Herec Chris Hemsworth prispel Austrálii 1 milión dolárov. Aké škody napáchali zničujúce požiare?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pekné gesto od MCU hviezdy, ktorá sa rozhodla pomôcť Austrálii. Krajinu už dlhé mesiace sužujú zničujúce požiare a tak sa niektoré zo svetových celebrít rozhodli zasiahnuť. Medzi tieto celebrity patrí aj Chris Hemsworth, ktorý sa rozhodol prispieť nemalú čiastku, 1 milión dolárov.

Celú situáciu pozorne sleduje aj hercov kolega z brandže Leonardo DiCaprio, ktorý už niekoľko rokov bojuje proti klimatickým zmenám. Ten včera na svoj Instagram účet pridal sériu fotografií, na ktorých môžete vidieť presné čísla zničeného územia a počet všetkých obetí. A verte mi, že tieto počty vás zamrazia.

Austrálski hasiči a dobrovoľníci z celého sveta sa snažia požiare dostať pod kontrolu, ale zatiaľ si príroda robí, čo sa jej zachce. Dôvodom tejto rozsiahlej tragédie sú neustavičné klimatické zmeny, ktoré v posledných rokoch stúpli nad kritickú hranicu.

Požiare oficiálne začali ešte v júni 2019 a do dnešného dňa si vyžiadali viac ako miliardu obetí živočíšneho druhu. Ak by ste sa rozhodli prispieť na záchranu našej planéty, učiniť tak môžete napríklad na stránke animalaustralia.og ľubovoľnou sumou.

Chris Hemsworth vyjadril Austrálii plnú podporu

Chris Hemsworth na svojom Instagram účte uverejnil príspevok, v ktorom dáva jasne najavo svoje postavanie k danej situácii. Všetky peniaze pôjdu na účet hasičom, poškodeným ľudom a organizáciám, ktoré sa Austrálii snažia pomôcť.

Taktiež poďakoval všetkým, ktorí prispeli akoukoľvek sumou a vyjadrili tak potrebnú podporu. V profile herca nájdete aj odkaz, ktorý vás priamo zavedie na stránku zoskupujúcu všetky organizácie, ktorým môžu ľudia prispieť.

Austrálske požiare sa herca dotkli aj po osobnej stránke, nakoľko sa na tomto kontinente narodil a momentálne tam žije aj so svojou rodinou. Každá pomoc verejnosti bude smerovaná tým, ktorí ju najviac potrebujú. Či už je to na záchranu živočíchov bez domova, alebo ľudom.

Sledujete túto situácii a premýšľate nad tým, či pomôžete aj vy? Vaše názory na túto tému nám nezabudnite napísať do komentára.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -