Herec Henry Cavill si mohol kvôli úlohe Geralta v Zaklínačovi trvalo poškodiť zrak

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Herec Henry Cavill sa musel ešte pred nejakým časom pasovať s postavou Geralta v Netflix seriáli The Witcher (Zaklínač). Dlho očakávaná adaptácia nakoniec svoj účel splnila a tak sa môžeme už dnes pripravovať na druhú sériu.

Fanúšikovia fantasy ságy románov a poviedok, ktoré od 90. rokov napísal poľský spisovateľ Andrzej Sapkowski, poznajú Bieleho vlka už viac ako dve dekády. Táto knižná predloha sa dočkala aj úspešnej hernej adaptácie, v ktorej nám bola postava Geralta z Rivie vyobrazená jednoznačne – namakaná postava, zjazvená pokožka a, samozrejme, jeho „magické“ oči.

the witcher recenzia prva seria
Zdroj: uhdpaper.com

Čím si herec Henry Cavill prešiel kvôli očiam?

Sapkowski opisuje Geraltove oči ako zúžené… rovnako ostré ako špic hrotu. Odkazy na konkrétnu farbu očí nie sú známe, avšak väčšina z nás by mala vedieť, že je to pravdepodobne žiarivo žltá. Aj preto sa titulný herec ocitol v menších problémoch, ktoré nakoniec hercov zrak nijako neohrozili.

Priniesť tento charakter do hranej podoby nebola prechádzka ružovou záhradou, no Netflix svoju neľahkú úlohu zvládol. Za akú cenu? Herec sa zdôveril, že kontaktné šošovky mohol mať v očiach len tri hodiny kvôli nepohodliu a možnému poškodeniu zraku:

„Vysychanie nie je až taký problém. Je to súčasť fungovania nášho oka, ktoré je súčasťou nášho tela. Oko prijíma kyslík zo vzduchu, nie z krv. Ak si ho zakryjete, nedostáva sa do neho žiaden kyslík a ak by som si kontaktné šošovky nechal v oku po dlhú dobu, môj zrak by sa trvalo poškodil.“

serial the witcher druha seria
Zdroj: redanianintelligence.com

Keď sa Cavill nachádzal priamo na pľaci, jeho stav monitoroval očný technik. Herec priznal, že bol pod neuveriteľne prísnym režimom a bol pravidelne prenasledovaný v súvislosti s odstraňovaním šošoviek. Problémy sa dostavili až pri natáčaní na sopečnej skale na Kanárskych ostrovoch. Stačilo, aby zafúkal mierny vietor a v okolí sa rozniesol prach. Herec svoje slová doplnil následovne.

„Prach sa dostal do kontaktu s mojim okom, takže som si poškrabal rohovku. V tom momente som si to vôbec neuvedomil a všimol som si to až na ceste do Budapešti. Vtedy som sa dostal do bodu, kedy som nemohol mať oči vôbec otvorené a po celý čas mi slzili. Musel som si ich rýchlo umyť.“

Ako môžete vidieť, Henry Cavill to pri natáčaní nemal vôbec jednoduché. To, čo vidíme na malých obrazovkách je finálna verzia všetkého, čo si muselo celé osadenstvo prežiť. Hlavnú úlohu však herec jednoznačne zvládol a po dehydratácii kvôli svalom, roztrhaní niekoľkých kostýmov a problémom s kontaktnými šošovkami sa ukázal ako skutočne kvalitný herec v najlepších rokoch.

Videli ste už celú sériu? Veríme, že áno, a vaše postrehy nám preto nezabudnite napísať do komentárov.

Zdroj: looper.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -