DC superhrdina Static Shock dostane vlastný film. Akú úlohu zohrá herec Michael B. Jordan?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Veľkou udalosťou nedávnej online akcie DC FanDome bolo oznámenie, že tínedžerský superhrdina Static Shock dostane svoj vlastný celovečerný film. Fanúšikovia túto postavu na stránkach DC komiksov milujú, úspešným bol aj animovaný seriál vysielaný medzi rokmi 2000 až 2004.

Aj napriek tomu sa za tie roky nedokázal dostať do sveta hraných filmov, čo sa už čoskoro zmení. A to hneď vo veľkom štýle. Pred niekoľkými rokmi tu síce bol pokus o tvorbu hraného seriálu, no tá sa nakoniec zľahla pod zem. V tom čase sa dokonca šepkalo o tom, že hlavného hrdinu stvárni herec a raper Jaden Smith, syn Willa Smitha.

Static Shock
Zdroj: variety.com

Herec Michael B Jordan v DC

Tentokrát to štúdio Warner Bros. myslí s postavou Static Shocka vážne a dočká sa rovno hraného filmu. Ten zatiaľ nespoznal svojho hlavného predstaviteľa a dokonca ani režiséra, no na svetlo sveta sa dostala iná zaujímavá aktualizácia. Server The Hollywood Reporter informoval o tom, že produkciu bude mať na starosti herec Michael B. Jordan.

Toho môžete poznať napríklad z filmovej série Creed, no ešte väčšmi ako Killmongera z filmu Black Panther. Z Marvelu teda prechádza pod hlavičku DC, aj keď tentokrát nie v hereckej úlohe. Produkciu bude mať na starosti jeho spoločnosť Outlier Society v spolupráci s WarnerMedia.

killmonger jazvy
Zdroj: inverse.com

Kto je to Static Shock?

V oficiálnom vyjadrení Jordan rozprával o tom, ako sa teší na to byť súčasťou vzniku úplne nového univerza, ktoré budú viesť čierni superhrdinovia. A presne takým je aj Virgil Hawkin a.k.a. Static Shock. Virgil sa so superschopnosťami nenarodil, vyvinul ich po incidente, pri ktorom sa dostal do stretu s rádioaktívnou chemikáliou.

Odvtedy je jeho schopnosťou elektromagnetizmus, ktorý dokáže generovať a kontrolovať. Počas svojho pôsobenia bol súčasťou napríklad tímov Teen Titans, Young Justice a dokonca aj Justice League. Aj napriek tomu nemôžeme očakávať, že táto postava bude súčasťou sveta DCEU.

Static Shock
Zdroj: syfy.com

Z Jordanovho vyjadrenia je zrejmé, že pôjde o nové filmové univerzum, ktoré sa zamiera na hrdinov z Milestone Comics. Ich vydavateľom a distribútorom síce bol DC Comics, no nemal nad nimi plnú kontrolu. Najväčším hrdinom Milestone Comics je práve Static Shock, no patria pod neho aj postavy ako Hardware, Icon či tímy Blood Syndicate alebo Shadow Cabinet. Neskôr sa Static stal plnohodnotnou súčasťou sveta DC.

Čo hovoríte na to, že bude herec Michael B Jordan v DC produkovať film? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -