Herec Aragorna je ochotný vrátiť sa do Pána prsteňov. Má len jedinú podmienku

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tento herec by sa vrátil pre film Pán prsteňov

Nedávno sme sa dozvedeli, že sa slávny Peter Jackson vráti k príbehom zo Stredozeme a oficiálne chystá ďalší film. Aj keď by malo byť zameranie iné, padla nejedna otázka, či sa vráti niekto z obsadenia trilógie.

Teraz dáva nádej Viggo Mortensen, ktorý je otvorený návratu pre ďalší Pán prsteňov film, ako prezradil v rozhovore pre magazín GQ. Jeho Aragorna však uvidíme iba pod dôležitou podmienkou.

Mortensen sa objavil vo všetkých troch filmoch – Spoločenstvo prsteňa, Dve veže aj Návrat kráľa ako Dúdedančan Aragorn. Postavu herec miluje, veľmi si obľúbil aj jeho ikonický meč Andúril, ktorý zohrával vo filmoch dôležitú rolu. To až tak, že ho využil v ďalšom svojom filme.

aragorn pán prsteňov
Zdroj: TMDB

Ikonický meč využil aj vo svojom westerne

Momentálne sa Mortensen venoval aj réžii westernu s názvom The Dead Don’t Hurt. Odohráva sa síce v 19. storočí, hrá v ňom však dánskeho imigranta, ktorý sa stále cíti byť stredovekým rytierom. K nemu neodmysliteľne patrí aj meč, a preto sa rozhodol pre použitie práve tejto ikonickej čepele z Pána prsteňov. Dokonca si vypýtal povolenie aj od samotného Jacksona.

Logicky tak nasledovala otázka, či sa chystá aj na návrat do nového filmu Pán prsteňov. Ten by sme mali dostať v roku 2026 a jeho (zatiaľ pracovný) názov je The Hunt for Gollum. Zameria sa tak na postavu Gluma, ktorého opäť stvárni Andy Serkis. Tento herec sa tentokrát ujme aj réžie.

pan-prstenov
Ilustračný obrázok; Zdroj: New Line Cinema

Mal by priestor aj v prequeli?

Dnes už 65-ročný herec (mimochodom, rovnako mal Ian McKellen stvárňujúci Gandalfa, keď sa začalo nakrúcať) však povedal, že by sa rád vrátil. Sám však ešte nevie, aký je príbeh, pretože mu to nikto nepovedal. Ale miluje hranie tej postavy a ak by zapadala do príbehu, tak by povedal áno. Iba ak by to bolo pre Aragorna správne. Inak by to podľa neho bolo hlúpe.

Otázkou je, ako by mohla postava zapadať, keďže podľa dostupných správ sa hovorí o tom, že pôjde o prequel, teda udalosti odohrávajúce sa ešte pred trilógiou. Tvorcovia a scenáristi však vždy vedia nájsť cestu, obzvlášť, keď za filmom stojí Jackson ako producent spolu so svojím verným tímom tvorcov, do ktorého patria aj Fran Walsh alebo Phillippa Boyens.

Chceli by ste, aby sa Viggo Mortensen vrátil do chystaného Pán prsteňov filmu? Uvítali by ste jeho postavu aj pred udalosťami pôvodnej trilógie, aj keď je herec o 20 rokov starší? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: coveredgeekly.com; variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -