísalo na tom, že film zatiaľ zarobil celosvetovo len niečo vyše 100 miliónov dolárov. To je trikrát menej ako prvý film. Štúdio to ale neodradilo a chápu, že film bol stratový z dôvodov, ktoré nevedeli ovplyvniť, a tak sa pozerajú do budúcnosti.

Tretí film má už napísaný scenár

Steve Asbell, ktorý je riaditeľom štúdia 20th Century Studios, prezradil, že aj keď film ešte oficiálne nedostal zelenú, scenár má už napísaný a celkovo sa považuje za film, ktorý chcú urobiť. Tiež potvrdil, že keď už film pôjde do výroby, vedúcim filmu a režisérom bude opäť Kenneth Branagh. Ten totiž okrem hrania hlavnej postavy v prvých dvoch filmoch ich tiež aj režíroval. Toto prezident štúdia povedal o plánovanej tretej časti:

„Máme Poirotovu franšízu, máme ostatné príbehy od Christie. Milujeme tieto filmy, milujem Kena [Branagha, ktorý hral detektíva Hercula Poirota a režíroval Vraždu v Orient exprese a Smrť na Níle]. Máme tretí scenár, napísaný Michaelom Greenom, ktorý je dosť odvážnym posunutím sa v žánri a tóne. Sú to povojnové Benátky a adaptácia jedného z menej známych románov. Takže si myslím, že fúzy znova uvidíte.“

Franšíza o Poirotovi má veľa pôvodného materiálu

Podľa slov samotného riaditeľa spoločnosti to naozaj vyzerá, že film je už len pár krokov od toho, aby sa začal vyrábať. Štúdio to má celkom s touto franšízou vyhraté, ak to nepokazia, pretože čo sa týka zdrojového materiálu, toho majú neúrekom. Agatha Christie totiž napísala viac než tridsať románov o tomto detektívi. Ak si teda dajú pozor a urobia poriadne adaptácie týchto románov, majú na niekoľko rokov dopredu postarané o jednu celú sériu.

Smrť na Níle
Zdroj: imdb.com

Zatiaľ čo tretí film má napísaný scenár, druhý je už približne dva týždne v našich kinách. V hlavnej úlohe vidíme spomínaného Kennetha Branagha, ktorého scenáristický a režijný film Belfast je nominovaný na tohtoročného Oscara v kategóriách Najlepšia réžia a Najlepší pôvodný scenár. Okrem oceňovaného herca a režiséra ale vo filme môžeme vidieť aj Gal GadotAnnette BeningRussella BrandaAliho FazalaEmmu Mackey, Armieho Hammera či Letitiu Wright.

Čo vravíte na to, že tento Poirot dostane aj tretí film? Sú tieto adaptácie podľa vás dobré? A ak by ste mali hádať, adaptáciou ktorej knihy bude ďalšia detektívka?

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -